Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Aras Berkin
6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 20:10
Tembellik...

Okul tatile girdi, bugün öğleden sonra 2 gibi uyandım...yataktayken bilgisayarı açtım, şöyle bir bakındım, oradan kanepeye geçtim, sonra gene yatağa...
Karnım acıktı, yemek yapmaya üşendim, sonra açlık bastırınca birşeyler yaptım yedim
Ondan sonra gene kanepe.
Çalışmam lazım, amaaan daha sınavlara çok var, daha çoook zaman var diyerek kendimi kandırmaktayım.
Spor yapmam lazım ona da üşeniyorum.

İnsan miskinleştikçe daha da miskinleşiyor. Bakıyorum da ne bugün, ne dün, ne de önceki gün blogumda fotoğraf biriktirmekten, wow'da yazmaktan başka üretken hiçbir şey yapmamışım.

Tembelliğe savaş açmak istiyorum ama nereden başlayacağım bilmiyorum

Burak.
6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 20:31

Bende aynı durumdayım kar yağışıda eklenince cumadan beri tatilimin 4. günündeyim yarın ise dersler başlıyor ve yapmam gerek sayfalar dolusu dersler vardı şimdi nasıl yetiştireceğim diye kara kara düşünüyorum gece yapsam sabah uyanırken sorun olacak gün boyu uykulu gözlerle gezeceğim yani tam bir çıkmazdayım Dört gün sürekli tv ve pc başında oturmanın cezasını çekiyorum

Haldun Turan

6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 23:12

Arascığım ilginç bir konuya değinmişsin. Tembellik çoğu insanın doğasında olan bir şey buna üşenmeği de katabiliriz zaten birbiriyle bağlantılı hatta aynı.

Soğuk kış günlerinde ve gecelerinde tembellik oranı artabilirde. Hiçbir şey yapmama hissi geliyor bazen. Ama düzenli bir işi olanlar için sorun yok. Sabahın belli bir saatinde kalkmak ve işe vaktinde yetişmek ve mesai bitince de eve gitmek güzel ve kontrollü bir hayat ve sorumluluk var ortada.

Mesela ben saat 07.30 -07.45 gibi kalkıyorum hemde beynen kalkıyorum öyle alarmla falan değil tembellik gelmiyor çünkü alıştım ama gece ne kadar erken yatsam o kadar sağlıklı onu da inkar edemem. Ama sağolsun sitemiz daha erken yatmama engel oluyor Mağazada ise bazen durgunluk geliyor ama gene sitemize girince moral bozukluğu varsa geçiyor ve işe daha iyi konsantre olabiliyorsun

Abim dükkanda bir iş verir şunu yap der hallet der o an içimden öf be dediğim olur belki bu tembellikdir ama gene de yaparım dur abi şu an wowturkey'de yim dersem işte o zaman hiç iyi olmaz ve etikde olmaz.

A. Edizer
6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 23:15

Bir şeye çalışacakken bilgisayarı açmamak en iyi yöntem tembelliğe karşı... Şu anda yapmam gereken ödevden kaçıp buraya giriyorum mesela... Bilgisayar kapalı olsa ödevle ilgilenirdim şu anda...

Güzel fatih

6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 23:17

işin varmı vakit bile bulamazsın wow da Aras kardeşim.
sabah 5.30 da kalk arabaya bin yola çık 6 da mesai başlar akşam 5 olur eve gel anca.şimdi noel tatili dinlenelim gari.

gencmustafa
6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 23:30

Türk milleti olarak bizde çok bulunan bir özellik olsa gerek.

Aras Berkin
6 yıl önce - Pts 24 Arl 2012, 23:39

Alıntı:
Mesela ben saat 07.30 -07.45 gibi kalkıyorum hemde beynen kalkıyorum öyle alarmla falan değil tembellik gelmiyor çünkü alıştım

Ne kadar şanslısın Haldun abi ben kaç senedir okuyorum, 3 tane işte de çalıştım, senelerce ızdırap içinde uyanıp gitmesini de biliyorum ama alarm kurmazsam öğleni bulurum çok rahat

Alıntı:
işin varmı vakit bile bulamazsın wow da Aras kardeşim.
sabah 5.30 da kalk arabaya bin yola çık 6 da mesai başlar akşam 5 olur eve gel anca.şimdi noel tatili dinlenelim gari.

Haklısın Fatih abi ama öğrenci olunca evdeyken de çalışmasını bilmek lazım, şimdi açıp kitabı başlıyorum 10 dk. ya

Alper 34

6 yıl önce - Çrş 26 Arl 2012, 02:26

Çok güzel bir konu...

Tembellik ruhsal bir durum mu? yoksa psikolojik bir rahatsızlık mı? bilmiyorum ama çok kötü bir şey olduğunu biliyorum , boş durmak insanı hasta eder.

Aras Berkin
6 yıl önce - Prş 18 Tem 2013, 02:44

Bu başlığı açtıktan 2 ay sonra tekrar düzenli spor yapmaya başladım.
Bir spor seçip düzenli olarak o sporu yapmak tembelliğe karşı birebir silah
Okul ve iş hayatında ise her şeyi son dakikaya bırakmayıp düzenli, planlı programlı olmak şart.

Gizm

6 yıl önce - Prş 18 Tem 2013, 03:00

ben...

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET