Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İETT'nin Otokar Kent LF Otobüsleri
« önceki   1234 ... 136137138   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
İlker ERDEM
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 17:58

Gene öncelik avrupa yakasına verildi.İett otobüs alırken 1 kezde anadoluya versin otobüsleri ilk önce.

Murat A.
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 17:59

Başka bir konu altında bir üye araçlardan bir kısmını topkapı garajında beklerken görmüş. Anlaşılan İETT tek garajda tutmayacak araçları, bakımları nasıl yapılacak orası karışık. Sonuçta günlük yıkama işlemleri bile sözleşmeye dahil ve otokar 250 araçlık ihalede 2-3 farklı garaja servis kurmaz bence.

ahmetsever
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:08

Alıntı:
Başka bir konu altında bir üye araçlardan bir kısmını topkapı garajında beklerken görmüş. Anlaşılan İETT tek garajda tutmayacak araçları, bakımları nasıl yapılacak orası karışık. Sonuçta günlük yıkama işlemleri bile sözleşmeye dahil ve otokar 250 araçlık ihalede 2-3 farklı garaja servis kurmaz bence.

İhale şartnamesinde tek garaja servis kurulacağı mı belirtilmişti? şartnameye bakmak gerekir.
Şartname gereği tek garaja servis kurulacağı belirtilse bile Otokar 3 adet ihale kapsamında sözleşme imzalandığı için otomatikman 3 garaja servis kuracak demektir, bu nedenle İETT arasında yapılan görüşme sonucunda İETT'nin gösterdiği/göstereceği 3 garaja servisleri araçları teslim etmeden erkenden kurmuş olabilir mi?

Murat A.
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:13

Benim bahsettiğim tek ihale için zaten yoksa tabii ki 3 ayrı yere verilecek araçlar ve 3 ayrı garajda kurulacak servisler. Sonuçta ihaleler ayrı yapıldı ama benim demek istediğim Conectolarda da aynısı oldu, araçlar ikitelli-sarıgazi olarak pay edildi. Ben ihalede tek noktada servis olacak maddesi varsa bunların tamamen reklam amaçlı olduğunu düşünüyorum seçimler yaklaşıyor malum

ahmetsever
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:16

Alıntı:
Başka bir konu altında bir üye araçlardan bir kısmını topkapı garajında beklerken görmüş.

Topkapı garajında bekleyen araçlar, acaba servise verilecek/verilen araçlar mı? yoksa Otokar tarafından teslim edilip, muayene, kontrol, kabul, plaka işlemi için geçici bekletilen araçlar mı?
Alıntı:
Benim bahsettiğim tek ihale için zaten yoksa tabii ki 3 ayrı yere verilecek araçlar ve 3 ayrı garajda kurulacak servisler. Sonuçta ihaleler ayrı yapıldı ama benim demek istediğim Conectolarda da aynısı oldu, araçlar ikitelli-sarıgazi olarak pay edildi.

Diğer ihaleleride Otokar aldığı için belki önceden servislerini kurmuş, kurmaya başlamış olabilir mi?

İlker ERDEM
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:19

Tek bir yere servis kurulacağını zannetmiyorum

Doğukan Kahraman
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:28

Alıntı:
1 kezde anadoluya versin otobüsleri ilk önce

Bu konuda yalnız değilsiniz. Kâğıthane Garajı için yeni otobüs görmek yine hâyal oldu. Karsan'lardan pek umut olacağını sanmıyorum. Şu anda birçok Kâğıthane Garajı'na bağlı çalışan hatların birçok kısmı tamamen halk otobüsü çalışıyor. Bizler için İETT otobüsü görmek rüya oldu. Her yeni otobüsler hep İkitelli'ye gidiyor. Nedir bu garajın özelliği?

İlker ERDEM
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:35

Kağıthane garajına dolum tesisi bile yapılıyor.Oraya karsanların geleceği kesin gibi.İett conectolarda da böyle yaptı.Yani ne olur 1 kezde öncelik anadoluya verilse.Atıyorum iett bir sürpriz yapsa şahinkaya ve yunusun çok ihtiyacı var ilk buralara verseydi.Ama yok illa ikitelli illa avrupa yakası.Bizde 20 senenin sonunda hala yeni otobüs beklemeye devam edelim

Doğukan Kahraman
6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:48

Alıntı:
Kağıthane garajına dolum tesisi bile yapılıyor.Oraya karsanların geleceği kesin gibi

Hiç sanmıyorum, o dolum tesisi mutlaka Otobüs AŞ araçları için olabilir. Bundan sonraki Otobüs A.Ş. araçları zaten CNG'li olacak. Bu kadar CNG'li Otobüs A.Ş. araçları için büyük bir dolum tesisi olmalıdır. Anadolu Yakası'ndakilerden daha beteriz. Oralarda Ikarus olmasına rağmen hiç değilse İETT otobüsleri var. Bizleri halk otobüslerine mahkum ettiler. Bir zamanlar 46Ç, 46ÇY, 46H, 66, 70KY, 70FE, 70FY, ve 77A gibi hatlarda O345'ler cirit atardı. İlk O345'ler bu hatlar tanışmıştı. Şimdi bu hatlardan tamamen İETT otobüsü kalmadı ve başka yerlere gittiler. İşte o yüzden Kâğıthane Garjı' hatlarına yeni otobüs alımı bir an önce gerçekleştirilmelidir.

mertesat07

6 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 18:51

İlker Şahinkaya'ya Otokar gelme şansı biraz varda Yunusun cok az anlasılan O345 lerden yollayacaklar bir kac tanede Citaro gönderseler madem yeni gelen otobüslerden gelmiyor Citarolardan yollasalar keske

sayfa 3
« önceki   1234 ... 136137138   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM