Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
26METİN
9 ay önce - Çrş 02 Ağu 2017, 16:44

Alıntı:
heryeri bitirdiniz bir eskişehir kaldı zaten bulaşmadığınız. insanlar gayet medeni bir şekilde kimse kimsenin yaşam şekline karışmadan yaşıyor. bunun içkiyle başka şeyle alakası yok. gecenin bir yarısı çık sokağa dolaş, ister elinde içki olsun içerek gez, istersen tespih salla karışmayı geçtim kimse dönüp bakmaz bile. çünkü insanlar bunlarla uğraşmıyor. herkes kendi halinde. bırakın artık şu insanların hayatlarıyla uğraşmayı türkiye' nin her yerinde farklı farklı yaşam tarzları var. eskişehir' in de tarzı bu. neden illaki kendi yaşadığınız şehirlere benzetmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

medeniyet nedir.
tramvayda otobüste tipine bakıp ver vermekmi
bir kaç kez rast geldim. benim anadolu kadınıma ver vermeyen kişi "güzel giyimli bakımlı" birine yer veriyor

Misafir 967

9 ay önce - Çrş 02 Ağu 2017, 23:23

Kapatılsın.

Misafir 7f4

9 ay önce - Çrş 02 Ağu 2017, 23:46

Sayın misafir 967 , ne için kapatılsın dediniz acaba sakıncası yoksa yazabilirmisiniz.

AloTurkiye
9 ay önce - Prş 03 Ağu 2017, 11:51

Turistlerin tercih ettiği Akdeniz kıyısında bulunan turistik şehirler varken Emirdağlılar Eskişehirden emlak almış çünkü köylüler şehirde yapamıyor.

Misafir 967

9 ay önce - Prş 03 Ağu 2017, 20:31

Gereksiz tartışma ortamına dönüşmüş işin sonu memleketçiliğe gitmiş, insanları kutuplaştırıyor kapatılsınn.

Furkan ÇINAR
9 ay önce - Cmt 05 Ağu 2017, 12:48

Başlık saçma sapan yerlere çekilmiş.
Avrupa şehrinden kasıt, şehirde yaşayanların dünyaya bakış açıları.
Eskişehir'i farklı kılan bu hoşgörüsüdür zaten. İnsanlar özgürce, diledikleri şekilde yaşayabilirler; kimse birbirine karışmaz.
Şehrin cafeleri, pubları, gece mekanları, barlar sokağı da doludur, aynı saatlerde 500 metre ilerideki camii de doludur.

Diledikleri gibi giyinen, gezen, eğlenen, inanan, inanmayan insanları da, ülkenin farklı bölgelerinden gelmiş daha muhafazakar yetişmiş insanları da bu şehirde huzur dolu yaşar.

Başlıkta daha önce yazdığım bir mesajı alıntılıyorum;
Alıntı:
şehrin bu denli kozmopolit yapısına rağmen, huzur ve yaşanabilirlik endekslerinde de en üst sıralarda olması Eskişehir'i ülkenin önde gelen kentlerinden biri yapmaktadır.

Muhaciri, Tatarı, Manavı, Emirdağlısı, Bozüyüklüsü, Söğütlüsü, Karadenizlisi, Doğulusu...
Eskişehir'i Eskişehir yapan bu çeşitliliktir.

Misafir 402

9 ay önce - Çrş 09 Ağu 2017, 23:04

Furkan bey size bu konuda kesinlikle katılıyorum.Cok doğru şekilde dile getirmişsiniz.Diğer taraftan son zamanlarda bütün forum başlıklarına olumsuz ve herşey çok kötüymüş gibi yorumlar yapan kişiler dikkatimi çekiyor.Elbette eleştiri herkesin hakkı,ama Türkiye'de son yıllarda maalesef İstanbul başta olmak üzere eski günlerine özlem çeken,tek tip yaşama mahkum edilmeye çalışılan şehirler;kendi yaşam tarzlarını en iyi,en doğru şeklinde tanımlayıp,herkesi bu tarza zorlayan bir kitle ortaya çıktı!Sanıyorum ne yazıkki bu zihniyete sahip insanların da yeni hedefi Eskişehir gibi kendi içinde huzurlu,demokratik ve insanların daha mutlu olduğu şehirler oldu.Umarım insanlar eleştirilerini yaparken biraz ellerindekinin kıymetini bilerek,daha üzerine ne koyulabilir gibi düşünerek burda paylaşımlar yaparlar!!!

Misafir 32b

9 ay önce - Prş 10 Ağu 2017, 07:02

Sayın
Misafir 402,
Tek tip olmaktan şikayet etmişsiniz ama tek tip mesajlar olsun istiyorsunuz. Eskiye özlem çekenler var demişsiniz. Ne kadar eski bunu belirtirseniz bu fikrinize katılabilirim. Eskiye göre kötü olan nedir.

26METİN
9 ay önce - Prş 10 Ağu 2017, 08:33

Alıntı:
Elbette eleştiri herkesin hakkı,ama Türkiye'de son yıllarda maalesef İstanbul başta olmak üzere eski günlerine özlem çeken,tek tip yaşama mahkum edilmeye çalışılan şehirler;kendi yaşam tarzlarını en iyi,en doğru şeklinde tanımlayıp,herkesi bu tarza zorlayan bir kitle ortaya çıktı

sayın misafir 402, yorumunuzda kendinizle çelişmişsinzi evet önceden bir zorlama vardı. ama şimdi varmı veya millet neye zorlanıyor. önceden serbet olan neydi ?

Mert JR
9 ay önce - Cum 11 Ağu 2017, 15:44

Alıntı:
Güzel şeyler elbette yapılıyor herşey bu kadar karamsar değil tabiki ama Avrupa dediğiniz sizin sandığınız medeniyet değil. Medeni sandığınız Avrupa daha biyerlerini yıkamiyor...

Toto yıkamakla medeniyet mi ölçüyorsunuz ? Toto yıkanınca çok temiz bir birey mi olunuyor ? O zaman ben de size şöyle bir örnek vereyim. Totosunu yıkayan çok medeni ülkemizde örneğin İstanbul'da 35 derece sıcakta bir belediye otobüsünde ayakta ve yolcuların koltuk altlarının dibinde yolculuk yapın. Bir de aynı şartlarda Londra'da. Bakalım hangisi medeni, hangisi temiz.

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET