Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1174
EnesYaman
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 14:14

Alıntı:
Istasyon tasarimlari yine berbat olmus. Avrupa yakasinin metro istasyonlarinin tasarimlari berbat otesi.(istanbul merkezi yerler haric). Anadolu yakasi istasyonlari cok guzel....
Mahmutbey duragi cok kotu olmus. Tavanlari berbat. En kotu tasarima sahip

belki bunun için linç yiyeceğim ama defaatle belirtiyorum, m7 sayesinde raylı sistemlerden soğudum, o kadar kötü bir tasarım olmuş, 28 ekimde mahmutbeyden ilk trene binenlerden birisiyim,
tren kumlu geldi (yolcu ağırlığı testlerinden kalma)

ayrıca yüzyıl gibi ara istasyonlara inip baktım, her tarafta ağır şap kokusu, kum, çalışmayan asansörler, merdivenler, istasyon kaplamalarının iç karartıcılığı ve peronların nispeten dar olması gibi çok etken var

inanın maksadım siyaset değil;
m5 ile aşık oldum, m7 ile tiksindim raylı sistemlerden

bir m5'in modernliğine, ferahlığına bakın, bir de şu m7'nin buhranlığına
paks olmasa inanın en çok intihar bu hatta olurdu herhalde, 141m kullandığıma seviniyorum artık

brk33
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 16:42

Arıza çıkmış galiba.

aydın bahadır
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 17:43

M5 gerçekten çok modern,doğuş inşaat farkı.
Bu türedi şirketler bu işi yapamıyor

taha_1
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 19:04
Kabataş uzatması

Kabataş uzatması ne zaman açılacak ivedi bilgi paylaşabilir misiniz?

Ahmetuzuncelebi
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 19:19

İstasyonlarda bilgilendirmeler çok eksik. Örneğin Karadeniz Mahallesi durağında tramvaydan gelip asansörden indiğinizde ne yön mecidyeköy ne yön mahmutbey tabela yok.

Aynı şekilde Veysel Karani istasyonu da böyle. Trenler 4’lü set olduğundan peronda olduğunu da göremiyorsunuz. (Asansörden indiniz ve tren sesi duyduğunuzu varsayıyorum. )

Ayrıca Veysel Karani istasyonunda 1 ve 2 numaralı girişte yürüyen merdiven olmayacak mı? Bilet holünden asansör ile iniliyor.

Asansörlerde yer işaretlemeleri yok. Şuanda kalabalık olmadığından sıkıntı değil 4-6 kişi biniyor ama yoğunlukta sıkıntı yaratabilir.

Jezky
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 19:19

Alıntı:
Kabataş uzatması ne zaman açılacak ivedi bilgi paylaşabilir misiniz?

2022’ye kısmetse.

hasan77
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 19:44

Birçok istasyonda girişler bu şekilde kapalı. Pandemide ispanyollar gelemedi, testler durdu, açılış ertelendi dediler. Bu yürüyen merdivenler, asansörler de mi ispanyollar yüzünden gecikti, açılamadı? defalarca açılışı ertele ondan sonra yarım yamalak açılış yap. Hangi parti gelirse gelsin zihniyet aynı. Bilgilendirme de yapmazlar, hangi istasyonda hangi giriş kapalı, ne zaman açılacak? Vatandaş mağdur olsun, kimsenin umrunda değil.

aydın bahadır
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 21:09

Göztepe istasyon etrafı da çamur içinde yüz m2 parke döşeyecek yada bunları yapmayan müdürleri görevden alacak kimse yok mu.

em1nk
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 21:57

Hattın faal istasyonlarının yeraltı derinliklerini bilenler paylaşabilir mi?

JusTiME
3 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 22:47

Mecidiyeköy 44 Çağlayan 49 Kağıthane 9 viyadük Nurtepe 35 Alibeyköy 9 viyadük Çırçır mah 29 Veysel karani 42 Yeşilpınar 27 Kazım Karabekir 22 Yenimahalle 20 Karadeniz mah 42 Tekstilkent 24 Oruç reis 43 Göztepe 23 Mahmutbey 43 emink kardeş bunları mı istedin acaba?

sayfa 1174
ANA SAYFA -> ULAŞIM