Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 24 Nis 2013, 19:34

BESAŞ AİLESİNİN YENİ ÜYESİ ‘LİGHT EKMEK’
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BESAŞ, KALİTE POLİTİKASI DOĞRULTUSUNDA ÜRÜN ÇEŞİDİNİ ARTTIRMA ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ‘LİGHT EKMEK’ ÜRETİMİNE BAŞLADI.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ, kalite politikası doğrultusunda ürün çeşidini arttırma çalışmaları kapsamında ‘Light ekmek’ üretimine başladı.

Üretimde kullandığı dünya standartlarındaki teknolojiyle yıllık 100 milyon adede yaklaşan ekmek üretimi gerçekleştiren ve Bursalıların layık olduğu en sağlıklı, hijyenik ve ekonomik ekmeği üreten BESAŞ, kalite politikası doğrultusunda ürün çeşidini arttırma çalışmaları kapsamında ‘Light ekmek’ üretimine başladı. BESAŞ, ilke edindiği “Tek Karımız Sağlığınız” prensibi doğrultusunda günümüzün en büyük hastalıklarından olan obeziteyi önlemeye yönelik ürün portföyünün içine light ekmeği de kattı. İçeriğinde buğday unu, buğday kepeği, yaş pres maya, buğday lifi ve ekşi hamur bulunan light ekmek, yüksek lif içeriği ile tokluk hissi vererek açlık hissini geciktiriyor. Aynı zamanda sindirimi kolaylaştıran bir etkiye sahip olan light ekmek vitamin ve mineraller açısından da zenginleştirildi. Hem vücuda ihtiyaç duyduğu lifleri sağlayıp aynı zamanda tokluk hissi vererek içeriğindeki düşük kalori ile daha az yemek yemeye yardımcı olan ürün diyet yapanlara özellikle tavsiye ediliyor.
İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde hemoroid, diyabet ve kalp damar hastalıklarını önleyici etkiye sahip, yağ oranı ve kalorisi düşük olan light ekmek ile formunuzu da koruyabilirsiniz.
400 gram olarak 1 TL den satışa sunulan light ekmeği tüm BESAŞ satış noktalarından rahatlıkla temin etmek mümkün.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ailesinin-yeni-uyes ...ber/13143/

Diyet yapanlar için güzel olmuş. Hayırlı olsun.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 15 May 2013, 11:25

BESAŞ’TA TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ’ta sendikalı 98 işçinin 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi, törenle imzalandı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ’ın Bursa’daki örnek belediyecilik çalışmalarına katkı koyan bir şirket olduğunu söyledi.
- Başkan Altepe, “BESAŞ kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla halka ulaştırarak, Bursa’daki kalkınmaya katkı koyuyor, ürün çeşidiyle de örnek oluyor” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ekmek fabrikası BESAŞ ile Hak–İş’e bağlı Özgıda–İş arasında 98 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, törenle imzalandı.

BESAŞ tesislerinde düzenlenen imza töreninde, 2 yıl süreli toplu iş sözleşmeleri imzalanan işçilerin sevinçli oldukları gözlendi.
Bursa’nın her alanda örnek bir kent haline geldiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yaklaşık 3 aydır süren görüşmelerin ardından bugün güzel bir sözleşmeye imza atıyoruz. BESAŞ yöneticileri ve çalışanlarıyla Özgıda-İş sendikası temsilcilerini bu önemli çalışmadan dolayı tebrik ediyorum, işçilerimize hayırlı olsun” dedi.

“Bursa yerel yönetimlerde Türkiye’ye örnek gösteriliyor”
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın kalkınıp gelişmesi, çağdaş ve marka bir dünya kenti haline gelmesi amacıyla çalışmaların sürdüğünü kaydederek, “Bursa olarak belediyecilikte örnek çalışmalar yapıyoruz, tüm şehrin eksiklerinin giderilmesine gayret gösteriyoruz. Bursa yerel yönetimlerde Türkiye’ye örnek gösterilen bir kent haline geldi. Bu noktada 1970’li yılların sonunda olağan piyasa koşullarında denge sağlanması amacıyla çalışmalarına başlayan BESAŞ da kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla halka ulaştırarak, bu kalkınmaya katkı koyuyor, ürün çeşidiyle de örnek oluyor” diye konuştu.

BESAŞ’ta 98 işçinin daha yüzü güldü
BESAŞ’ın kırsal kalkınmada da önemli bir adım attığını hatırlatan Başkan Altepe, Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık bölgelerini kapsayan süt üretim tesisinin gelecek ay faaliyete başlayacağına ve BESAŞ’ın bu üretimde de model olacağına işaret etti. Başkan Altepe, toplu sözleşmeyle iş başarısının sağlanmasını, işçilerin daha çok moral kazanmasını ve sağlıklı üretimin daha da artmasının hedeflendiğini ifade ederek, “Yaklaşık 3 ay süren görüşmelerin ardından sonuca ulaşan toplu iş sözleşmesi toplam 56 maddeden oluşuyor ve 98 sendika üyesi işçiyi kapsıyor. Sosyal yardım, yakacak, giyim, eğitim ve bayram yardımları gibi yılda bir defa ödenen yardımlara ortalama yüzde 7,80 oranında artış yapılmıştır. 2 yıllık sözleşmede birinci 6 ayda tüm sendika üyesi işçilerin 31 Aralık 2012 tarihinde aldıkları brüt çıplak ücretlerine 100 TL zam yapılmıştır. İkinci 6 ayda ücret artışları TÜİK artış oranı kadar zam; 3. altı ayda TÜİK artış oranına 0,5 refah payı eklenerek verilmesi ve 4. altı ayda da TÜİK artış oranına 0,5 refah payı eklenerek verilmesine karar verildi” diye konuştu.
Başkan Altepe bu sayede, ortalama brüt çıplak ücretlerin 1.301, 78 TL, ortalama brüt giydirilmiş ücretin de 2.427,74 TL olduğunu ifade etti.

Video:

“Tribüne oynamadık, popülist sendikacılık yapmadık”
Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özgıda-İş Genel Başkanı Mehmet Şahin de konuşmasında, işçilerin çıkarlarını koruyan en iyi anlaşmalardan birinin BESAŞ işe yapıldığına dikkati çekti. Sendika olarak yaklaşık 80 firmayla daha çalıştıklarına işaret eden Şahin, “Bizler sendika olarak işçilerin vekiliyiz. İşçilerden aldığımız vekaletle sonuna kadar mücadele ettik. Türkiye şartlarında en iyi anlaşmalardan birini BESAŞ ile imzalıyoruz. Enflasyonun neredeyse 2 misline yakın bir anlaşmaya vardık. Hedeflerimiz daha yüksek olacak” dedi.
Şahin, BESAŞ’ta BİNTED’li olarak çalışan 80 kişinin de kadrolu olduğunu, yeniden BİNTED’den BESAŞ’ta kadroya geçişlerin olacağına işaret ederek, “Türkiye’de farklı bir sendikacılık modeli uyguluyoruz. Bizi tribüne oynayan sendika olarak görmediniz, görmeyeceksiniz. Tribüne oynamadık, popülist sendikacılık yapmadık” şeklinde konuştu. Şahin, amaçlarının işçileri sevindirirken şirketin de iş verimine katkı sağlayacak bir uygulamayı ortaya çıkarmak olduğuna değindi.
Konuşmaların ardından, toplu iş sözleşmesine imza atan Başkan Altepe, işçilerle tek tek tokalaşıp sohbet etti. BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ile BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da törene katılarak, anlamlı çalışmanın mutluluğunu yaşadı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ta-toplu-sozlesme-s ...ber/13306/

Herkesle sözleşme yapıldı ama bir tek ÖHO'larla sözleşme yapılmadı. Hayırlı olsun

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 23 May 2013, 20:20

BESAŞ’TA YANGIN TATBİKATI
Alıntı:
- BESAŞ PERSONELİNE OLASI BİR YANGINA MÜDAHALE YÖNTEMLERİ HAKKINDA EĞİTİM VERİLDİ.

Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek üretim tesisi olan BESAŞ’ta görev yapan personelin olası yangınlarda ilk müdahaleyi yapabilmesi ve acil durum ekiplerinin birbirleriyle işbirliği yapabilmeleri amacıyla yangın söndürme eğitimi düzenlendi.

BESAŞ tesislerinde yapılan tatbikatta, çıkartılan kontrollü yangına organize sanayi bölgesi itfaiye şefliği tarafından yönlendirilen yangın söndürme aracı ile müdahale edildi. Olay anında yaralanan temsili yaralılara ilk yardım müdahalesi yapılıp, ambulans çağırılarak, yaralıların hastaneye nakli gerçekleştirildi. Yangın alarmı doğrultusunda yangın müdahale ekibi tarafından bina koordineli olarak boşaltıldı.
Tatbikatın ardından üretim alanı dışında bulunan tüm personele yangın müdahale eğitimi verildi. Yangın çıkma sebepleri, yangın türleri, yangın söndürme konularında bilgi verilip, yangında kullanılan ekipmanların içeriği ve kullanımı uygulamalı olarak anlatıldı.

Hizmet içi eğitimlere büyük önem verdiklerini belirten BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, “Bursa’nın en büyük ekmek üretim tesisinde çalıştığımızın bilinciyle kendimizi sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Böylesi önemli bir yerde çalışan personelimizin olası bir yangında itfaiye ekipleri gelene kadar müdahaleyi yapabilmesi için bu eğitim programını düzenledik. Eğitimin başarılı olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ta-yangin-tatbikati ...ber/13369/

Tatbikatlar, bir ön eğitim olduğu gibi olağanüstü durumlarda soğukkanlı olmayı öğretir. Yılda bir veya iki kez yapılmasının altını çiziyorum.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 27 Hzr 2013, 16:45

BESAŞ’TA MOTİVASYON YEMEĞİ
Alıntı:
- BESAŞ tarafından geleneksel olarak düzenlenen motivasyon yemeği, çalışanlarını BESAŞ tesislerinde buluşturdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ) tarafından geleneksel olarak düzenlenen motivasyon yemeği, BESAŞ tesislerinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olma özelliğini taşıyan BESAŞ’ta personelin motivasyonunu arttırmak ve birimlerin birbirleri ile kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yemekte fabrika çalışanları öğle yemeklerini piknik atmosferinde yedi. BESAŞ personel birimi tarafından organize edilen ve 180 çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon, birlik ve beraberliği de gözler önüne serdi. İnsan odaklı çalışmalarıyla kaliteli hizmetlerini sürdüren BESAŞ, sektöründe ürün, hizmet kalitesi ve sosyal açıdan lider fark edilen bir firma olma özelliğini devam ettirebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ta-motivasyon-yemeg ...ber/13611/

Personel arası ilişkiler için böyle yemeklerin yapılması taraftarıyım.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 20:34

RAMAZAN PİDELERİ BESAŞ’TAN
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BURSA EKMEK SANAYİ AŞ (BESAŞ), TÜKETİCİLERE SAĞLIKLI EKMEĞİ EKONOMİK FİYATLARLA ULAŞTIRMA PRENSİBİ DOĞRULTUSUNDA, RAMAZAN SOFRALARINI SÜSLEYEN PİDELERİ 9 TEMMUZ SALI GÜNÜ REYONLARDA SATIŞA SUNMAYA BAŞLIYOR.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek Sanayi AŞ (BESAŞ), tüketicilere sağlıklı ekmeği ekonomik fiyatlarla ulaştırma prensibi doğrultusunda, ramazan sofralarını süsleyen pideleri 9 Temmuz Salı günü reyonlarda satışa sunmaya başlıyor.

Video:

Fiyat politikasıyla her zaman vatandaşın yanında yer alan Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın ise en büyük ekmek fabrikası BESAŞ, 500 gramlık ramazan pidesini, ramazanın başlangıcı 9 Temmuz Salı gününden itibaren BESAŞ bayileri aracılığıyla 1,25 TL’den satışa sunacak. BESAŞ’ın satışa sunacağı 500 gramlık ramazan pidesinin, ekonomik ve sağlıklı olması nedeniyle vatandaşlardan yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Ramazan pidesinin iftar sofralarının olmazsa olmazı olduğunu dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ’ın sağlıklı ve ekonomik üretim anlayışıyla Bursalıların hizmetinde olduğunu söyledi. Ramazan pidelerinin BESAŞ bayilerinden temin edilebileceğini belirten Başkan Altepe, “Geniş üretim yelpazemize ramazan ayı nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan pidesini ekledik. Hemşerilerimiz, hijyenik şartlarda üretilen ekonomik ve sağlıklı ramazan pidelerini ramazan ayı boyunca BESAŞ bayilerinden temin edebilecekler” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ramazan-pideleri-besas-ta ...ber/13673/

Hayırlısı olsun.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 12 Ağu 2013, 21:26

BESAŞ AR-GE MERKEZİNDE BİLİMSEL ÜRÜN GELİŞTİRİLECEK
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BESAŞ, BİR TARAFTAN DAĞ BÖLGESİNİ KALDIRMAYA YÖNELİK KURULAN SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİNİ HİZMETE AÇMAYA HAZIRLANIRKEN, DİĞER TARAFTAN ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDE KURULAN AR-GE MERKEZİ İLE HEM BİLİMSEL ÜRÜN GELİŞTİRME METOTLARINI DENEYECEK HEM DE ÜNİVERSİTELİLERE UYGULAMALI EĞİTİM İMKANI SUNACAK.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ, bir taraftan dağ bölgesini kaldırmaya yönelik kurulan süt ve süt ürünleri tesisini hizmete açmaya hazırlanırken, diğer taraftan üniversite bünyesinde kurulan Ar-Ge merkezi ile hem bilimsel ürün geliştirme metotlarını uygulayacak hem de üniversitelilere uygulamalı eğitim imkanı sunacak.

Türkiye’nin üçüncü Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olan Bursa Ekmek Sanayi ve AŞ. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında gerçekleştirilen iftar yemeği ile hissedarları, bayileri, marketleri ve tüm personelini bir araya getirdi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı gecede konuşan BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “BESAŞ olarak kendimize ilke edindiğimiz kalite politikamız çerçevesinde toplumsal projeler gerçekleştirerek halkımıza en iyi hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

Saatte 7500 adet üretim kapasiteli Ar-Ge merkezi
Ekmek üretiminin yanında Bursa’ya kalıcı değerler bırakacak olan projelerine de değinen Bektaş, Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle Görükle Kampüsü’nde kurulmakta olan BESAŞ Ar-Ge merkezinin kapasitesi hakkında bilgi verdi. Gıda Mühendisliği’nde eğitim gören öğrencilere uygulamalı eğitim imkanı sağlayacak merkezde, bilimsel ürün geliştirme çalışmaları yapılacağını ve üretilen ürünlerin kampüs içinde satışa sunulacağını dile getiren Bektaş, “800 metrekare kapalı alana kurulacak olan tesis bünyesinde analiz laboratuarı, roll ekmek lamine hattı, döner fırın, matador fırın, dinlendirme odası, mikserler, tartım silosu, kesme tartma makinesi, konik yuvarlama gibi ekipmanlar bulunacak. Ayrıca kazan dairesi, jeneratör, chiller grubu, soğuk hava deposundan oluşan yardımcı tesisler de kurulacak. Saatlik 7500 adet rol ekmek üretim kapasitesine sahip olacak tesiste rol ekmek haricinde köy ekmeği, cevizli, haşhaşlı, zeytinli, mısırlı ekmek ve pide üretimi de yapılabilecek. Tesis bünyesinde 2 adet satış mağazası da bulunacak. Ar-ge çalışmalarına olanak sağlayacak merkezimiz mükemmel bir uygulama alanı olacaktır” diye konuştu.

Tek vardiyada 30 ton süt işleme kapasitesi
Keles, Orhaneli, Harmancık ve Büyükorhan’da kırsal kalkınmanın önünü açacak olan Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisinin de tamamlanma aşamasına geldiğini hatırlatan Bektaş, “Halkımıza kaliteli, sağlıklı ve ekonomik süt ve süt ürünleri ile hizmet vererek sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek istiyoruz. Hayvancılığın bitme aşamasına geldiği, Türkiye’de en fazla göç veren dağ bölgelerini kalkındırmaya yönelik planlanan süt ve süt ürünleri işleme tesisi günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatı ile üretim çalışmalarına başlayacak. Tek vardiyada 30 ton süt işletme kapasitesine sahip olan tesisimizde hedef olarak 3 vardiyada 60-70 ton günlük süt işleyerek, yöredeki hayvancılığı kalkındırmak ve bölgeye iş imkânı sağlayarak bölgenin refahına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.
BESAŞ’ın kalitesine yakışır şekilde ciddi adımlar atmaya devam edeceğini belirten Bektaş, katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ar-ge-merkezinde-bi ...ber/13903/

Hayırlı uğurlu olsun.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 22:06

BESAŞ AR-GE MERKEZİ EKİM SONU FAALİYETE BAŞLAYACAK
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yaptırılan BESAŞ Ar-Ge Merkezi gün sayıyor.
- Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencilerine staj imkanı sağlayacak olan BESAŞ Ar-Ge Merkezi, Ekim ayının sonunda faaliyetlerine başlayacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle, Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yaptırılan BESAŞ Ar-Ge Merkezi, Ekim ayı sonunda faaliyetlerine başlayacak.

Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşırken, eğitime desteklerini de sürdüren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ile birlikte Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yapımı devam eden BESAŞ Ar-Ge Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi’nin örnek projelere imza atmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ ekmek fabrikası ile Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü arasında imzalanan protokolle Uludağ Üniversitesi kampüsünde yaklaşık 1000 metrekare kapalı alanda bir tesis yapılıyor. Burada unlu mamullerle ilgili ar-ge çalışmaları ve üretimler yapılacak” dedi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Uludağ Üniversitesi’nin örnek bir tesisi bünyesine katmış olacağını belirterek, Bursa’da yine bir ilke imza atmanın sevincini duyduklarını söyledi.

Video:

Mühendis adaylarına staj imkanı
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de projenin övünülecek bir uygulama olduğunu söyleyerek, “Projemiz kısa zamanda bitecek, Ekim ayı sonunda üretime de geçilecek. Uludağ Üniversitesi’nin çok gelişmiş bir Gıda Mühendisliği bölümü var, burası da bu bölüm tarafından uygulama alanı olarak kullanılacak. Öğrencilerimiz burada staj yapabilecekler” dedi.
Prof. Dr. Kamil Dilek, özellikle unlu mamullerin gelişimi ve ar-ge faaliyetlerinin hijyenik ortamda gerçekleştirileceğini de belirterek, katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ise yaklaşık 1,5 yıldan beri devam eden projenin sonun gelindiğini anlatarak, proje tamamlandığında öğrencilerin staj imkanı bulacağını, dünyanın en iyi makinelerinin kullanılacağı tesiste ekmek, unlu mamuller ve insan sağlığını etkileri konulu araştırmaların yapılacağını ifade etti. Öte yandan incelemeye Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ar-ge-merkezi-ekim- ...ber/14203/

Darısı et entegre tesislerinin başına.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 20 Ksm 2013, 15:39

BESAŞ ÇALIŞANLARINA HİJYEN EĞİTİMİ
Alıntı:
- TÜRKİYE’NİN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK EKMEK ÜRETİM TESİSİ OLAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BESAŞ, BÜNYESİNDE ÇALIŞAN 192 PERSONELİNE HİJYEN EĞİTİMİ VERDİ.

Türkiye’nin üçüncü büyük ekmek üretim tesisi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ, bünyesinde çalışan 192 personeline hijyen eğitimi verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin ortaklaşa düzenlediği protokol kapsamında düzenlenen eğitim programı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşti. Besaş’ta çalışan 192 kişinin Hijyen Eğitimleri sonunda yapılan sınavlarda başarılı olanlara sertifikaları verildi. Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Erdal Kuzucu, Gıda Kontrol Görevlisi Mühendis Hilal Günalp ve Gıda Kontrol Görevlisi Mühendis Hüdaverdi Doğanlı’nın öğretici olarak görev aldığı eğitimlerde, üretimden tüketiciye sunuma kadar mamulün tüm aşamalarında hijyen kuralları hakkında bilgiler verildi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-calisanlarina-hijye ...ber/15133/

BESAŞ'ı bu konuda tebrik etmek gerek.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Sal 10 Arl 2013, 17:26

BESAŞ BAYİLERİNE HİJYEN EĞİTİMİ
Alıntı:
- TÜRKİYE’NİN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK EKMEK ÜRETİM TESİSİ OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BESAŞ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN 456 ADET BAYİİ VE MARKET ÇALIŞANINA HİJYEN EĞİTİMİ VERDİ.

Türkiye’nin üçüncü büyük ekmek üretim tesisi olan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ bünyesinde faaliyet gösteren 456 adet bayii ve market çalışanına hijyen eğitimi verdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime, Besaş Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Erdal Kuzucu, Gıda Kontrol Görevlisi Mühendis Hilal Günalp, Gıda Kontrol Görevlisi Mühendis Hüdaverdi Doğanlı ve Besaş ürünlerinin satışını gerçekleştiren 456 satış noktasında çalışan personel katıldı.

Temel Hijyen Eğitiminin açılış konuşmasını yapan BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, BESAŞ’ın kalite ve hijyene büyük önem verdiğini belirtip, alınan hijyen ve kalite belgeleriyle bunu kanıtladığını söyledi. Hijyenin bir bütün olduğunu vurgulayan Aydoğan, “BESAŞ’ta üretilen ürünler, hem besleyici hem de sağlıklı. BESAŞ bayileri, BESAŞ’ın tüketiciye açılan pencereleri. Bu nedenle, BESAŞ bayilerinin hijyenik ortamda hizmet vermesi çok önemli” diye konuştu.

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Erdal Kuzucu, Gıda Kontrol Görevlisi Mühendis Hilal Günalp, Gıda Kontrol Görevlisi Mühendis Hüdaverdi Doğanlı’nın öğretici olarak görev aldığı eğitim seminerinde, çalışanlara tüketime sunulan ekmek ve ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ve ekşi hamur ekmeklerinin tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretilmesi, muhafazası, taşınması, pazarlanması ile ilgili kurallar hakkında bilgi verildi.
Hijyen eğitimini tamamlayarak yapılan sınavlarda başarılı olan çalışanlar Hijyen Eğitimi Belgesi almaya hak kazandı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-bayilerine-hijyen-e ...ber/15380/

Sadece eğitim değil onu uygulamak ta önemli.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 23 Arl 2013, 15:21

BESAŞ PERSONELİNE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Alıntı:
- TSE İSO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ BELGESİ ALIM ÇALIŞMALARINDA SONA GELEN BESAŞ, BU ÇALIŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞANLARA YÖNELİK İSO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ PERSONEL YETKİNLİK EĞİTİMİ DÜZENLEDİ.

TSE İSO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi alım çalışmalarında sona gelen BESAŞ, bu çalışma kapsamında çalışanlara yönelik İSO 22000 Gıda Güvenliği Personel Yetkinlik eğitimi düzenledi.

Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olan BESAŞ tüm faaliyetlerinde Gıda Güvenirliliğini ilk planda tutuyor. Bu paralelde birçok kalite belgesine sahip olan BESAŞ TSE İSO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi alım çalışmalarında da sona geldi. TSE İSO 22000 çerçevesinde BESAŞ çalışanlarına İSO 22000 Gıda Güvenliği Personel Yetkinlik ile ilgili eğitim verildi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Başkanlık salonunda düzenlenen eğitime BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan ve BESAŞ personeli katıldı. Kalite Sistem Danışmanı Turan Tetik tarafından verilen eğitim öncesi konuşan BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “30 yılı aşkın süredir Bursa halkına kaliteli, ekonomik ve hijyenik ürünler üreten BESAŞ, Türkiye’de ekmek ve unlu mamuller üreten lider ve fark edilen firmalar arasındadır” dedi.

Kalite ve Gıda Güvenliği politikası çerçevesinde yönetim sistemlerini sürekli iyileştirmeye çalıştıklarını ifade eden Bektaş, “BESAŞ olarak İSO 22000 Gıda Güveliği Sistemi alım çalışmalarında sona geldik. Bu paralelde tüm çalışanlarımıza Gıda Güvenliği ve Personel yetkinlik Eğitimi verildi. Gıda güvenliği konusu BESAŞ gibi gıda maddesi üreten firmalar için en önemli öncelik olmalıdır, gıda güvenliği tüketilen gıdanın sağlığa zarar vermemesi demektir. İstatistiklere bakarsak dünyamızdaki her 40 ölümden biri gıda zehirlenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu paralelde bizde hem kalitemizin bir gösterisi olan 22000 belgesini BESAŞ’a kazandırmak hem de gıda güvenliğimizin daha üst düzeye çıkmasını sağlamak amacıyla personelimize sürekli gelişmesi yönünde eğitimler vermekteyiz. Bursa halkının bize sağlamış olduğu özgüven ile BESAŞ olarak sürekli gelişime açık olarak güvenilir gıda sunma yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-personeline-gida-gu ...ber/15506/

Eğitim dönemine geçmiş olmalılar.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet