Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

İzmir Büyükşehir Belediye Binası Yıkılmalı Mı?
Evet, Yeni Kent Merkezi Bayraklı'ya Yeni Bina Yapılabilir 70.9%  70.9%  [56]
Evet, Çınarlı'daki İl Özel İdare Binasına Taşınabilir 6.3%  6.3%  [5]
Hayır, Mevcut Bina Yıkılmadan Güçlendirme Yapılmalıdır 22.8%  22.8%  [18]
Toplam Oy : 79

Umut H
8 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 21:55

Alıntı:
Bu adamdan bir cacık olmaz. İzmir adına bir kere de güzel birsey söylese şaşırırdım zaten.. Vizyon sahibi birisi gerekir izmire yoksa 50 yılda gecse izmir aynı izmir olarak kalır.

Adam "yıkmam, asla yıktırmam" dememiş ki? Aynı şeyleri mi okuduk?

mert101

8 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 22:13

Alıntı:
Adam "yıkmam, asla yıktırmam" dememiş ki? Aynı şeyleri mi okuduk?

Bu yıkmam demekle aynı es degerde. Adam bahane uyduruyor , yok devlet kendi binalarını yıksın en son da ben yıkarım diyerek. Sanane devletin binalarından sen önce kendin birşeyler yap ki devamı gelsin. Zaten biri yıkıldıgında digerlerine de baskı olacak ve mecbur yıkılacak. Belediye baskanı hep bahaneler uyduruyor..

Ayhan
8 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 22:15

Elbette yıkılsın güzel olur ama çok mu önemli bir proje? Yıktırmam diyorsa bu onun vizyonsuz olduğunu göstermez...

Yalın35_Göztepeli

8 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 23:16

Alıntı:
Bu yıkmam demekle aynı es degerde. Adam bahane uyduruyor , yok devlet kendi binalarını yıksın en son da ben yıkarım diyerek. Sanane devletin binalarından sen önce kendin birşeyler yap ki devamı gelsin. Zaten biri yıkıldıgında digerlerine de baskı olacak ve mecbur yıkılacak. Belediye baskanı hep bahaneler uyduruyor..

Adam 'İlk önce devlet oradaki çirkin kamu binalarını yıksın bizde yıkarız' diyor. Bahane uydurmuyorki oradaki kamu binalarınında yıkılması gerekiyor. Kamu binaları çirkin zaten orası yıkılmazsa ne olacak Konak Meydanındaki görüntü bozulmaya devam eder. Zaten Belediye binasının yıkılmasında hiç bir kusur yok zaten. Ama Belediye'nin Belediye Binası projesi yapması lazım. Bide devlet oradaki kamu binalarının yıkılması için bir akıl yürütürse sevinirim yani.

mert101

8 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 23:41

Alıntı:
Yıktırmam diyorsa bu onun vizyonsuz olduğunu göstermez...

Duyanda vizyon sahibi birisi sanacak. İzmire yaptıkları ortada. En ucuzundan dandik kaldırımlar , 1,5 senede hurdası cıkmıs izban istasyonları , bitmeyen metro projesi , çin malı trenler.. Nedense vizyonunu bir izmirli göremedi simdiye kadar , kücücük eskişehir marka kent oldu , koskoca izmir markalıgını da kaybetti sayesinde

Alıntı:
Ama Belediye'nin Belediye Binası projesi yapması lazım.

Öyle bir durum yok belediye bedavadan şuanki il özel binasını kapacakmıs. Bugün kendisi de onaylamıs zaten..

İşte yapımı devam eden bina da bu Geriye bir tek o ucube otoparkın yıkılması kalıyor. Umarım onu yıkarlar ki bu bina komple meydana cıkar..

Furkan93

8 yıl önce - Pzr 13 Oca 2013, 00:20

Çin malı setler nasıl vizyonsuzluk göstergesi olabilir ki ihaleye girip kazanmış firma. Şuan Ankara metrosunuda çinli firma kazandı eleştirmek için kendini küçültmemeli insan

Ayhan
8 yıl önce - Pzr 13 Oca 2013, 00:22

İstasyonları anlarım da trenlere laf söylemek çok büyük bir haksızlık... Eski püskü Bursa ve Gaziantep trenlerine birşey demiyorsun ama son derece modern yeni metro ve İZBAN setlerine laf söylüyorsun...

Ayrıca kaldırımların hepsi beton değil, çoğu yerde taş kaldırımlar da mevcut.

Bitmeyen metro vizyonsuzluk oluyorsa Ankara da vizyonsuz bir şehir o zaman.

(Sen söylemeden ben söyliyim Ankara en yeşil şehir, İzmirin çok önünde, devasa gökdelenler, parklar vs vs., metrosu seneye bitcek... Tamam anladık bunları biliyoruz...)

mert101

8 yıl önce - Pzr 13 Oca 2013, 00:54

Alıntı:
İstasyonları anlarım da trenlere laf söylemek çok büyük bir haksızlık... Eski püskü Bursa ve Gaziantep trenlerine birşey demiyorsun ama son derece modern yeni metro ve İZBAN setlerine laf söylüyorsun...

Ayrıca kaldırımların hepsi beton değil, çoğu yerde taş kaldırımlar da mevcut.

Bitmeyen metro vizyonsuzluk oluyorsa Ankara da vizyonsuz bir şehir o zaman.

(Sen söylemeden ben söyliyim Ankara en yeşil şehir, İzmirin çok önünde, devasa gökdelenler, parklar vs vs., metrosu seneye bitcek... Tamam anladık bunları biliyoruz...)

Ben izban trenlerine laf söylemedim aksine caf marka trenleri seviyorum , keske alınacak olan trenlerde o marka alınsaydı diyorum hep. Benim elestirim cin malı trenleredir. Her zaman cin malı dandik ürünler kötülenirken nedense izmirin metro trenleri konu olunca cin malına söz yok , bu da ilginc olmus acıkcası..

Şimdi yigidi öldür hakkını yeme diye bir söz vardır. Ben bursa ve gaziantep trenlerine laf söylemiyorum , bunun nedeni ise 2 sehirde avrupanın hurda trenlerini alıpta hatlarını hızlıca büyütüyorlar. Keske izmirde de bugün 40 km metro hattı olsaydı ama trenlerimiz eski olsaydı. Ayrıca ben trenlerin yenilendikten sonra eski olduklarını düsünmüyorum. Kim der bu trenlere hurda diye

(+)

Ankara hakkında yorum yapmak istemiyorum nasılsa bu yıl metro hattını biterecekler adamlar sov yapacak resmen 70 km lik metroyla bizde daha 15 km yi yeni gördük. Bu arada begenilmeyen Ankara kenti http://www.reklam_link.com/showthread.php?t=1579142 burada ilgi odagı olmaya basladı. Biraz tanıtım olsa izmiri sollar Ankara..

Neyse konumuza dönelim artık , konumuz belediy binasının yıkılmasıdır ama sanırım yerel secimler bitip yeni belediye baskanımız gelmeden zor görünüyor bu

rocknoz
8 yıl önce - Pzr 13 Oca 2013, 00:55

ben olsam belediyeyi merkez bankasını sgk yı gelir idaresini kaymakamlığı emniyet müdürlüğünü sgk hanlarını yıkardım kart postallardaki izmiri kurardım

Ayhan
8 yıl önce - Pzr 13 Oca 2013, 01:00

Alıntı:
ben olsam belediyeyi merkez bankasını sgk yı gelir idaresini kaymakamlığı emniyet müdürlüğünü sgk hanlarını yıkardım kart postallardaki izmiri kurardım

Keşkee olsa ama tek başına İBB'nin yapabileceği birşey değil maalesef

Alıntı:
keske alınacak olan trenlerde o marka alınsaydı diyorum hep. Benim elestirim cin malı trenleredir. Her zaman cin malı dandik ürünler kötülenirken nedense izmirin metro trenleri konu olunca cin malına söz yok , bu da ilginc olmus acıkcası..

her çin malı ürün kötü olacak diye birşey yok... Şu anki metro ve İZBAN setleri gayet düzgünler. Bursa ve Gaziantep'tekilerden daha modern gözüküyor. Gaziantep'te metro yok zaten tramvaycık var. Oyuncak gibi...

sayfa 2
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet