Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kütahya Zafer Havalimanı
« önceki   123 ... 121314 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 13

Uluslararası ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı'ndan hangi şehirlere direkt uçuş olmalı?
Berlin 8.9%  8.9%  [9]
Brüksel 6.9%  6.9%  [7]
NewYork 6.9%  6.9%  [7]
Adana 5.0%  5.0%  [5]
Van 2.0%  2.0%  [2]
Antalya 3.0%  3.0%  [3]
Helsinki 1.0%  1.0%  [1]
Toronto 1.0%  1.0%  [1]
CapeTown 5.0%  5.0%  [5]
İzmir 22.8%  22.8%  [23]
Ankara 7.9%  7.9%  [8]
Trabzon 4.0%  4.0%  [4]
Paris 2.0%  2.0%  [2]
Barselona 1.0%  1.0%  [1]
Tokyo 4.0%  4.0%  [4]
Diyarbakır 5.9%  5.9%  [6]
Hamburg 2.0%  2.0%  [2]
Düsseldorf 10.9%  10.9%  [11]
Toplam Oy : 101

osman yörükoğlu
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 15:09

Alıntı:

bir tane bile yurtiçi tarifeli sefer olmamasına rağmen hasan polatkan, zafer'i her yıl daha da katlamaya devam edecek. 

Afyon'la Kütahya'yı küçük görüp kendi şehrimizi buralarla yarıştırmaya devam edin.Sıkıysa Bursa'yla Ankara'yla yarıştırsanıza.Biz de Eskişehirli'yiz.Ne Afyon Kütahya'yla yarıştırırız.Ne de Bursa Ankara'ya karşı yarıştırırız.Her şehrin klasmanı vardır.Ne Afyon Kütahya bizim dengimiz ne de Bursa Ankara

AkAlp
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 15:19

osman yörükoğlu, eksi mesaj verme ya da özelden mesaj gönderebilme hakkım olsaydı hiç cevap yazmazdım.
çünkü başlık ve içerik uyumsuzluğunuz had safhada.

önceki sayfada bir veri var.
"Zafer Havalimanı için Hazine'den işletmeci firmaya ilk 7 yılda 39.158.804€ ödendi. Yolcu sayısı garantinin %96 altında kaldı. 2044'e kadar garanti kapsamında 205.281.118€ ödenecek!"

%96lık bir olumsuz sapmadan bahsediyoruz.
ne diyelim?
oh harika oldu mu diyelim bu yatırım için.
bu paralar kimin parası?
senin, benim param. daha maaşım elime geçmeden verdiğim vergiler.

eskişehir ve kütahya birbirine çok yakın iki il.
eskişehir bu bölgenin tek büyük şehri.
eskişehir'de şehrin orta yerinde yıllardır hizmet veren bir havalimanı zaten var. sadece eskişehirlilerin kullandığı bu havalimanında hiçbir teşvik olmamasına rağmen, hiçbir tarifeli yurtiçi uçuşu olmamasına rağmen 3 tane şehrin ortak kullandığı havalimanından fazla yolcu yararlandı.

osman yörükoğlu
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 15:36

Demagojiyi bırak bu şehirlerin belediyeleri Ak partide olduğu için bu şehirleri küçük görüyorsun.Sıkıysa Eskişehir'i Bursa ve Ankara'yla yarıştır.Eskişehir Eskişehir'dir.Şehrimi seviyorum.Gelişmisliği de fena değil.O yüzden hiçbir şehirle sidik yarışı yapıp kendimizi büyük ya da başkasının karşısında küçük duruma düşürmeye gerek yok.Yarış yapılacaksa üstünlük belirtmeden ülkemizin yararı adına daha çok çalışıp birbirini geçmesi adına yarış yapılır.

AkAlp
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 15:42

Alıntı:
Demagojiyi bırak bu şehirlerin belediyeleri Ak partide olduğu için bu şehirleri küçük görüyorsun.Sıkıysa Eskişehir'i Bursa ve Ankara'yla yarıştır.Eskişehir Eskişehir'dir.Şehrimi seviyorum.Gelişmisliği de fena değil.O yüzden hiçbir şehirle sidik yarışı yapıp kendimizi büyük ya da başkasının karşısında küçük duruma düşürmeye gerek yok.Yarış yapılacaksa üstünlük belirtmeden ülkemizin yararı adına daha çok çalışıp birbirini geçmesi adına yarış yapılır.

allah akıl fikir versin, ne diyelim? bu kafayla işiniz çok zor.
ankara ve bursa ne alaka? bölge deyince aklınıza ne geliyor sizin?

bazı kurum ve kuruluşların önünden geçerken bölge müdürlüğü yazdığını görmüşsündür. hani eskişehir'de çok fazla var.
onlara bir gidip bak istersen.
mesela zorlu elektrik. genel merkezi nerede, hizmet verdiği diğer bölge illeri nereler?

ayrıca ankara ve kütahya'yı bahsettiğin parti mi yönetiyordu? ben mi yanlış biliyorum acaba?

osman yörükoğlu
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 15:46

Alıntı:
allah akıl fikir versin, ne diyelim? bu kafayla işiniz çok zor. 

ayrıca ankara ve kütahya'yı bahsettiğin parti mi yönetiyordu?

Size Allah akıl fikir versin.Gerçi Allah herkese akıl fikir vermiş ama kullanmasını bilene .Sizin darbeci sol zihniyetle bu dünyada tutunmanız daha zor.

Ben Ankara'yı daha büyük olduğu için örnek verdim.Kutahya'yı da Cumhur ittifakının partisi yönetiyor.

AkAlp
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 16:01

Alıntı:
Size Allah akıl fikir versin.Gerçi Allah herkese akıl fikir vermiş ama kullanmasını bilene .Sizin darbeci sol zihniyetle bu dünyada tutunmanız daha zor.

Ben Ankara'yı daha büyük olduğu için örnek verdim.Kutahya'yı da Cumhur ittifakının partisi yönetiyor.

darbeci, sol zihniyet...
şu yazdıklarımdan bunu çıkarttın ya

allah gerçekten ama gerçekten yardımcın olsun. kal sağlıcakla...

osman yörükoğlu
8 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 16:04

Alıntı:
darbeci, sol zihniyet... 
şu yazdıklarımdan bunu çıkarttın ya  

allah gerçekten ama gerçekten yardımcın olsun. kal sağlıcakla... 

Yazdıklarından onu çıkartmadım senin savunduğum zihniyeti söylüyorum.Amin kardeşim Allah hepimizin hayatta her daim yardımcısı olsun Inşallah.Sen de sağlıcakla kal

Tekinn2121
7 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 01:41

https://tr.sputniknews/ekonomi/20200213104139 ...-odeyecek/
Alıntı:
Kütahya Zafer Havalimanı'ndaki kara delik büyüyor
Yap-işlet-devret modeliyle yapılan Kütahya’daki Zafer Havalimanı’nın Hazine’ye yükü giderek ağırlaşıyor. Kasım 2012’de hizmete açılan havalimanının yolcu garantisi her yıl artarken, yolcu sayısı ise azalıyor.

2019’da 1 milyon 232 bin yolcu garantisi verilen havalimanının hizmet verdiği yolcu sayısı 82 binde kalırken, garantiye göre gerçekleşme oranı yüzde 6,6’da oldu.

Üstelik, 2019’da verilen garantisi, bir önceki yıla göre yaklaşık 48 bin artarken, hizmet verilen yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 17,4 oranında azaldı.

MALİYETİ 50 MİLYON EURO
Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı (Kütahya-Afyon-Uşak) olarak tanıtılan projenin yatırım bedeli 50 milyon euro olarak açıklanmıştı.
Söz konusu üç ilin toplam nüfusu 1 milyon 679 binken, Kütahya’ya 2 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı yapılması eleştiri konusu olmuştu.

5 YILDA HAZİNE’DEN 26,7 MİLYON EURO ÖDEME
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2018’de Kütahya’daki Zafer Havalimanı’da ‘garantili yolcu sayısına ulaşılamadığını’ ve bunun için de devletin şirkete 5 yılda (2012-2017 dönemi), iç hat giden yolcu için 5 milyon 799 bin 246 euro, dış hat giden yolcu için de 20 milyon 892 bin 380 euro olmak üzere, toplam 26 milyon 691 bin 626 euro ödediğini açıklamıştı.
Sayıştay da raporunda “Zafer Havalimanı'nın henüz gerektiği gibi çalışmadığını ortaya koymaktadır. Bu durumun süreklilik arz etmemesi için gerekli çalışmalar yürütülmeli ve kademeli olarak uçak ve yolcu trafiğinin artırılmasına yönelik teşvik edici ve özendirici tedbirler alınmalıdır” ifadelerine yer vermişti.

29 YILLIK MALİYET: 205 MİLYON EURO
Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin çalışmasına göre, 29 yıl 11 aylık işletme süresinde Hazine, Zafer Havalimanı için IC İÇTAŞ şirketine 205 milyon 281 bin 118 euro garanti bedeli ödeyecek.
Tesis, Kütahya il merkezine 45, Afyonkarahisar il merkezine 55, Uşak il merkezine de yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zafer Havalimanı için yapılan törende, Afyonkarahisar’ın termal turizmde, Kütahya’nın çinicilikte, Uşak’ın ise dokumacılıkta önemli birer merkez olduğunu söylemişti.

arkadaşlar twitırda biri paylaşmıştı inanamadım yani gerçekten 205 milyon euro boşuna mı gitti

En son Tekinn2121 tarafından Cum 14 Şub 2020, 03:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

osman yörükoğlu
7 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 01:48

Alıntı:
arkadaşlar twitırda biri paylaşmıştı inanamadım yani gerçekten 205 milyon euro boşuna mı gitti 

Bazı yerlere maliyeti fazla olsa da bu tür işler yapılır.Afyon'da ve Kütahya'da ikisinde de havaalanı yok.İki ilin toplam nüfusu 1.300 bin.Sadece merkezleri toplamı 500 bin.Gurbetçileri epey fazla.Maliyeti kurtarmıyor diye de şu çağda iki ili birden havaalansız bırakmak uzak yerden gelenleri otobüse mahkum etmek saçma.Havaalanı o yüzden yapıldı iki ili uzak yerlerden ulaşımda.mağdur etmeme adına

Tekinn2121
7 ay önce - Cum 14 Şub 2020, 01:54

Alıntı:
2019’da 1 milyon 232 bin yolcu garantisi verilen havalimanının hizmet verdiği yolcu sayısı 82 binde kalırken, garantiye göre gerçekleşme oranı yüzde 6,6’da oldu.

osman kardeş bilimsel olarak yüzde 6.6'da tutturma imkansız böyle bir sapma imkansız ötesi

sayfa 13
« önceki   123 ... 121314 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege