Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1177
slippery jimmy
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 18:47

Anadolu yakasında yaşamama rağmen tarafsız olarak söylüyorum. Esenyurt un raylı sistemle buluşması en önemli konudur.

ugurhasgul
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 14:55

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açılmasından sonra 49 ve 49g hatları hariç diğer tüm şişli hatlarının seferleri seyrekleştirilmiştir.

Serdar Umar
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 15:29

Bence bu kanal istanbul olayı raylı sistemin küçükçekmeceden öteye gitmesi için büyük engel.

Marmaray bile gölün kenarında sonlandırıldı.

Şimdi Esenyurta uzatıyoruz deseler sonra da kanal başlasa ne olacak, nasıl olacak?

Jezky
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 16:17

Alıntı:
Şimdi Esenyurta uzatıyoruz deseler sonra da kanal başlasa ne olacak, nasıl olacak?

Marmaray’ı bilemem ama metrolar için kanala uygun derinlikte geçebilecek şekilde planlar mevcuttu.

Serdar Umar
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 19:24

Ben yine de şu kanal netleşmeden bu işe gireceklerini sanmıyorum. Belki de kanalın üstünden köprüyle geçirecekler metroyu.

EnesYaman
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:09

Alıntı:
Ben yine de şu kanal netleşmeden bu işe gireceklerini sanmıyorum. Belki de kanalın üstünden köprüyle geçirecekler metroyu.

yanlış yaklaşım, kanal istanbul kitapçığında tüm viyadükler, mevcut trakya demiryolu ve m7 için ne yapılması gerektiği bildirilmiş. m7 için tünel derinlikleri arttırılmış olarak gözüküyor. belediye kanal istanbul için değil bütçe eksiği sebebiyle bekliyor muhtemelen. tabi yine kanal istanbul'un da etkisi vardır muhakkak.

hasan77
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 08:05
Beylikdüzü metrobüs

Esenyurt'a kadar uzadiktan sonra Beylikdüzü'ne kadar neden devam etmiyor proje? 1 durak daha eklemek zor olmasa gerek.
Beylikdüzü Metrobüs ile entegre olursa metrobüsün yükünü de ciddi anlamda alır.

Mehmet Gümüşçü
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 10:30

Hasan bey Başkan İmamoğlu'nun söylemi de bu yönde bu hattın törenlerinde yaptığı konuşmalarda 3. etap olan Esenyurt etabı için önceki yönetimin ihaleye çıktığını ama projesinin ve finansmanın bile hazır olmadığını söyleyerek aslında Esenyurt'ta kalması da saçma bunu Beylikdüzü'ne kadar uzatarak daha fazla nüfusu entegre etmemiz gerek demişti.

Vatman vs Superman
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 10:45

Aşağıdaki fotoğrafı, az önce bir işimin düştüğü Avrupa Konutları TEM2 Sitesi’nden çektim.

Otobüslerin durduğu yer, MK49 adlı metro besleme hattının son durağı olan Spor Tesisi.
Fotoğrafın üstüne doğru gözüken asansör ve yürüyen merdiven de bu durakta otobüsten inecek kişilerin metroya binmek için kullanabilecekleri en yakın giriş (#4), ama metronun açılışından beri kapalı olduğu için yolun karşısındaki girişi (#3) kullanmak zorundalar. (Uzaktan çektiğim için biraz silik, ama yürüyen merdiven zor da olsa seçilebiliyor.)

Bu MK49 otobüsleri, burada metro yolcularını indirdikten sonra, az ilerideki yonca kavşaktan U dönüşü yapıyorlar ve karşı duraktan da metrodan gelen yolcuları alarak Yunus Emre’ye dönüyorlar. Yani aslında 49G’lerin Yunus Emre ile Spor Tesisi arasındaki yolunu birebir kullanıyorlar.

Oysa ki otobüsler bu duraktan sonra da sağa dönerek yollarına devam edip tam metro girişinde (#4) yolcu indirseler ve metrodan inip 49 hattını takip edecek şekilde evine gidecek yolcuları alsalar, oradan da 49’ların gittiği gibi birkaç durak devam edip son durak yapsalar, sonra aynı birkaç durağı yine 49 gibi geri gelseler ve metro girişinde (#3) yolcuları indirip alsalar, Yunus Emre’ye doğru da şimdiki 49G’ler gibi devam etseler.

Böylece, yolcular da aradaki 300 metrelik yokuşlu ve sevimsiz parkuru yürümek zorunda kalmasa, olmaz mı?

(+)

hasan77
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 11:29

Alıntı:
Başkan İmamoğlu'nun söylemi de bu yönde bu hattın törenlerinde yaptığı konuşmalarda 3. etap olan Esenyurt etabı için önceki yönetimin ihaleye çıktığını ama projesinin ve finansmanın bile hazır olmadığını söyleyerek aslında Esenyurt'ta kalması da saçma bunu Beylikdüzü'ne kadar uzatarak daha fazla nüfusu entegre etmemiz gerek demişti.

Aklın yolu bir

sayfa 1177
ANA SAYFA -> ULAŞIM