Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Merkez - Tarsus İlçesi Arası 15 Dakikaya İniyor
123 ... 102103104   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
hasanpozan
5 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 22:36
Mersin Merkez - Tarsus İlçesi Arası 15 Dakikaya İniyor


MERSİN MERKEZ ile TARSUS İLÇESİ YAKLAŞIYOR !

MERSİN MERKEZ - TARSUS İLÇESİ ARASINI 15 DAKİKAYA DÜŞÜRECEK 6 ŞERİTLİ IŞIKSIZ YOL PROJESİMERSİN MERKEZ - TARSUS İLÇESİ ARASI 6 ŞERİTLİ IŞIKSIZ YOL PROJESİ

Özellikleri:
1- 22 km Uzunluğunda
2- 15 Dakika Mesafeli
3- Trafik Işıksız (13 trafik ışığının kaldırılacak)
4- 3 Gidiş
5- 3 Geliş
6- Serbest Bölgeye Bağlantılı
7- Limana Bağlantılı
8- OSB ye Bağlantılı
9- 60 Bin araç Kapatiseli
10- 150 Milyon TL Bedelli

Alıntı:
NOT: Mersin Merkez İle Tarsus İlçesi Mesafesi 29 kilometredir

KAYNAK: http://www.illerarasimesafe.com/icel-tarsus/


Alıntı:
KARAYOLLARI 5.BÖLGE MÜDÜRÜ YAKUP DOST, MERSİN MERKEZ - TARSUS İLÇE OTOYOLU AÇIKLAMASI

Toplam 22 km uzunluğundaki Mersin-Tarsus Otoyolu'nun Serbest Bölge bağlantısı, Hal Kavşağı ile Tarsus otoyol bağlantı yolunun mevcut kapasitesinin 30 bin taşıt olduğunu, 60 bin taşıta çıkarılması için farklı seviyeli kavşaklar yapılması, yol şeridinin 2x2'den 2x3'e dönüştürülmesi ve iki taraflı toplayıcı yolların yapılması için fizibilite ve proje çalışmalarının bittiğini ettiğini kaydeden Dost, projenin toplam bedelinin 150 milyon TL olduğunu bildirdi. Yakup Dost ayrıca, projenin tamamlanması halinde halen faaliyetteki 13 trafik ışığının kaldırılacağını, Mersin Serbest Bölgesi ve Mersin Limanı'nın girişinde kesintisiz bağlantının olacağını, yol kapasitesinin 30 bin araçtan 60 bin araca çıkarılacağını, trafikte yakıt tasarrufunun sağlanacağını, atmosfere yayılan karbondioksit oranının ve sürücülerin trafikte geçirdiği sürenin azalacağını, trafik güvenliğinin arttırılarak can ve mal emniyetinin sağlanacağını vurguladı.

KAYNAK: http://www.haberler.com/karayollari-buyuk-projele ...98-haberi/
Alıntı:
MERSİN VALİLİĞİ:

-MERSİN MERKEZ - TARSUS İLÇESİ ARASINI 15 DAKİKAYA DÜŞÜRECEK 6 ŞERİTLİ IŞIKSIZ YOL PROJESİ


Türkiye'de en çok araba satılan illerden birisinin Mersin olduğunu bilgisini veren Valimiz, ildeki trafik sorununun çözümü için çalışmalar yaptıklarını anlatarak şöyle devam etti: “Alt yapı sunulmadığı takdirde trafiğe çıkan araçlar bir müddet sonra tıkanır. Allahın izni ile Mersin Merkez-Tarsus İlçesi arasında ulaşımı 15 dakikaya indiren 3 gidiş 3 geliş olmak üzere toplamda 6 şeritli ışıksız yol yapacağız. Yan bağlantıları ile serbest bölgeye, limana ve OSB ye ulaşılabilecek. Bu projeyi yaptık. Bu projenin ihalesini bu yıl içerisinde yapacağız. En geç 2014 gibi bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca kentimiz için bir Trafik Ulaşım Master Planı üreteceğiz. Bunlar kentimize yakışacak, trafik güvenliğini sağlayacak ve hepimizi rahatlatacak meselelerdir.”


-YENİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI ŞOFÖRLERİMİZİ DE RAHATLATACAK-

Yeni dönemde Mersin'i bir bütün olarak tanımlayacaklarının altını çizen Valimiz, bu noktada da 1/100 binlik çevre düzeni planı çalışması başlattıklarını hatırlatarak, “Yeni çevre düzeni planı Mersin gelecekte nasıl bir kent olacak sorusuna cevap içeriyor. Bütün bu çalışmalarda oda başkanları ve diğer arkadaşlarla yakın bir işbirliği içerisindeyiz. Biz biliyoruz ki yükü kaldıranla yük olan bir değildir. Esnaflarımız benim nezdimde yükü kaldıran önemli kardeşlerimizdir” dedi.


Şoför esnafın sorunlarını ve taleplerini aktaran Veysel Sarı ise Valimizin kendilerine her zaman destek olduğunu anlatarak, kendisine teşekkür etti. Daha sonra şoför esnafıyla beraber öğle yemeği yiyen Valimiz, oda önünde bulunan eski model antika otomobiller ile ilgili Oda Başkanı Veysel Sarı’dan bilgi aldı. 16.01.2013

KAYNAK: http://www.mersin.gov.tr/Default.aspx?pid=15&hbid=1443...En son hasanpozan tarafından Prş 17 Oca 2013, 16:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


gürsel6855
5 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 23:13

2012 yılı Aralık ayının 13'ünde yazdığım 2013 yılı için beklentilerimin 11.maddesi gerçekleşecek demek ki! Hadi bakalım,çok sevindim.
1-Trafik ışıkları olmayacağına göre önemli kavşaklar battı-çıktılarla geçilecek.
2-Önemli merkezlere gidiş-dönüşler,giriş-çıkışlar yan yollarla sağlanacak gibi (İstanbul Anadolu yakası ve Gebze kent geçişi D 100 Karayolu uygulaması bizler için iyi bir örnektir).
3-Mersin-Tarsus arası 15 dakikaya düşecekse bu da iki kentin artık iyice birleşmesi demek.
4-Uygulama başarılı olursa bu uygulamanın kesinlikle ikinci etabı olacak.Yani,malumunuz Tarsus-Adana arası içinde aynı projenin devamı hayata geçirilecektir.
5-Ücüncü etap: Adana-Ceyhan arasıdır ki kahin olmaya gerek yok!


ali durmaz
5 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 23:38

Çok güzel bi proje. Bir de şu Okan Merzeci Bulv ile K.Milliye caddesini yapsalar iyi olur yani. Ama nerdeeee....Oğulhan
5 yıl önce - Prş 24 Oca 2013, 06:52

Zaten şu anda Mevcut Demiryolları üzerinden Raybüs ile Mersin'den Tarsus'a 15 dakikada gidiliyor çok rahat. Keşke başlığı açarken de karayolu üzerinden olduğu belirtilseymiş. Ancak karayolu ile de Tarsus'un merkeze bağlanması güzel bir yatırım olacaktır. Sonuçta artık Tarsus'tan Anamur'a her yer Mersin Büyükşehir Belediyesi altında.

Emre hazar
5 yıl önce - Prş 24 Oca 2013, 16:48

Mersin-Silifke arasında da aynı uygulama yapılmalıdır.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 102103104   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler