Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Naylon Poşetler Kalkıyor !
« önceki   123 ... 87888990   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 88
Ugi Öz

1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 16:29

Alıntı:
Bu geri dönüşüm makinelerinden koydun diyelim. 1.si kaç tane koyacaksın? Her ile her ilçeye her mahalleye koyacak gücün var mı? 2.si bu makineyi ve içindeki parayı nasıl koruyacaksın? 5 liralık otamatik otopark kapılarının lambasını çalan bir milletiz.

Bunu Belediye yapmiyor, Yakup‘un dedigi gibi market zincirleri yapiyor mesala BIM, SOK, Migros, Kipa, Carefour, 4AS, Tansas vs.

alperenfatih
1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 17:05

Kapaksız ve ezilmişlerde kabul ediliyor mu bu makinalarda?

Yakup

1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 17:19

Alıntı:

Kapaksız ve ezilmişlerde kabul ediliyor mu bu makinalarda?

Kapaksizlari kabul ediyor, ama ezilenleri kabul etmiyor…. Makineye koyduktan sonra pet siseyi eziyor..

Ben 12 gün sonra ise gidince o makineden bol bol fotograf cekeyim ve paylasirim…

Ugi Öz

1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 18:43

Makineler böyle gözüküyor.

Yakup

1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 19:23

Alıntı:

Yillardir bir markette yarim gün calismaktayim.

Bir sonraki mesaimde makinen arka bölümünü çekerim barı..

Nasıl ayırt ettiğini de çekerim..

Cenk Gültekin
site denetçisi

1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 19:36

Bende evde biriktiriyorum..
Geri vermeye markete gittiğimde 40-50€ arası yapıyor, iyi para. Neden çöpe atayım ki?

Ugi Öz

1 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 20:21

Alıntı:
Bende evde biriktiriyorum..
Geri vermeye markete gittiğimde 40-50€ arası yapıyor, iyi para. Neden çöpe atayım ki?

Bizde de baya birikiyor, 3-4 büyük torba cikiyor yaklasik 25-30€ ediyor ve market’e vermeye gittigimde baya bi sira oluyor, onlarda geldiklerine pisman oluyorlar

Bazen carsi ya gezmeye felan ciktigimda bütün gün elimde tasimak istemiyorum, gidip cöpe atiyorum, ayda 1-2 kere oluyor.

Alıntı:

Yakup siz o torbalari degistirirken o agir kötü kokuya nasil dayaniyorsunuz?

Yakup

1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 20:08

Alıntı:

Iki hafta önce makine nasil calistigini göstermek icin fotograf cekecegim demistim..

Makinenin içine hem cam şişeleri atıyorsun hemde plastik şişeleri. Cam olanları ayırıyor plastik şişeleri kompresörün içinde parçalayıp büyük kazaya atıyor..

Kazalar dolunca kamyon gelip kamyonun içine boşaltıyor..

Ve o kamyon çevre dönüşüm merkeze gidiyordur..

Yakup

1 hafta önce - Pts 12 Ağu 2019, 11:13

Ambalajda geri dönüşüme katkı

Henkel, ambalajlamada geri dönüştürülebilirliği değerlendiren yazılımını paylaştı. Henkel açıklamasında, “Geri dönüştürülebilen ambalajlar fonksiyonel bir döngüsel ekonominin ön şartlarından. Henkel, yeni ambalajların geri dönüştürülebilirliğini hızlı ve güvenilir şekilde belirleyebilmek için özel geliştirilmiş yazılım aracı EasyD4R’ı kullanıyor. Henkel, bu aracı web sitesinde genel kullanıma açtı” denildi.

Alıntı:

Henkel’de Uluslararası Ambalaj Geliştirme bölümünün başında bulunan Thorsten Leopold, “Açık bir iş birliğini teşvik etmek ve döngüsel bir ekonomiye geçişi hızlandırmak istiyoruz. Bu da ancak, değer zincirinde yer alan herkesin net bir tanım ve sürekli bir değerlendirme anlayışı içinde birlikte çalışmasıyla mümkün olabilir. Değerlendirme aracımızı paylaşarak ambalajların geri dönüştürülebilirliğine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Parali poset ile ilgili son durum ne arkadaslar? Halk kendi posetini veya filesini getirmeye alisti mi?

Yoksa marketler hala naylon poseti "hediye" olarak mi veriyor?

UĞURÖZ
1 hafta önce - Pts 12 Ağu 2019, 11:55

Ben markete giderken bez alışveriş torbasi götürüyorum.
Bez torbası olmayan veya unutanlar yüklü alışveriş yapanlar ise 5-10 poşet yerine 2 poşet almayı tercih ediyorlar.

Ufak tefek alışveriş yapanlar mümkün olduğunca poşet taşımıyor.

Manav poşetlerinin ücretsiz olması uygulamanın çokta sağlıklı olmadığının göstergesi.

Hem market çalışanları insanların beleş anlayışı ile normal ürünleride bu poşete koymak isteme ısrarından memnun değil, hem baskılı poşet yerine manav poşetleri etrafı kirletiyor bu sefer.

Vatandaslar çöp poşeti olarak market değil de normal çöp poşeti kullanmayı öğrendi.

sayfa 88
« önceki   123 ... 87888990   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET