Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - İzmit - 41 Burda Alışveriş Merkezi [AVM]
123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
behlül41
7 yıl önce - Pts 14 Oca 2013, 16:01
Kocaeli - İzmit - 41 Burda Alışveriş Merkezi [AVM]


90 lı yıllarda çok fazla avm ye sahip ilimiz son yıllarda günümüz standartlarını yakalayan avm lerden yoksun kaldı son yıllarda günümüz şartlarına uyan gebze center avm dışında bir avm yapılmadı birkaç yıl evvel izmitpark avm projesi vardı gerçi firma yetkilileri projeden vazgeçtik demiyorlar ama bana göre o proje patladı.
İzmit Shopping Avm sabancı ailesi tarafından yapılacak ve yapıldığında ilimizin en büyük avm si olacak.Bu araziye daha evvel forum izmit avm yapılmak için talip olunmuştu ama arsa fiyatında anlaşılamayınca forum avm den vazgeçilmişti.Projeye ait ilk resim basında çıktı.

Alıntı:
İzmit çok yakında dev bir alışveriş merkezine kavuşacak. Sabancı ailesinin tarafından yaptırılacak alışveriş merkezinin adı İzmit Shopping olacak

ADI: İZMİT SHOPPING

Alikahya bölgesinde önemli sanayi kuruluşlarına sahip Sabancı ailesinden Kocaeli`ye dev bir yatırım daha. Sakıp Sabancı`nın vefatının ardından ağabeyi Şevket Sabancı tarafından kurulan, bünyesinde Pegasus Havayolu şirketini de barındıran Esas Holding, ilimize dev bir alışveriş merkezi yapmak üzere düğmeye bastı. Mevcut AVM`lerin iki-üç katı büyüklüğündeki alışveriş merkezinin adı “İzmit Shopping” olacak.

55 DÖNÜMLÜK ALANA
Eski Gölcük Yolu üzerinde, Outlet Center Alışveriş Merkezi`nin karşısında, STFA`ya ait 55 dönümlük alana inşa edilecek İzmit Shopping`in temeli önümüzdeki şubat ya da mart ayında atılacak. Tepe Home mağazası ile İtfaiye arasında kalan 55 bin metrekarelik alanı kapsayacak alışveriş merkezinin toplam inşaat alanı ise 220 bin metrekare olacak. Esas Holding, 1/1000`lik planların Büyükşehir`den onayını bekliyor.

YARISI AÇIK OLACAK
Portekizli mimarlar tarafından hazırlanan projeye göre alışveriş merkezinin bir kısmı açık, bir kısmı ise kapalı olacak. Kapalı binalar 2.5 kat olarak inşa edilecek. İzmit Shopping`te mağazaların yanı sıra sosyal donatılar da bulunacak. Açık alandaki dev süs havuzundan oturma gruplarına, yürüyüş yollarından otoparka, yiyecekten eğlenceye kadar. Alışveriş merkezinin inşaatı bir yıl içinde tamamlanacak.

KARALOĞLU İSTEMİŞTİ
İzmit Shopping, şu anda Van Valisi olarak görev yapan Münir Karaloğlu`nun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği döneminde projelendirilmişti. Karaloğlu`nun çok istediği ve desteklediği bu yatırım aynı zamanda Doğu Marmara Ticaret Merkezi alanı içinde de kalıyor. İlimizin en değerli arazisi üzerine kurulacak İzmit Shopping açıldığında Kocaeli gerçek anlamda bir alışveriş merkezine kavuşmuş olacak.

kaan naak
6 yıl önce - Cum 12 Tem 2013, 16:51

Bizde bu kafa olduğu sürece bu avm projesi olmaz.
Adamlar 100 milyon doları harcamaya hazır bizimkiler hala bunun sapı bunun çöpü havalarındalar.

Alıntı:
Shopping adı verilen bu alışveriş merkezi için Esas Holding’in yetkilileri ilimize gelerek çeşitli incelemelerde bulunup yerel yöneticilerle de görüşmüşlerdi.

Şevket Sabancı tarafından kurulan ve bünyesinde Pegasus Havayolu Şirketi`ni de barındıran Esas Holding, Sefa Sirmen Bulvarı üzerinde Outlet Center Alışveriş Merkezi`nin karşısında STFA`ya ait 55 dönüm arazi içinde dev bir alışveriş merkezi yapmak için kolları sıvamıştı.
İlimizdeki mevcut AVM`leri iki-üç katı büyüklüğünde yarısı açık olacak şekilde projelendirilen İzmit Shopping Alışveriş Merkezi`ne Kocaeli Büyükşehir Beleediyesi`nin sıcak baktığı fakat İzmit Belediyesi`nin seçimlerden sonra yapılmak kaydıyla ‘olur` verdiği söyleniyor.
Hal böyle olunca da Esas Holdig Yöneticileri geçtiğimiz şubat ve mart ayında yapmayı hedefledikleri temel atma işlemini gerçekleştiremediler.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`de trafik yoğunluğu nedeniyle Esas Holding`in yaptıracağı bu alışveriş merkezine soğuk bakmaya başladı.
Tepe Home Mağazası ile itfaiye arasında kalan 55 bin metrekarelik alanı kapsayacak alışveriş merkezinin toplam inşaat alanı ise 220 bin metrekare olacak.
Tabi bu arada bu alışveriş merkezinin yapılabilmesi için plan değişiklikleri gerekiyor. MİA Projesi içinde değerlendirilen bu alışveriş merkezinin planları ise daha onaylanmadı.
Esas Holding, 1/1000`lik planların Büyükşehir`den onayını bekliyor.
Planlar hala komisyonda ve onaylanmadı.
Toplam maliyeti 100 milyon dolar civarında olacak olan bu dev alışveriş merkezi için siyasi gücü kullanarak pek çok kişinin devreye girdiği ve alışveriş merkezini yapmak için baskı yaptığı söyleniyor.
100 milyon dolarlık bu yatırım için bugünlerde inanılmaz bir kulis yapıldığını, inanışmaz pazarlıklarında döndüğü söyleniyor.
Hatta hafta sonunda bu alışveriş merkezinin ne zaman yapılacağı, kime yaptırılacağı konusunda İzmit`te üst düzeyde bir toplantının yapılacağı da söyleniyor.


behlül41
6 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 14:43

Alıntı:
İşin maliyeti neredeyse eski rakamla 300 trilyon civarında.Sırf siyasi çıkarlar nedeniyle böyle büyük bir yatırım seçim sonrasına bırakılıyor.


kaan naak
6 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 13:52

Proje adı yapacak şirketin internet adresinde 41 burda olarak geçiyor.

Alıntı:
41 Burda
Kocaeli İzmit'de bulunduğu yerin en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan İzmit'de konumlanmış olan 41 Burda, AVM ofis ve konut alanlarının olduğu karma bir gayrimenkul projesidir.(+)


http://www.esasgayrimenkul.com.tr/tr/41.html


Eren_Ayar

6 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 14:34

Bölgede hareketlilik var dün ölçümler yapılıyordu ve bir adet dozer inşaat alanındaydı.kaan naak
6 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 17:22

Alıntı:
Bölgede hareketlilik var dün ölçümler yapılıyordu ve bir adet dozer inşaat alanındaydı.
Avm yi yapacak firmayı büyükşehir ve izmit belediyesi engelliyormuş engellemeseler inşaat çoktan başlayacaktı.


emre alb
6 yıl önce - Çrş 06 Ksm 2013, 17:59

AVM için hazırlanan tanıtım sayfası

http://www.41burda.com

Bu da katalog;

http://www.41burda.com/images/41burda_tr.pdf


mutlu sen
6 yıl önce - Pzr 17 Ksm 2013, 19:35

bu kadar büyük bir il için kişi başı avm sayısı gerçekten azdır. ancak yürüyüş yolu bir çok şehire göre artı bir durum olduğundan alışveriş heyecanı bu cadde üzerinde özelikle öğrenciler için. bakalım ne gibi yeni projeler olacak hızlı trenden sonra istanbula giden sayısıda artarsa avm gelişimi yavaşlar gittikçe

cenk CAMCAY
6 yıl önce - Sal 31 Arl 2013, 14:39

sanırım İnşaat şantiyesi kuruldu geçen gün çalışma yapılıyordu.

Furkan İkiz
6 yıl önce - Çrş 08 Oca 2014, 22:45

Şantiye kuruldu sanırım bürokratik işler için bekliyorlar şuan.

Ayıca başlık değiştirilmeli. AVM' nin adı 41 Burda AVMsayfa 1
123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET