Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Burç

6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 08:27

"Medeni" kelimesi kişiye göre değişir ama medeni olunca Avrupa şehri mi oluyor?
Mesela New York bir Avrupa şehri mi?

Bırakın şu Avrupa özentisini ve ezikliğini.

Eskişehir güzel bir şehirdir, bakımlıdır, medenidir dersin ama "Avrupa şehridir" dersen tepki toplarsın.

Cemoli D18
6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 08:56

Doha'yı, Dubai'yi, Katar'ı görmeyenler internetten bir zahmet baksın.
Son Yüzyılda adamlar nasıl şehir yapmışlar, ÇÖLÜN ORTASINA...
Bu ülke ve şehirlerde kıta olarak Avrupa ile ilgisi yok.
Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Avrupa pislik (Tuvalet) nasıl temizlenir, bunu bilmezdi ve bizden öğrendiler.
Ne yazık ki son bir kaç yüzyıldır biz de iç işlerimiz ile meşgul olunca, yerimizde saydık...

Ynstrn
6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 09:19

Eskişehir öğrenci, memur ve asker sayesinde ayakta kalan, tabiri caizse bu unsurlardan ötürü bu kadar gelişen bir ilimiz. Yerel halka esnafa sorsan öğrenciyi sevmez ancak parayi öğrenciden kazanır yaz tatillerinde ağlarlar. Yine yerel halk şehrini öve öve bitiremez ama şehrin gelişme unsurlarinida beğenmez.
Medeniyet sizce nedir? bu göreceli mi? Barlar sokağı ve kafelerde akşamdan sabaha kadar anne babanın gönderdiği harçlıklarla alkol alıp eğlenmek mi medeniyet? Güzel şeyler elbette yapılıyor herşey bu kadar karamsar değil tabiki ama Avrupa dediğiniz sizin sandığınız medeniyet değil. Medeni sandığınız Avrupa daha biyerlerini yıkamiyor...

Misafir b04

6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 09:42

Eskişehirde var olan cafeler inanın bana yurtdışında yok. Şayet avrupada bu cafeler olmuş olsaydı ne doktor ne mühendis çıkardı. Resmen zehirliyoruz gencleri. Dini emirler bir yana Sağlığa çok şiddetli zararları var bu içkili mekanların. Güya avrupayı örnek alıyoruz ama aslında hicte öyle değil. Kimi örnek aldığımızı hala çıkaramadım ben.

Cemoli D18
6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 09:57

Barlar sokağı olayı, İstiklal Caddesi'ne ait özentiliktir...

Misafir 607

6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 10:14

Arap kültürünü "İslamiyet" sanmakla, Avrupa kültürünü "Medeniyet" sanmak, aynı hatadır.
- Muhsin Yazıcıoğlu

Misafir c6a

6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 10:37

barlar sokağı kapatılmalı
şehir dışına alınmalı
şehir içinde merkezde yakışmıyor.
apartlar denetlenmeli ve denetim altında olmalı
ikametler denetlenmeli

Misafir 244

6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 11:21

Belçikadan yeni geldik, barlar ve adaları gezdik. Her mekan karınca yuvası gibi. İnanılır gibi değil. Gencler çok medeni, entel ve elit diye geçiniyorlar. Deyme keyfime, dokunma birama, elleme eteğime. Yaşam felsefelerine asla ama asla karışmam. Demem o ki, bunun medeniyet ve kültür zenginliği ile hiç alakası yoktur. Bizede artık bu safsatayı yutturmaya çalışmayın.

eses_65
6 ay önce - Pts 31 Tem 2017, 23:33

Medeniyet deyince aklınıza niye hemen içkili mekanlar geliyor. Haberlerde hiç Eskişehir'de taciz, tecavüz, gasp, cinayet, kaçakçılık haberleri duyuyormusunuz? Bu da bi medeniyet göstergesidir.
Ama Cemoli'nin listelediği şehirlerde bu olaylar hiç eksik olmuyor.

Dora B
6 ay önce - Çrş 02 Ağu 2017, 09:59

heryeri bitirdiniz bir eskişehir kaldı zaten bulaşmadığınız. insanlar gayet medeni bir şekilde kimse kimsenin yaşam şekline karışmadan yaşıyor. bunun içkiyle başka şeyle alakası yok. gecenin bir yarısı çık sokağa dolaş, ister elinde içki olsun içerek gez, istersen tespih salla karışmayı geçtim kimse dönüp bakmaz bile. çünkü insanlar bunlarla uğraşmıyor. herkes kendi halinde. bırakın artık şu insanların hayatlarıyla uğraşmayı türkiye' nin her yerinde farklı farklı yaşam tarzları var. eskişehir' in de tarzı bu. neden illaki kendi yaşadığınız şehirlere benzetmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET