Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Sanko Üniversitesi
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Mert Karakoyun

4 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 18:30

Emre kardeşim sendin galiba birisi şu an gaziantepde 1 i devlet olmak üzere 3 üniversite var 4.üniversite sanko üniversite kuruldu artık tbmm den geçti 4 üniversite var onun yerine devlet üniversite olsaydı demiş.

bu saatten sonra devlet üniversite kurmaz sanmıyorum kesinlikle.

artık tamamen özel sektör eliyle yapılacak çalışmalar.tüm Türkiye genelinde böyle oluyor artık.4.Üniversite Sanko Üniversitesi hayırlı olsun.

Sanko Üniversitesi için bir engel daha kalktı Yeni vakıf üniversitelerinin kurulmasına ilişkin yasa tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu. Tasarı, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapıyor. Buna göre; Gaziantep'te "Sanko Üniversitesi" adıyla vakıf üniversitesi kurulmuş oldu.

Ankara'da "Anka Teknoloji Üniversitesi", İstanbul'da "İstanbul Yeşilyurt Üniversitesi", Adana'da "Kanuni Üniversitesi", Konya'da "Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi", Gaziantep'te ise "Sanko Üniversitesi" adıyla vakıf üniversiteleri kurulacak.Tasarı, "Altın Koza Üniversitesinin adının, 'İpek Üniversitesi" olarak değiştirilmesini de içeriyor. Tasarının gerekçesinde, 2011-2012 eğitim öğretim yılında üniversitelerin açık öğretim ve diğer yükseköğretim kurumları hariç önlisans, lisans, ikinci öğretim, lisansüstü ve tıpta ihtisas programlarında eğitim gören 2 milyon 359 bin 655 öğrencinin 205 bin 484'ünün vakıf üniversitelerinde okuduğu kaydedildi. Vakıf üniversitelerinin Türk yükseköğretim sisteminin ayrılmaz parçası ve önemli bir bölümünü oluşturduğu belirtilerek, kurulacak vakıf üniversitelerinin Türkiye'nin genç nüfusunun talebini karşılanmasına katkı sağlayacağı ifade edildi.
Alıntı:
http://www.gazetea24.com/

Ayhan
4 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 20:05

Alıntı:
tüm Türkiye genelinde böyle oluyor artık

Hiç belli olmaz. İstanbul, Ankara ve Adana'da yakın zamanda devlet üniversiteleri kuruldu.

Mert Karakoyun

4 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 20:11

Alıntı:
Hiç belli olmaz. İstanbul, Ankara ve Adana'da yakın zamanda devlet üniversiteleri kuruldu.

Ayhan abi ben hatırlamıyorum yakın zaman devlet üniversitesi hiç kurulmadı sanırım.Kurulanların hepsi özel(vakıf)üniversite diye biliyorum.

Ayhan
4 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 20:15

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
...
daha önceye gidersek;

Bursa Teknik Ünivcersitesi
Erzurum Teknik Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi...

Mert Karakoyun

4 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 20:18

Allahallah..Ben Abdullah Gül Ünv vesaire özel diye biliyordum.Erzurum ve Bursa'ya teknik ünv mi açılmış.Necmettin Erbakan Ünv ismi değiştirilmiş aynı ünv diye biliyordum.Vallahi bilmiyordum.Şaşırdım.Teşekkür ederim Ayhan abi.

Bence Gaziantep Üniversitesi de teknik ünv.dersler teknik ünv ile aynı standartta.Üniversitede servis dersleri olarak calculus(analiz)dersleri veriliyor.Odtü de neyse Gaziantep'de o ders veriliyor.

Ben olsam Gaziantep Ünv'nin adını değiştirim Gaziantep Teknik Ünv yapardım teknikten hiçbir farkı yok zaten derslerin.Sistem zaten Odtü ile aynı Gaziantep'de.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP