Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Hamza Koçak
1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:14

Alıntı:

Kurban bayramında hayvanların kesilmesine değil de kesiliş biçimine ve eziyet edilmesine itirazlar olur genelde.Bunun dışında bir itiraz olduğuna en azından ben şahit olmadım.

Hindiye de eziyet ederek kesen olursa aynı grubun buna da itiraz edeceği aşikar.Sorun hayvanların kesilmesinden ziyade hayvana hem de uluorta eziyet edilip edilmediği ile alakalı yani.

Kardes malesef halkimizin cogu kurbanin nasil kesilecegini tam bilmediginden ortaya yanlis goruntuler cikiyor. Bu goruntuler sizleri aldatmasin. Zaten tam manasi ile islami bir sekilde kesilse hayvanlar gercekten aci cekmiyor. Bunun delilini asagidaki vidyoda gorebilirsiniz.
Ben zaten elestirenlerin cogunu samimi bulmuyorum, cunku onlar hep bir kac yanlis ornekler gosterip, islamiyeti elestiriyorlar. Bence onlarin gayesi tek o. (yada dogrusunu gormemis olabilirler, ozaman bu vidyoya baksinlar).
Tabiki bende yanlis sekilde ve hayvanlara aci cektirerek hayvan kesenleri desteklemiyorum. Ama onlarin yanlis sekilde kesmelerini islamiyete bagliyamam. O onlarin hatalari derim. bilmem anlatabildimmi

http://www.youtube.com/watch?v=quhVxLUwiBw

sefer bayraktar
1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:17

ben kesmedim,
hazır kesilmişini aldım.

Ozan Tuğbaş
1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:26

Yılbaşında milletin yediğiyle içtiğine kafayı neden taktınız isteyen hindi yer isteyen tavuk yer.Yılbaşı akşamı konu komşu eş dost aç aç mı oturalım yeni yılı dikkat (christmas'ı) değil aç susuz mu kutlayalım.Susuzdan siz şimdi içki, içki deyince de alkolü anlarsınız evet içki içeceğim kesilmiş paketlenmiş hindim hazır yani ben kesmedim hindi üreticisinde kesilip markete satılmak üzere gelmiş pişmeye hazır hindim hazır kolam Türk kahvem sodam çayım hazır.Bunlar da bir içki olduğuna göre içki içeceğim diyebiliriz Ha bu arada kuruyemişler de hazır

Tarık Akın
1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:33

Alıntı:
 Yılbaşında 400000 hindi kesilecek 

Aklima acaba normal zamanlarda kac tane hindi kesiliyor sorusu geliyor?

Yada yilda kac tane tavuk kesiliyor? Bunlari biliyor musunuz?

Kayhan Emekli

1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:34
Yılbaşı hindisi

Hindi kesilmesin. Hindinin parası fakir fukaraya verilsin. Hindi yerine, fakirlere ayakkabı yardımı da yapılabilir.

hakan erat

1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:45

Sadece kurban değil diğer hayvanlarında islami şartlara göre kesilmesi lazım ben hindinin ıslami şartlara göre kesildiğinden emin değilim dikkatli olun diyorum çünkü hindi bizim ülkemizde üretilse bile çoğu yurt dışına satılıyor bu da bazı esnekliklere yol açmış olabilir

serkanvmp
1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 00:55

Alıntı:
Kardes malesef halkimizin cogu kurbanin nasil kesilecegini tam bilmediginden ortaya yanlis goruntuler cikiyor. Bu goruntuler sizleri aldatmasin

Herkes herşeyi bilmek zorunda değil. Bence sorun kurban kesmeyi bilmediği halde kesmeye kalkanlar. Eline bıçağı alan kendini kasap sanıyor. Oysa her işi ehli yapmalı.

Birde kaç gündür burada hindi mesajları göre göre ciddi canım çekti.

Saffet 1001

1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 05:05

Bu basligi gordukten sonra Onerimin arkasinda duruyorum.
Yilbasinda Hindi Satislari yasaklanmali. Hatta Tam Yilbasi bile degil en az 2 hafta Oncesinden.

Kerim AK

1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 08:19

Alıntı:
Bir konu hakkında tartışmak için bir başlık açılıyorsa sanırım içinde ötmek gibi yakışıksız bir uslüpte olmamalı diye düşünüyorum?Bilmem haksızmıyım?Tabi gerçekten amaç tartışmaksa

Ötmek haberi veren medyaya aitti,olduğı gibi almıştım.Değiştirdim.Sanırım yakışmamış ötseler bile.

ahmetgülen
1 yıl önce - Pts 31 Arl 2012, 09:23

Alıntı:
Yilbasinda Hindi Satislari yasaklanmali

Nasıl zihniyet böyle, hemen yasaklanmalı demişsiniz. Krallıkmı var ülkede, bir adam gelecek benim yiyeceğimi yasaklayacak, siz 500 sene evvel yaşamalıymışsınız

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET