Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Naylon Poşetler Kalkıyor !
« önceki   123 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Cüneyt5316

2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:48

Bursa metro avmnin Nilüfer şubesinde geri dönüşümlü doğada kaybolan poşetleri satın almak isteyen adetine 50 kuruş normal poşet için ise 1₺ veriyorsunuz faturaya da bunu ekliyorlar mobil ile bağlandığım Zaman fatura fotoğrafını çekip yollayabilirim

Misafir b7d

2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:49

o da vurgunculuk gibi geldi çok fazla.

osman yörükoğlu
2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:52

Ben olsam poşetli ücretli yerden hayatta bir daha alışveriş yapmam.Hatta aldığımı da oraya bırakırım.O ne açgözlülüktür .Poşet 1 lira

Hasan Mihrican
2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:54

Alıntı:
Metro marketlerinde sanırım hala ücretli

Alıntı:
Bursa metro avmnin Nilüfer şubesinde geri dönüşümlü doğada kaybolan poşetleri satın almak isteyen adetine 50 kuruş normal poşet için ise 1₺ veriyorsunuz faturaya da bunu ekliyorlar mobil ile bağlandığım Zaman fatura fotoğrafını çekip yollayabilirim

Bilgi için teşekkürler arkadaşlar.

Bence güzel bir uygulama.

Ama burada 2 konuya dikkat çekmemiz lazım.
Birincisi Metro yabancı (Alman) menşeili bir firma.
Muhtemelen kendi ülkesindeki uygulamanın bir uzantısı olarak bunu bulunduğu diğer ülkelerde de uyguluyor.
İkincisi ise Metro ağırlıklı olarak kurumsal satış yaptığı için firmalar toplam meblağ içindeki bu küçük tutarlara pek takılmıyorlar.

Önemli olan bu uygulamayı yerli, yabancı tüm satıcıların, bireysel ve kurumsal tüm müşterilere uygulamasıdır.

Hasan Mihrican
2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:56

Alıntı:
Ben olsam poşetli ücretli yerden hayatta bir daha alışveriş yapmam.Hatta aldığımı da oraya bırakırım.O ne açgözlülüktür .Poşet 1 lira

İşte bu yüzden bunun yasal olarak zorunlu olması gerekir.
Yoksa satıcılar ticari kaygılardan dolayı yani müşteri kaybetmemek adına bunu kolay kolay uygulamazlar.

osman yörükoğlu
2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:59

ya da kilo başına bir sınır da olabilir.Şu kadar kiloya şu kadar poşet gibisinden

Cüneyt5316

2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 22:59

Bilemem artık ama çok da iyi uygulama insanlar aldıkları ürünleri araba yardımıyla araçlarına götürüyorlar buda poşet kullanımını azaltıyor.

Misafir 392

2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:03

Gittigin, alisveris yaptigin heryerde bu kural uygulansa bak nasilda tipis tipis ödüyorsun. cevre icin,doga icin, üzerinde yasadigin toprak icin kurus vermek istemezsin ama on lira verip zehir alir icersin.. devam et böyle. Kafaya bak ya... Adam bi kere o parayi niye verecegini anlamamis ki, nasil versin... canini verecek nerdeyse.

Hasan Mihrican
2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:06

Bu konuda az önce internete bakarken şöyle bir sayfaya rastladım.
Güzel öneriler var.
Okumanızı tavsiye ederim.

http://blog.milliyet.com.tr/naylon-poset-sorunu-t ...gNo=487756

osman yörükoğlu
2 yıl önce - Pts 25 Nis 2016, 23:18

Alıntı:
Gittigin, alisveris yaptigin heryerde bu kural uygulansa bak nasilda tipis tipis ödüyorsun. cevre icin,doga icin, üzerinde yasadigin toprak icin kurus vermek istemezsin ama on lira verip zehir alir icersin.. devam et böyle. Kafaya bak ya... Adam bi kere o parayi niye verecegini anlamamis ki, nasil versin... canini verecek nerdeyse.

Merak etme zehir de içmiyorum nerden biliyosun içtiğimi yanımda mı dolanıyodun.Peki parayı alan da mı çevreci kafayla düşünüyor düşünüyorsa tamam paralı olsun.Hehehe merak etme senin anlamadığın şeyleri ben çok kısa sürede anlarım.Biz de biliyoruz niye paralı olması gerektiğini ama .Ben parayı çevreci bilinçle hareket edicem adam kapitalist bilinçle oooh poşetlerden de para geliyo diyecek.Sen bunu anlıyosun dimi benim demek istediğim bu.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET