Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1183
Mustafaa ahmet
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 16:33

Alıntı:
Fulya istasyonu tam olarak hangi caddede veya sokakta?

Fulya'dan Gayrettepe'ye doğru giden Ayazmaderesi caddesi'nin en sonunda yer alıyor. Aslında buraya Fulya demek de biraz zorlama olmuş. Nereden bakarsanız istasyon Fulya'ya bir buçuk kilometre uzaklıkta. Fulya ile Mecidiyeköy arasındaki derin kot farkı buna neden olmuş diye düşünüyorum.

Sırasıyla Mecidiyeköy, Fulya ve Darphane istasyonları

En son Mustafaa ahmet tarafından Pzr 24 Oca 2021, 16:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

şafak güney
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 16:35

Alıntı:
Fulya istasyonu tam olarak hangi caddede veya sokakta?

Gayrettepe, Gönenoğlu sokak..Aklımda yanlış kalmadıysa.

technocrat
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 16:36

Alıntı:
aslında karaköy tarafına gelebilse keşke tarihi yarımadada metro yok. Tramvay taşıyamıyor. Taşıyamayacak.

Bu tarafa bir hat yapılacaksa Zaten hat olan bu bölgeye tekrar yatırıma gerek yok. Şişhane'den Haliç'in güneyinden giden bir hat lazım: Şişhane-Kasımpaşa-Hasköy-Cendere Vadisi hattı. Üstelik ender şekilde önemli bir kısmı yer üstü hat yapılabilecek bir bölge.

Kuzeyde Ayazağa'ya kadar bağlanabilir. Ayazağa-Vadi İstanbul arası yer altı, Vadi İstanbul-Hasköy arası her üstü. Şişhane'ye kadar tekrar yer altı gibi.

Cendere vadisi çok hızlı gelişti, gelişiyor. Yeni Maslak burası oldu. Ayazağa'ya kadar yoğun bir iş, konut, eğitim, kültür alanı oldu.

Evet bir kısmında M7, M11 ve F3 var ama hepsi doğu batı aksında. Halbuki burada kuzey-güney ulaşım da yoğun.

Şişhane'ye uzatmak için harcanacak para yerine belki Cendere üzerinde 3-4 istasyonluk kısmı yapılabilir bu hattın.

Mevcut yapılan hatlar bittiğinde raylı sisteme uzak göze batan bölgeler buraları. Belki şube hat olarak Feriköy, Bomonti tarafına da geliştirilebilir.

Bu yapılsa bile İstanbul'da hala raylı sisteme ulaşmamış bölgeler kalacak. Anadolu yakasında M2'ye paralel bir boğaz hattı yok. Hem de metroya alternatif olacak bir yol da yok. Üsküdar hatta Selimiye üzerinden Ayrılıkçeşmesi'ne gelecek bir hat büyük yolcu potansiyeline sahip. M7 gibi bir potansiyel de orada yatıyor.

Yine Anadolu yakasında Marmaray, M4 ve M5 gibi mevcut projelere uzak kalan ama yoğun yapılaşma olan bölgeler var.

Bu tür projeler bitmeden mevcutta iki metro ile gidilebilen bir yere uzatmak yanlış olurdu.

emrenmert

1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 20:54

Yalnız, istasyonun ismi yanlış olmuş. Burası Fulya Mahallesi'ne 1700 metre uzaklıkta.

Mustafaa ahmet
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 21:23

Alıntı:
Yalnız, istasyonun ismi yanlış olmuş. Burası Fulya Mahallesi'ne 1700 metre uzaklıkta.

Esasında Mecidiyeköy'den Beşiktaş'a kestirme gitmenin yolu Fulya'dan geçer.
Başta bu niyetle yola çıkılmış ancak teknik zorunluluklardan dolayı hat ötelene ötelene o noktaya kadar varmıştır.
Fulya'daki birisi için o istasyona gitmekle Mecidiyeköy istasyonuna gitmek arasında pek bir fark olmayacaktır.
İstasyon kendi çevresi ile birlikte E5 ile Barbaros bulvarı arasındaki kesime hitap edecektir.

emrenmert

1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 23:06

Gerçek Fulya Mahallesi'nde oturan biri M7'ye binmek isterse, Mecidikeköy'e yürümesi daha kolay olacaktır.

Yasinkprmz
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 23:18

Fulya istasyonuna yapılan belediye binası değil mi

Ocuz
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 23:45

Otopark yapiliyor benim bilgim

Ocuz
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 10:19

Beşiktaş

sonmezmen
1 ay önce - Cum 29 Oca 2021, 13:42

Arkadaşlar sefer aralığı ilk başlandığında 6 dk id8 şimdi ise 4 dakika olarak görünüyor. Bugün öğle saatinde bindiğimde indirim araçtan sonrakini 4. Dk olarak gösteriyordu. Bekledim hatta kronometreyi açtım sonraki araç gerçekten dk sonra geldi. Bu konuda bilgisi olan var mı?

sayfa 1183
ANA SAYFA -> ULAŞIM