Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12

İzmir Büyükşehir Belediye Binası Yıkılmalı Mı?
Evet, Yeni Kent Merkezi Bayraklı'ya Yeni Bina Yapılabilir 70.9%  70.9%  [56]
Evet, Çınarlı'daki İl Özel İdare Binasına Taşınabilir 6.3%  6.3%  [5]
Hayır, Mevcut Bina Yıkılmadan Güçlendirme Yapılmalıdır 22.8%  22.8%  [18]
Toplam Oy : 79

alvardar

8 yıl önce - Cum 08 Şub 2013, 23:58

Alıntı:
Bu arada konu başlığı ile alakalı yorum yapayım.

Bence tüm resmi binalar Konak'tan kaldırılmalı. Valilik, Emniyet Müdürlüğü, SGK, Belediye Binası vs ben olsam hepsini taşır ve yepyeni bir kent merkezi inşa ederdim. Eğer bu binalar yıkılamıyorsa dış cephe yenilemesiyle çağdaş görüntüye kavuşmaları sağlanmalı.

Belediye binası safi betondan oluşuyor, güçlendirmeye ihtiyacı varsa bilemiyorum tabi. Ama Konak Meydanı'ndaki binaların ciddi bir yenilenme geçirmesi gerekli. Çok izbe görüntüye sahipler.

Valilik binası tarihi bir bina, nereye yıkıyorsunuz? Sarı Kışla gibi yıkamazsınız artık ecdat yadigarlarını, o devirler geçti.

cuneytc35
8 yıl önce - Cmt 09 Şub 2013, 00:17

Alıntı:
Valilik binası tarihi bir bina, nereye yıkıyorsunuz? Sarı Kışla gibi yıkamazsınız artık ecdat yadigarlarını, o devirler geçti.

Hükümet Konağı'nı kastetmemiştim. Sarı Kışla'yı ben mi yıktım? Sakin olun biraz.

YALÇIN ÖNDER
8 yıl önce - Prş 21 Şub 2013, 09:15

Konak meydanındaki benzer tüm binalar yıkılabilmeldir. Kentler, meydanları kadar kentleşebilirler.
Zaten Belediye'nin binası da çirkin olduğu gibi, ruhsatsız da deniliyordu.
Güçlendirme maliyetinin de çok fazla olacağı (şimdi rakamları hatırlayamıyorum ama), depremler sırasında, basında daha öncelerde yazıldı, çizildi.

mehmet GZL
6 yıl önce - Cmt 21 Hzr 2014, 14:48

Ege'nin Sesi/ İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle başka bir binaya taşınma kararı hayata geçiyor. Haziran ayının başında Büyükşehir Belediyesi Halkapınar'da bulunan Akdemir Plaza'yı 3 yıllığına kiraladı.

1 Haziran'da yapılan sözleşme ile resmiyet kazanan kiralama işleminin ise meclis olayına sunulmadan yapılması dikkat çekti. Taşınma işleminin ardından güçlendirme çalışmalarının yapılacağı müstakbel hizmet binasının bedeli ise dudak uçuklatır cinsten.

Gaze-temiz.Com haber portalının İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi Edinme Birimi'ne yönelttiği sorulardan bir kısmına alabildiği yanıtta binanın 3 yıllık kira bedeli ( Altı Milyon Üç Yüz Bin) 6.300.000 TL +KDV olarak bildiriliyor. Yani aylık 175 BİN TL + KDV!

Kira bedeli, KDV ve güçlendirme masrafları da eklenince oluşacak olan hizmet binası gideri değil bina kiralamak bina yapmaya veya satın almaya yetecek cinsten. Tabi gerektiği takdirde kira kontratı 3 yıl daha uzatılabilecek. 3 senede bir 6 Milyon 300 Milyar'ın eklenerek oluşacak olan masrafı ( KDV hariç) katlanarak ödemek yerine bina inşa etmek veya satın almak zaten maddi sıkıntı çeken ve kapanan İl Özel İdaresi'nin mallarını da kaptırmış olan Büyükşehir için akılcı ve ekonomik bir tutum olmaz mıydı sorusu akılları meşgul ediyor.

Mülk Satın Alınmıyor 3 Yıllık Kirası 6.300.000 TL

(+)

GkhanTR
6 yıl önce - Cmt 21 Hzr 2014, 14:56

Kira bedeli bence oldukça normal. Kocaman bina 175 bin TL aylık. Gayet makul. Gazeteciler araştırmadan haber yapıyor sanırım. Yada işlerine öyle geliyor. 3 yıllık 6 milyon ödenecek. Bu paraya bina yapılır diyorlar. Bu paraya arsası bile alınamaz.

yusuf lutfi
4 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 19:21

Son depremde orta hasar alan bina için yıkım kararı alınmış.

sayfa 12
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet