Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya 10.000 Kişilik Spor ve Sema Salonu
« önceki   123 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 2

Sizce Konya'mıza yapılacak büyük mimari projeler, turistik, estetik ve kullanışlı olmalı mı ?
Evet, kesinlikle olmalı. 82.9%  82.9%  [203]
Önemli değil, olmasa da olur. 9.4%  9.4%  [23]
Gerek yok, yapılsın yeter. 6.1%  6.1%  [15]
Fikrim yok. 1.6%  1.6%  [4]
Toplam Oy : 245

ÖNDER FAHRİ

8 yıl önce - Sal 08 Oca 2013, 11:27

Proje iç mekan simülasyonunu da başlığa eklemeyi çok istedim ama maalesef epey aramama rağmen bulamadım. Resmi bulup ekleyebilecek arkadaşımız varsa çok memnun oluruz.

kadir inanmaz

8 yıl önce - Sal 08 Oca 2013, 11:39
sema salonu

Ahlat kardeş yıkılmasını istediğin yer milyonlarca para harcanıp yapılmış yeni bir bina,sadece mevcut kapasitesi ve bana kalırsa bulunmuş olduğu mekan yanlış ayrıca sadece şebi aruz haftası için yetersiz diğer zamanlarda değerlendirilebilir (mesela küçük organizasyonlar)
konya ya gelen misafirleri mevlana müzesi ve gösteri merkezi civarına sıkıştırmanın yanlış olduğu kanaatindeyim
Mevlanaya yakın olmasını istemek çok doğal ve akla gelen ilk durum ama malesef ki mevlana civarı( özellikle arkası) son derece estetikten ve medeniyetten uzak bu gerçeği bile bile sırf mevlana civarına yatırım yapmak ne derece doğru
Mevlana civarını temizlemek yeni düzenlemeler yapmak için yatırım yapıldığını söyleyenlerede asırlardır temizlenememiş bir bölgenin çehresinin değişmesi en az 50 yıl alır
o zamana kadar zaten yeni bir gösteri merkezi yapılır 2o bin kşlk

ÖNDER FAHRİ

8 yıl önce - Sal 08 Oca 2013, 12:36

Şahsen benim salonun yapılacağı mevkiiden yana çekincem yok. Benim asıl çekincem, bu önemli mevkiinin layıkıyla ve yüksek nitelikli bir projeyle değerlendirilememesi konusunda. Mevkii Konya Kent alanı içerisinde amaca uygun olabilecek en iyi yerlerden birisi. Önemli ulaşım akslarının köşebaşında bulunan, gitgide Konya'nın en merkezileşen kentsel alanlarından birisi. Ayrıca bölge Konya'nın en hızlı ve düzenli şekilde dönüşüme uğrayan bölgesi. Sayın Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli'yi bu konuda çok takdir ettiğimi ve bu çalışmaların kalan bölgelerde de hızlı bir şekilde devam etmesini arzu ettiğimi belirtmek isterim. Başkan üstün gayreti ve becerisi ile hiç kimsenin şehirleşeceği yönünde ümitvar olmadığı Karatay'ı nitelikli bir kentsel alana dönüştürdü. Aşağıdaki uydu resminde görüldüğü gibi, bölgenin büyük kısmı zaten dönüşmüş durumda. Çöküntü alanı ya da boşluk görülen diğer alanların ise çoğu yıkılan veya yıkım aşamasındaki yerler. Buralara ise Yeni Karatay Sağlık Kampüsü, nitelikli konut, AVM'ler, yeşil alanlar, nitelikli sosyal mekanlar vs. projelerin devam ettiği yerler. Birkaç yıl önce neredeyse tamamı çöküntü alanı olan bu bölge Konya'nın en mutena semtlerinden birisine dönüşmek üzere. Yeni Mahalle'nin büyük çoğunluğunu kaplayacak olan bu büyük salonun yapılması ile beraber, Yeni Mahalle'deki çöküntü alanının da hızla yok olup mutena bir semte dönüşeceğine hiç şüphe yok.

(+)

ertugrul4242

8 yıl önce - Sal 08 Oca 2013, 14:32

Ben daha öncede belirtmiştim bir kezde bu başlık altında söylemek istiyorum. Şimdi 2 tane kubbesi olan MKM'nin bitişiğine yine aynı modelde 10.000 kişilik salon yapılamaz mı?. Bu 10.000 kişilik salon sadece Şebi Aruz ve diğer çok büyük toplantılarda kullanılsa, şimdiki 3.000 kişilik sema salonu da cumartesi günü yapılan programlarda kullanılsa. Hem hepsi bir arada olur hemde semayı tekrar spor salonuna taşımamış oluruz, hemde şekil yönünden bir sıkıntı olmaz kubbeler büyükten küçüğe doğru gayette iyi bir estetik oluşturur.

Huseyin_gkmn

8 yıl önce - Çrş 09 Oca 2013, 00:10

Alıntı:
Sizce bu yapılan mevlana meydanı(tüm arazi zaten belediyenin) 3.5 milyon tl olabilir mi?

Bu yazılan rakamları ben de gerçekten merak ediyorum. Mevlana meydanı altyapı çalışmalarının da olması nedeniyle yüksek maliyetli diyelim. Otogardan tramvay durağına gelen yolda 500,000 TL yazıyordu. Yapılan sadece yol. Ya da yeni üstgeçitler; alüminyum doğrama gibi çok pahalı malzemeler kullanılıyor ancak ihtiyacı karşılayacak sayıda yapılmıyor. Şu an Ankara'da öğrenciyim ve özellikle merkezdeki mütevazı ama çok sık yapılmış yaya üstgeçitleri dikkatimi çekti. Ne yazık ki bizim belediyemiz kullanışlı yapılardan çok gösterişli yapılara yöneldiği için içi boş ve yüksek maliyetli projeler yapıyor. Estetik bence de önemli ancak insan hayatının yanında lafı dahi edilemez!..

sayfa 2
« önceki   123 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA