Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Gaziantep - Güney'e 35.000 Konutluk [150.000 Nüfuslu] Dev Proje [YEŞİLVADİ]
123 ... 333435   sonraki »
Ana Sayfa -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ahmet Özbuluk

1 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 00:24
Gaziantep - Güney'e 35.000 Konutluk [150.000 Nüfuslu] Dev Proje [YEŞİLVADİ]

Arkadaşlar şehirdemisiniz. Bilboardları gördünüz mü ? Şu şekilde yazıyor. Gaziantep'e yeni
şehir. 35000 konut... Dondum kaldım

(+)

Bu siteye 8 yıldır üyeyim. Benim dediğim proje işte budur..

Haberler-sohbet kısmında yeşilvadi projesi adında bir başlık mevcut. Ama bu başlık projenin önemini kullanıcılara vatandaşlara şehriimize ilgi ve alaka gösterenler takip edenler için faydalı olabilir. En kısa zamanda fotoğrafda ekleyip Gaziantep ana sayfamızda sabitleriz inşallah.

Ben yıllardır belediyelerden konut isteyen bir vatandaşım. Ama ufak rakamlar değil. 100 bin konut G.antep'i uçurur dedim hep. Tabi kentsel dönüşümle birlikte yıkarak. Şahinbey belediyesi işte bunu yapıyor. An itibariyle belediye 5 bin konut çıkıyor. Hemde kenar semtleri yıkarak.
Bugün bu haberi okudum ve araştırma yaptım. Adamların herşeyleri hazır. Zaten Tahmazoğlu uzaktan akrabamız kendisi ile tanışıklığım da var. Bu işin üstesinden gelecek. Adanayı yıllar önce 50 bin konutluk projesi vardı bundan on yıl önce gıpta ile reklamları okurdum. İnşallah bize de nasip olur derdim. Çok şükür bugün bu haberi okudum ve gerçekleşeceğine inanıyorum. Bunun için verdiğim süre çok değil 5 yıl.

Proje gerçekleşirse ; Yeni bir karataş, yeni bir İbrahim li yeni bir Gazikent'imiz olacak. Belki ileride ilçe olma ihtimali bile olabilir Oğuzeli köy olmaktan kurtulabillir Gazikent Üniversite de (ileride Zirve üniversitesi gibi) şehrin merkezinde sayılacak. Seyrantepe Yeşilvadi, Hasan Kalyoncu, Oğuzeli, Havaalanı raylı sistem güzergahı düşünülmeye başlanacak.

Alıntı:
Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi´de Yıkım Yaptı
Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi projesi kapsamında yapımına başlanan Havaalanı yolunu burç kavşağına bağlayacak olan 12 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğindeki yolun önünde iki yıldır engel olan hayvan ahırının yıkımını gerçekleştirdi.
Yıkım alanına gelerek incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yeşilvadi projesinin 3 ana unsurundan biri olan 12 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğindeki yolu açmak için kamulaştırma noktasında büyük gayret sarfettiklerini belirterek, "yolumuz üzerinde bulunan tüm kamulaştırmaları yaptık. Sadece bugün yıkımını yaptığımız bu hayvan ahırının yeri ile iki yıldır süren bir mahkememiz vardı. Nihayetinde o da sonuçlandı ve hafta sonu olmasına rağmen bugün yıkımını gerçekleştirdik. Artık yolumuzun önünde bir engelimiz kalmadı. Çünkü amacımız bir an önce yolu açmak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. Artık yolumuz havaalanı yolundan başlamak üzere Erdem kolejine kadar alanda bu yıl içinde açmış olacağız. Tamamlandığında Gaziantep'in çehresini değiştirecek olan 7 milyon metrekare alan üzerinde çalışmalarına başladığımız Yeşilvadi Projemizde ayrıca 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde Türkiye'nin en büyük parkını yapıyoruz. Park alanımızda çalışmalarımız başladı. Bu yıl içinde bu parkımızı da tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz."dedi.
Yeşilvadi'de 35 bin konut Yapılacak...
Bölgede yapılacak olan konut çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Tahmazoğlu, "Yeşilvadi içerisine 35 bin konut yapılacak ve 150 bin kişinin yaşaması planlanıyor. Bu konutların ilk startını biz verdik. Geçtiğimiz yıl temelini attığımız 702 konutumuz hızla yükseliyor. Bu yaz içerisinde hem konutlarımızı hem yolumuzu hem de parkımızı bitirip vatandaşın hizmetine sunmuş olacağız. Bu proje çok büyük bir proje bizi oldukça heyecanlandırıyor. Onun için hafta sonu ve gece gündüz demeden, kar kış demeden bütün arkadaşlarımızla beraber burada çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu projemiz tamamlandığında Gaziantep'in çehresi değişecek, trafik rahatlayacak, yeşil alan sayısı oldukça artacak hem de konut projeleri ile vatandaşımıza rahat bir nefes aldıracağız. Yeşilvadi projemiz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun."dedi.
Kaynak:http://www.sahinbey.bel.tr/tr/haber/1/2271/sahinbey-belediyesi-yesilvadide-yikim-yapti.aspx

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=110565&start=0

En son Ahmet Özbuluk tarafından Çrş 16 Oca 2013, 00:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
1 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 00:31

Abi proje çok güzel. Hep söylüyorum Tahmazoğlu çok iyi çalışıyor, büyükşehir'den daha fazla çalışıyor. Tebrik etmek lazım ama birşey dikkatimi çekti bu 150.000 insan parkta mı yaşayacak Konut görseli yok henüz hazırlanmamış galiba, konutlar nerede olacak ?

burak5866

1 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 00:33

Çok güzel bir proje gerçekten. İnşallah tez zamanda yapılır.

Mert Karakoyun
1 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 00:37

Ahmet Özbuluk kardeşimiz haklı.Gaziantep başlıklarına bağlı olması gereken ama haberler sohbet tarafında bulunan,yeşilvadi-türkiyenin en büyük camisi-ibrahimli 3.etap raylı sistem gibi başlıklar gaziantep bölümüne alınmalı.Bunu talep ediyoruz arkadaşlar.Lütfen bir cevap verin.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2974541#2974541

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=110565

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=124777

bu başlıklar lütfen gaziantep bölümüne geri alınsın.

ayhan abimiz videoda konut görselleri demiş haberler sohbette yeşilvadi başlığına ben video yüklemiştim orada mevcut ama moderatörlerden rica ediyoruz bunlar gaziantepin projeleri ve şu an devam ediyorlar.İcabında fotoğraf koyacağız buralara,bunları gaziantep kısmına alırsanız sevinirim.

ugursahinn

1 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 00:57

Gerçektende çok önemli bir proje.Sadece yeni konut değil aynı zamanda o bölgedeki kaçak yapılaşmada durdurulmuş olacak.Umarım kısa zamanda yapılır.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> GAZİANTEP