Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Gaziantep - Sanko Üniversitesi
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Ana Sayfa -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mert Karakoyun
1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 01:36
Gaziantep - Sanko Üniversitesi

ULUSAL: Sabah Güney - Milliyet - Çukurova Posta - Hürriyet Çukurova YEREL: Telgraf - Haber - Pusula - Gaziantep27 - Adana Bölge - Bugün - Beyaz Sayfa - Pazar - Olaya Bakış) Sanko Holding bir devlet, iki özel üniversitenin bulunduğu Gaziantep’te 4. üniversite için çalışmalara başladı.

Hacı Sani Konukoğlu Vakfı tarafından kurulacak olan üniversite merkez olarak Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin binasını kullanacak ve sağlık alanında uzman üniversite olacak. Gaziantep Üniversitesi senatosunun diğer vakıf üniversitelerinde olduğu gibi hamilik onayını verdiği kurum; tıp fakültesi, sağlık bilimleri enstitüsü ve hemşirelik bölümlerinden oluşacak. Üniversiteye Sanko Üniversitesi adı verilecek ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi de Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak Sanko Üniversitesi bünyesine geçecek. Tüm prosedürlerin yerine getirildiğini ifade eden Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yeni öğretim döneminde üniversitenin faaliyete geçeceğini kaydetti. Konukoğlu, “Özel Sani Konukoğlu Hastanesi olarak sağlık sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bu alanda Gaziantep ve Türkiye’ye katkı sağlamak amacıyla sağlık eğitimi alanında yatırım yapmaya karar verdik. Üniversite için tüm prosedürler tamamlandı. Üniversitenin yeni eğitim döneminde faaliyete geçmesini sağlayacağız” dedi.

http://www.sankotip.com/basindabiz.asp?haber=535871250&arsiv=2011

Mehmet Mutaf, Konukoğlu Üniversitesi'nin Rektörü oluyor
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sağlık sektöründeki başarısını Üniversite ile perçinledi.

Mehmet Mutaf Gaziantep'in en başarılı doktorlarından birisidir.Bizzat görüp tanışmışlığım da vardır.

Sanko Üniversitesi ilk etapta Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri dallarında faaliyete başlıyor. 2013-2014 öğretime geçiyor. Büyük ihtimalle, Sani Konukoğlu Tıp Merkezi'nde göreve başlayan ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki görevinden istifa eden Prof. Dr. Mehmet Mutaf'ın, Konukoğlu Üniversitesi'ne Rektör olacağı söyleniyor.

SANKO Gaziantep'in 4. üniversitesini kuruyor
Gaziantep'te bugüne kadar 17 okul yaptıran SANKO Holding, bölgenin ilk özel sağlık bilimleri üniversitesini 2012 yılında kuracak

http://www.aksam.com.tr/sanko-gaziantepin-4.-universitesini-kuruyor--89095h.html

SANKO Holding, Gaziantep'te bölgenin ilk özel sağlık bilimleri üniversitesini kuruyor....

Mahmut Göksu
1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 01:46

Çok önemli bir yatırım ayrıca bölge de ki Naksan Plazayı satın aldılar onu da fakülteye katacaklar

murat2727

1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 02:32

Hayırlı olsun çok faydalı olacağına inanıyorum

malidenk

1 yıl önce - Sal 18 Arl 2012, 17:14
merak

bir gelişme varmı acaba üniversiteyle alakalı

Mert Karakoyun
1 yıl önce - Sal 18 Arl 2012, 17:51

Abdulkadir Konukoğlu,2013 sonunda yönetim kurulu başkanlığını bırakıp kendini tamamen sanko eğitim vakfına vereceğini açılacak üniversitenin başına geçeceğini söyledi.skyturk ceo club programında katıldığı bır mulakatta demişti bunları

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> GAZİANTEP