Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Naylon Poşetler Kalkıyor !
« önceki   1234 ... 868788   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
brknt44
3 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:18

Ben marketten çıkarken artan 5-10 krlari almiyorum kalkmış koskoca mağaza 5 kr'nın cingenligini yapıyor.

osman yörükoğlu
3 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:21

Hah ben işte Berkant arkadaşın dediğini diyorum .Zaten ihtiyacımız olduğu kadar alıyoruz fazlasına gerek yok ha alan alıyo mu evet alıyo o ayrı ben de öyle 2 3 kuruşları 5 krş 10 krşu almıyorum 25 krş'a kadar ama

Misafir 392

3 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:26

Ben marketten çıkarken artan 5-10 krlari almiyorum kalkmış koskoca mağaza 5 kr'nın cingenligini yapıyor.

Sen kiyakcilik yapiyorsun iyi hos ama unutma, kiyakciligin sonu ayakciliktir..

Bak koca market nasilda kurusunu düsünüyor... gec olmadan sende düsünmeye baslasan iyi olur.

yavas yavas hayatin ne oldugu ve gerceklerini görmeye basliyacagi.. buna kendimizi alistirmak gerekiyor. Yok öyle basi bos dolasmak... devir degisiyor.. Buna gec bile kalindi ya aslinda, bunada sükürler olsun.

osman yörükoğlu
3 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:32

Onların seviyesine inmeye değmez hemşerim.Sineğin yağını hesap etmeye gerek yok.O kadar hesap eden bi gün kafayı yer .Ama poşet için para alanlardan ş.sizlik olsun diye köküne kadar isterim

yalcinn

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 00:54

Bence su ve mesrubat pet siseleri de depozitolu olmali . Tabii ki marketlerin de Avrupa ve Amerikadaki gibi geri kabul makinalari kurmalari gerekiyor . Boyle bir uygulama olmasi dogamizi ve sehirlerimizi buyuk olcude plastik pet siselerden temizler .Posetten para alinmasi tabii ki dogru , hem posetlerin kalitesi daha yuksek hem de para verdigimiz icin ayni poseti birden fazla kullanmak isteyecegiz . 1 posetin 1 yerine 2 defa kullanilmasi poset kirliligini yari yariya indirir .

Hasan Mihrican
3 yıl önce - Cum 29 Nis 2016, 23:45

Yalçın Bey haklısınız.
Pet şişeler de kanayan bir yaradır.
Naylon poşet derken aslında aklımda pet şişeler de vardı.

Şimdi önümüz yaz, havalar ısınacak.
Herkes biraz susadığında 0.5lt'lik suları alıp, içip, çöpe atacak.
Bunu önlememiz, bu şişeleri geri dönüşüme kazandırmamız lazım.

Yurtdışında yaşayan bir çok arkadaşım litrelik suluk almışlar.
Evden çıkmadan bunu doldurup dışarda dolaşırken içiyorlar.
Tabi oralarda su da pahalı (3-4 Euro'ya su satıldığını gördüm) bu da bir etken ama sonuçta çevreyi korumak adına güzel bir yöntem.

chrisdb
3 yıl önce - Cum 29 Nis 2016, 23:54

daha kaliteli dayanıklı poşetler olmalı ve ücretli olmalı tıpkı avrupa da çoğu ülke de olduğu gibi oralarda yaşarken alış verişe giderken poşetlerimi hazır eder öyle giderdim..

bizde bazıları beleş diye bir kaç tane fazladan bile alıyor ben ise gerekmedikçe almıyorum bile...

ads 1940
3 yıl önce - Cmt 30 Nis 2016, 00:03

O da beleş oluversin kaz gelecek yerden tavuğu esirgemesinler.

brknt44
3 yıl önce - Cmt 30 Nis 2016, 00:07

Satın aldıgımız ürünlerin hepsinde %10 veya %6'lık fazla veya azda olabilir içinde Kdv ve Ötv var adamlar bizden poşet parasını mislisiyle çıkartıyor.

Koskoca Adidas-Nike utanmayacak mı 5 Kr poşet parası istemeye Kdv'ye dahil edersin anlarımda yüzyüze söylersen ben birdaha o magazadan alışveriş yapmamaya çalışırım fiyatını 10 kr artırın yeterki yüzyüze istemeyin.

Genellikle mağaza poşetleri evlerimizde(evimizde)miras gibi saklanıyor peki nedir bu poşetleri atmanız?ben genelde poşetin içine çöp doldurup öyle atarım.[Normal çöp poşetleri yetse bile]

yalcinn

3 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 03:04

Belki bircogumuza cok sacma gelecek ama Avrupa ve Amerikada poseti isletme olarak musteriye bedava verin Vergi dairesi hemen sizi yakin gozetime alir . Neden mi ? Duz mantik aslinda , ticari bir isletme para verip satin aldigi (posetler) urunu bedava dagitiyorsa ,ortada KAYITDISI para var demektir .GIDER hanesinde yer alan bir urun ayni sayida GELIR hanesine de gecmelidir . Gelen ve giden dengesi bozuldu mu orda kayit disi para oldugu varsayilir . Bunu daha basit de aciklayabiliriz aslinda . Ozellikle Avrupa ve Amerikada GSM sirketleri kampanya ile telefon satar .12 aylik ya da 24 aylik aylik sabit abonelik gideri ile sembolik olarak 1 EURO ya da 1 Dolardan satar . Aslinda telefonu teoride abonelik karsiliginda BEDAVA veriyor ama ISLETMELER para ile satin aldigi urunu bedava veremezler bu yuzden de o 1 EURO ya da 1 DOLAR i almak zorundalar .

sayfa 3
« önceki   1234 ... 868788   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET