Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Atek Kule
12345   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mert101

4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 17:34
İzmir Atek Kule

İzmirde yapımı baslayan yeni bir ofis binası , fazla yüksek olmasa da gökdelen bölgesinde olması bakımından başlık acılmayı hakediyor diye düsündüm. 80 metre civarında yüksekliginde olacak bina 23 katlıymıs..

http://www.atekyapi.com.tr/atekkule.htm bu siteden resimlerine bakılabilir

En son mert101 tarafından Çrş 02 Oca 2013, 21:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 19:55

Projenin ismi Atek Tower değil, Atek Kule.

mert101

4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 21:11

Farketmez ki atek kule biraz kaba geliyor kulaga , tower daha güzel duruyor

uzay
4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 21:29

Atek Kule daha hoş tower yabancı bir kelime ve yabancılaştırma ilkesine gerek yok Türkçemiz varken .

OrhunAlac
4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 21:37

Alıntı:
Farketmez ki atek kule biraz kaba geliyor kulağa , tower daha güzel duruyor

Bu kadar da üste çıkma çabası olmaz. Halbuki kendi diyordu Türkçe olsun isimler.. Sırf muhalefet olsun diye özentiliğe başladı.

Projenin adı neyse odur, Atek Rezidans, Kule, Tower ne koydularsa artık.

Ne farkeder olur mu, kafamıza göre mi isimlendireceğiz binaları?

Torre de Atek olsun, İspanyolca bana İngilizce'den daha hoş geliyor mesela.

Ayhan
4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 21:44

Aslında suç onda değil. Suç Tower isminin yaygınlaşmasına neden olanlar. Folkart Towers, Gürel Residence Tower, Bayraklı Tower vs... Artık kulağa aşina oldu ve de Atek Tower deyince çok garipsemiyoruz. Ama mümkün olduğunca Türkçe kullanılmalı. İsmi neyse odur...

mert101

4 yıl önce - Çrş 02 Oca 2013, 21:48

Sadece 2 arkadas istiyor diye ismi kule olarak değiştiriyorum. Orhunalac bana laf söylemek icin yorum yaptıgını biliyorum. Ama sunu söyleyim ki sen istedin diye değil arkadaslar istedi diye ismi değiştiriyorum

Binanın yapılacagı alanda calısmalar baslamıs..
(+)

(+)

kaynak: skyspercty

İnsaat 2014 yılında bitecekmiş..

mert101

4 yıl önce - Pzr 30 Hzr 2013, 12:51

(+)

Projede calısmalar devam ediyor. Kısa dogru binanın yükselmeye basladıgını görürüz.. Bina 25 katlı ve 89 metre olacakmıs. 100 metre sınırını 11 metre ile kacırmıs. Ne diyelim bu tarz binalarda bölgeye zenginlik katacaktır. Bütün kulelerin 150 metre üzerinde olmasını beklememek gerekir

sanliizzet

4 yıl önce - Cum 05 Tem 2013, 16:25
Yabancı hayranlığı...

Kule'ye tower demek vs. aşağılık kompleksi. O zaman her hoşa giden İngilizce kelimeyi alalım, Türkçesini atalım. Var mı böyle bir mantık?

Arkadaş, tower ne demek, dental ne demek, Karaca Home ne demek, Catering ne demek? Bu liste uzar gider. Diyelim ben sıradan vatandaşım, bu kelimeleri bilmek zorunda mıyım? Elimde ingilizce sözlük ile mi gezeceğim ?

Geçen baktım bizim yerli bir kanalda hava durumunu sunacaklar, "meteo" diye başlık ile giriyor. Meteo ne demek?

Pet shop ne demek, showroom, ne oluyor, Vet nedir, advertorial'i bilen var mı?

Bizim kadar kendi değerlerine küskün, yabancılara bu kadar hayran başka bir millet var mı acaba? (Sömürgeleri saymayalım, bizimki gönüllü sömürgelik).

Halit D
4 yıl önce - Cum 05 Tem 2013, 17:36

80m lik binaya tower demek ? Artik apartmanlar 80-90m

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet