Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Naylon Poşetler Kalkıyor !
« önceki   123 ... 777879808182   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 78
Misafir 5e7

1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:28

Avrupa yapınca onlar medeni diyenler biz yapınca ayağa kalkıyor.

Kemal ARITÜRK
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:30

Şimdi çop poseti tuketimi artacak deniyorda eve sadece market alisverisi dolayisiyla poset girmiyorki pazarda meyve sebze patates sogan aliyorsun poset veriyorlar her hafta, ekmek aliyorsun poset, o posetleri degerlendirmek lazim cop poseti olarak biz yillardir oğle yapiyoruz. Sigara yasagindan sonra en iyi duzenleme oldu gencler bilmez eskiden otobus yolculuğunda sigara ustune sigara yakanlar olurdu, mola yerinde otobusten cikmayip icinde icenler bile gordum.

mtoman
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:48

Ne kadar doğru bilmiyorum, iddianın sahibi ben değilim. Aşağıdaki iddialar ya da iftaralrın en kısa zamanda Ak Parti tarafından açıklığa kavuşturulmalı. Sosyal medyada bu tür şeylerin dolaşması hiç hoş değil. Poşet olayı çığrından çıkabilir. Bu tür iddalar çok ciddi oy kaybına neden olur. En başında yazmıştım. Seçim öncesi çok hatalı bir karar diye.

Alıntı:
Plastik poşet yasasının mimarlarından, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AKP Trabzon Milletvekili Balta: “Çevreyi kirletmemek için bu kanunu çıkardık” dedi.

Muhammet Balta, aynı zamanda Trabzon Vakfıkebir’de poşet üreten bir şirketin kurucu ortağı

Kaynak:
https://www.facebook.com/823317401057355/photos/a ...mp;theater

http://www.malatyahaberajans.com/haber-ucretli-po ...18945.html
http://muhammetbalta.net/content.asp?page=icerik& ...;akatid=92

Alıntı:
Av. Murat ERGÜN

@avmurate
Takip et @avmurate adlı kişiyi takip et
Daha fazla
Plastik poşetlerin 25 kuruştan satılmasına yönelik yasanın mimarlarından olan TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın plastik poşet fabrikası sahibi olduğunu öğrendiğimden beri tarifsiz duygular içindeyim.

oyunageldim
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:17

Çevreyi kirleten malzeme üretiyor diye düşünürsek her plastik malzeme bunu yapar
Çevreye duyarlılığınız varsa zaten çevreyi kirletmezsiniz,bu yönden bakılırsa diğer plastiklerden bir farkı yok poşetin
Kendi bacağına sıkmış deseler anlarım,bu durumda satışları dahada düşer

antipersonel 23
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:18

Ülkemizde tam manasıyla uygulanamayacak bir uygulama. Yerli marketler poşeti ücretsiz veriyor. Büyük marketler sadece poşeti ücretli yapmışlar. Seçim kampanyası olarak dağıtılacak olan filenin bütçesi de halkın cebinden çıkıyor. Değişen bir şey yok. File kullanımının artacağını sanmıyorum . Özünde güzel bir proje ama ücretli olması halkın tepkisine yol açtı.

En son antipersonel 23 tarafından Cmt 12 Oca 2019, 11:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

GkhanTR
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:28

Yemeksepetinden sipariş verecektim. Dönerci bile poşeti parayla yapmış. Eve getirecek olan kendileri çok merak ediyorum poşetsiz iskender, salata ve içecekleri nasıl getirecek

Resul GUL

1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 14:34

Lokantalarda Dönerci lerde Poşet bedava diyorlardı Gerçi Bir çoğu kağıt torba kullanıyor ama...

Boromir
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 14:35

Alıntı:
Yerli marketler poşeti ücretsiz veriyor.

Bu yasal değil.Arayıp şikayet ederseniz işlem başlatılırsa ücretsiz yapmazlar.

Ertuğrul MERTEL

1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 14:56

Ücretsiz değil .
Özel Market Sahipleri Poşeti FİŞ'e geçiyor ama Ücretini Vatandaştan tahsil etmiyorlar diye biliyorum .
Yani Kendi alacağı 10 kuruşu almayıp , Ekstra Devlete de her Poşet için 15 Kr. kendisi ödemede bulunuyor .
Bu durumda da POŞET uygulaması da dolaylı olarak delinmiş oluyor .
Yani Kimse ekstra poşet azaltımına gitmiyor öyle olunca .

Yerel Marketlere de bir şekilde Operasyon ve gözdağı verilmeli .
Çünkü uygulamayı sabote ediyorlar .
Adam kendisini 25 Kr. 'a Başka markete satıyor Poşeti bedava veriyor diye , Öbür markete gidiyor da TOPLUMSAL SORUMLULUK VE BİLİNÇ ADINA bu işe Müdahil olmuyor .
Mevzu POŞET değil Sen HALEN ANLAMADIN MI ? ...
Sonra Vatan Memleket davası oldu mu ASLAN KAPLAN kesiliyor .
Doğasını kendi eli ile katlettiğin VATAN 'da oturmak sana keyif mi veriyor .
Beyinsizler Ordusu deme de dur .

Şu 25 Kr.'u düşündüğümüz kadar emanet olan Doğayı ve çevremizi düşünse idik ADAM olurduk .
Hükümete sonuna kadar Destek .

Abdullah Egemen
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 15:02

Haklısın Kralım mesele poşet değil biz anlıyoruz..

Mesele büyük, vurgun büyük, soygun büyük...

sayfa 78
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 777879808182   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET