Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 18:10
BESAŞ - Bursa Ekmek ve Besin Sanayi İşletmesi [Yaşam]

BESAŞ - Bursa Ekmek ve Besin Sanayi İşletmesi
1979 yılında belediye önderliğinde kurulan ve resmi üretime 1982 yılında geçen BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası yıllık toplam 70 milyon adet ekmek üreterek kentin ekmek ihtiyacının %20 sini karşılamaktadır. Temel amacı Bursa halkına Kaliteli, Sağlıklı ve Ekonomik ekmek ve unlu mamuller üreterek, piyasada denge unsuru olmaktır.

BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası, Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin ise üçüncü büyük ekmek üretim tesisidir. Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 13.500 metrekarelik alanda kurulu olan fabrikada toplam 6.400 metrekarelik kapalı alanda, 5 adet tünel tipi fırınla, el değmeden tam otomatik makinelerle günde 250.000 adet (400 gr.) ekmek üretiliyor.

Fabrikamızda taşıma, sepetleme, güvenlik, sürücü, temizlik,bahçıvan, hammaliye ve silo hizmetleri özelleştirilmiş olup, bu hizmetler tedarikçi firmalar tarafından yürütülmektedir.

BESAŞ tesislerinde, Kepekli, Ayçekirdekli, Çavdarlı, Tam Buğdaylı, Mısırlı, Zeytinli, Haşhaşlı, Rol Ekmek, Rol Kepek, Şampiyon Ekmek, Tam Tahıllı, Yulaflı, Ruşeymli, Tussuz Ekmek, Dilimli Tost Ekmeği,
Glutensiz Ekmek ve Glutensiz Hamburger Ekmeği olmak üzere toplam 17 çeşit ekmek üretilmektedir. Ramazan ayı içerisinde de ramazan pidesi üretimi gerçekleştirilmektedir. Toplam üretimin %7’sini oluşturan Kepekli, Tam Buğday, Ayçekirdekli ve Çavdarlı ekmekler, Türk Gıda Kodeksine uygun, ambalajlı olarak satışa sunulmaktadır.

Tüm alımların şeffaf bir ortamda ihale yoluyla yapıldığı BESAŞ’ ta girdi olarak kullanılan hammaddelerin kontrolleri, teknolojik cihazlarla (Farinograf, Ekstensograf vb.) donatmış olduğu laboratuarında, kendi elemanları olan Gıda Mühendisi ve Gıda Teknikeri tarafından yapılmaktadır.

Aynı zamanda TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem belgesine de sahip olan BESAŞ, yönetim ve hizmet anlayışını belgenin getirmiş olduğu yükümlülükler doğrultusunda yürütmektedir.

Şirketimizin en ayırt edici özelliği hiçbir kamu kaynağı kullanmadan tüm yatırımlarını kendi öz kaynakları ile yapmakta olup, her yıl ortaklarına kar dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca Bursa şehrinin eğitim, kültür ve sanat etkinliklerine sponsorluk yapmaktadır. Her yıl Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirlenen 250 büyük firma arasında yer almaktadır.

Bursa halkının markaya olan güveninden yola çıkarak farklı damak tatları da sunan BESAŞ, kendi markası olan fırınlanmış Mantı, Yufka, Kemalpaşa Tatlısı, Galeta, Makarna ile 2, 5 ve 10 kg lık Şehrim marka un, Çölyak hastaları için İHE ürünü olan glutensiz ekmek ve glutensiz un karışımı, şehrim yumurtayı da ürün portföylerine ekleyerek ürün çeşitliliğini arttırmıştır.

Üretim sonrası ekmeğin taşınması konusunda da hijyenden ödün vermeyen BESAŞ, ekmek taşıma kasalarının hijyenik bir şekilde kullanımını sağlamak için, yurtdışından getirttiği, sıcak yıkama, durulama ve kurutma yapabilen 300/saat kapasiteli kasa yıkama makinesiyle Bursa’da bir ilki gerçekleştirmiştir.

Bursa ili merkez ilçeleri Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Demirtaş, Mudanya, Güzelyalı, Gemlik, Görükle de toplam 475 adet satış noktasına özel dizayn edilmiş 15 yeni aracıyla hizmet veren BESAŞ bu sayede ürünlerini tüketicilerine daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaştırabilmektedir.

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep ALTEPE’ dir. Şirketimiz Genel Müdür Yardımcısı Can AYDOĞAN’ dır.

Kaynak: http://www.besasekmek.com.tr/kurumsal/tarihce

Bundan sonra BESAŞ hakkındaki herşeyi bu başlıktan paylaşacağız.

eray36
5 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 15:25

ÇOCUK POSTASI ARTIK BESAŞ BAYİLERİNDE

Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA YÖNELİK YENİ YAYINI OLAN ÇOCUK POSTASI’NA ARTIK BESAŞ BAYİLERİNDEN ULAŞILABİLECEK.

27 KASIM 2012

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUK POSTASI ARTIK BESAŞ BAYİLERİNDE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA YÖNELİK YENİ YAYINI OLAN ÇOCUK POSTASI’NA ARTIK BESAŞ BAYİLERİNDEN ULAŞILABİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara yönelik yeni yayını olan çocuk Postası’na artık BESAŞ bayilerinden ulaşılabilecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin sosyal, kültürel ve manevi hafızasını tazeleyen yayınları arasına yeni katılan ve çocuklara yönelik etkinlik ve haberlerin yer aldığı Çocuk Postası’na ulaşmak artık daha kolay. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş., Çocuk Postası’nın okurlara ulaştırılması konusunda önemli bir işbirliği yaptı. Çocuk Postası okurları artık gazetelerine BESAŞ ürünlerinin satıldığı tüm bayilerden kolaylıkla ulaşabilecek. Çocuk Postası ile BESAŞ arasında sağlanan işbirliği kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürü Nur Çakır ve Genel Koordinatör Servet Hocaoğulları’nı ağırlayan BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “Kendi sektöründe marka olan Besaş tüm ürünleri ile sağlıklı kent, kaliteli yaşam, enerjik insan alanlarında katma değer sağlayan ürünlere sahip. Halkın sağlığına, bütçesine ve damak zevkine uygun ürünler içinde özellikle geleceğimiz olan çocukların sağlıklı beslenmelerine dönük ürünler özel bir yer tutuyor. Şampiyon ekmeğimiz bu ürünlerden sadece biridir. Çocuklarımız için yeni ve farklı damak zevki veren ürünlerimiz çeşitlenecek ve zenginleşecektir. Bu çerçevede çocuk dünyasına seslenen, gönüllü çocuk muhabirler tarafından beslenen Çocuk Postası önemli bir boşluğu dolduracak ve çocuklara yönelik projelerin tanıtımı noktasında köprü görevi görecektir. Bizler de iş birliği içinde, destek için, Besaş’a ait tüm ekmek dağıtım noktaları artık Çocuk Postasının temin edileceği etkin noktalar kıldık” dedi.

Çocuk Postası ilk sayısı ile büyük heyecan yarattığını diye getiren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürü Nur Çakır da “Besaş dağıtım noktalarının aynı zamanda Çocuk Postası temin noktası olması ve “bir ekmek bir gazete” esprisi içinde halkla buluşması sevindiricidir. Destekleri nedeniyle Besaş Genel Müdürümüz Mustafa Bektaş’a ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

(+)

(+)

Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/cocuk-postasi-artik-besas ...ber/11913/

eray36
5 yıl önce - Cum 14 Arl 2012, 17:12

BESAŞ EKMEĞİNE 10 KURUŞ ZAM

Alıntı:
ÜRETİM VE GİRDİ MALİYETLERİNİN SÜREKLİ ARTMASI YÜZÜNDEN PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 10 KURUŞLUK ZAMLA TÜKETİCİYE 70 KURUŞTAN SUNULACAK OLAN BESAŞ EKMEĞİ, ZAMMA RAĞMEN KİLOGRAM BAZINDAN SERBEST PİYASADAKİ EKMEKLERDEN YÜZDE 42 DAHA EKONOMİK FİYATA SAHİP.

14 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

BESAŞ EKMEĞİNE 10 KURUŞ ZAM
- ÜRETİM VE GİRDİ MALİYETLERİNİN SÜREKLİ ARTMASI YÜZÜNDEN PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 10 KURUŞLUK ZAMLA TÜKETİCİYE 70 KURUŞTAN SUNULACAK OLAN BESAŞ EKMEĞİ, ZAMMA RAĞMEN KİLOGRAM BAZINDAN SERBEST PİYASADAKİ EKMEKLERDEN YÜZDE 42 DAHA EKONOMİK FİYATA SAHİP.

BURSA – Üretim ve girdi maliyetlerinin sürekli artması yüzünden 17 Aralık Pazartesi gününden itibaren 10 kuruşluk zamla, tüketiciye 70 kuruştan sunulacak olan 400 gramlık francala BESAŞ ekmeği, zamma rağmen kilogram bazından serbest piyasadaki ekmeklerden yüzde 42 daha ekonomik fiyata sahip.

Kurulduğu günden bu yana yıllık 95 milyon adet ekmek ile Bursa’nın ekmek ihtiyacının yüzde 20’sini karşılayan Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BESAŞ, serbest piyasada denge unsuru olma görevini sürdürüyor. Bursalıları kaliteli, sağlıklı, ekonomik ekmek ve unlu mamullerle buluşturma hedefi doğrultusunda teknolojisini sürekli yenileyen BESAŞ, Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Demirtaş, Mudanya, Güzelyalı, Gemlik ve Görükle’de toplam 475 adet satış noktasına özel dizayn edilen 19 araçla ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor. Girdi fiyatlarındaki artışlara rağmen 400 gramlık francala ekmeği 14 Şubat 2011’den bu yana 60 kuruştan satan BESAŞ, 2012 yılının başlarından itibaren üretim girdi maliyetlerinin artması, un fiyatının yıl içerisinde yüzde 18 oranında artış göstermesi ve işçilik maliyetlerinin artışı yüzünden fiyat politikasında değişikliğe gitme kararı aldı.

Piyasadan yüzde 42 daha ucuz
Piyasaya 400 gram olarak sürülen francala BESAŞ ekmeğine 10 kuruş zam yapılırken, tüm satış noktalarında 17 Aralık 2012 Pazartesi gününden itibaren 70 kuruştan tüketiciye sunulacak. Yeni yapılan 10 kuruşluk zamma rağmen BESAŞ ekmeğinin kilogram bazında 1 kilonun satış fiyatı 1.75 TL olurken, serbest piyasada ekmek kilogram bazında 1 kilonun satış fiyatı 3.00 TL seviyesinde. Bursa serbest piyasasıyla kıyaslandığında BESAŞ ekmeği piyasaya göre yüzde 42 daha ekonomik fiyatlarla tüketici ile buluşacak.

Ürün çeşitliliği artıyor
Müşteri istek ve önerileri doğrultusunda ürün çeşidini arttırmak amacıyla sürekli iyileştirmeler yapan BESAŞ, mevcut ürün portföyünü Kepekli Ekmek, Tam Buğday Ekmeği, Çavdarlı Ekmek, Ayçekirdekli Ekmek, Ruşeymli Ekmek, Tam Tahıllı Ekmek, Yulaflı Ekmek, Mısırlı Ekmek, Zeytinli Ekmek, Cevizli Ekmek, Haşhaşlı Ekmek, Light Ekmek, Patatesli Ekmek, Rol ekmek, Tuzsuz Rol Ekmek, Rol Kepekli Ekmek, Şampiyon Ekmek, Timsah Ekmek, Çikolatalı Ekmek, Köy Ekmeği ve Ramazan ayında üretilen Ramazan pidesi ile birlikte 22 ye çıkardı.
Türkiye’de ekmek ve unlu mamuller üreten firmalar arasında; ürün ve hizmet kalitesi ile fark edilen bir firma olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen BESAŞ; Bursa halkına kaliteli sağlıklı ve hijyenik ekmeği ekonomik olarak sunmak amacıyla çalışmalarına sürekli devam ediyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

(+)

(+)

(+)

(+)

Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/besas-ekmegine-10-kurus-z ...ber/12085/

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 20 Arl 2012, 19:01

OBEZİTE´NİN ÇARESİ: TAM BUĞDAY EKMEĞİ
Alıntı:
- ´TAM BUĞDAY EKMEĞİ YAYGINLAŞTIRMA SEMPOZYUMU´NUN İKİNCİSİ, BURSA´DA YAPILDI - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BURSA EKMEK VE BESİN SANAYİ AŞ (BESAŞ) VE ENDÜSTRİYEL FIRINCILAR BİRLİĞİ (EFB) TARAFINDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN SEMPOZYUMUN AÇILIŞINDA KONUŞAN BESAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI CAN AYDOĞAN, HALKIN GENELİNİN MUSTARİP OLDUĞU OBEZİTE HASTALIĞININ TAM BUĞDAY EKMEĞİ TÜKETİLEREK YÜZDE 47 ORANINDA ÖNLENEBİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

´Tam Buğday Ekmeği Yaygınlaştırma Sempozyumu´nun ikincisi, Bursa´da yapıldı. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi AŞ (BESAŞ) ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği (EFB) tarafından ortaklaşa düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, halkın genelinin mustarip olduğu obezite hastalığının tam buğday ekmeği tüketilerek yüzde 47 oranında önlebildiğini söyledi.

Çelik Palas Otel´de gerçekleştirilen sempozyuma; EFB Başkanı Ali İlkbahar, BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, EFB Yönetim Kurulu Üyesi ve BARMAK AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Barutçuoğlu, BESAŞ ve EFB yöneticileri katıldı.

Sempozyumun açılışında konuşan BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, tam buğday ekmeği tüketilerek hastalıkların çoğuna karşı önlem alınabildiğini ya da görülen tedaviye katkı sağlanabildiğini ifade etti. Üniversitelerde yapılan araştırmalara göre, tam tahıl tüketen bireylerde obezite hastalığı riskinin yüzde 47 oranında önlenebildiğinin ortaya çıktığını kaydeden Aydoğan, "Aynı araştırmaların sonuçlarına göre, tam tahıl tüketen bireylerde kalp hastalıklarının yüzde 25, diyabet hastalıklarının yüzde 21, boğaz kanseri hastalıklarının da yüzde 21 oranında önlenebildiği açıklandı. Tüm bunlar, tam buğday ekmeğinin sağlığımız üzerindeki etkisini gösteriyor." dedi.

BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, 2009 yılında ´Tek karımız sağlığınız´ sloganıyla başladıkları tam buğday ekmeği tanıtım kampanyalarının ´çeşitli yayın organları kullanılarak´ tüm Bursa´ya duyurulduğunu ve halkın tam buğday ekmeği konusunda bilgilendirildiğini söyledi. Yapılan kampanyaların sonuçlarının kısa sürede alındığını ve 2009 yılında 220 bin adet olan tam buğday ekmeği satış rakamlarının 2012 yılının sonu itibariyle 2 milyon 434 bine çıktığını vurgulayan Aydoğan, "Başlangıçta 220 bin adet olan tam buğday ekmeği satış oranı, 2010´de 1 milyon 75 bin, 2011´de 1 milyon 823 bin, 2012´de de 2 milyon 434 bin adede çıktı. Kurum olarak, 2013 yılının 2012´den daha iyi olacağı yönünde beklentimiz var" diye konuştu.

Sempozyumun açılışında konuşan EFB Başkanı Ali İlkbahar ise, tam buğday unu ve ekmeğinin önemine dikkat çekti. Sempozyumun düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen BESAŞ´a şükranlarını sunan İlkbahar, ikincisi Bursa´da gerçekleştirilen kampanyanın periyodik olarak tüm yurda yayılacağını ifade etti. Yıllarca tüketilen tam buğday ekmeğinin konuşulabilir hale gelmesinden memnuniyet duyduklarını anlatan İlkbahar, şunları söyledi:

"100 kilogram buğdaydan 65 kilogram un alırız. Geriye kalan yüzde 35´lik kısım kepeğe ayrılıp, hayvan yemi olarak kullanılır. Buğdayın kepeğe ayrılan kabuk bölgesinde, sağlığımız açısından çok değerli vitamin ve mineraller bulunuyor. Biz bunu bugüne kadar hayvan yemi olarak kullanmışız. Tam buğday ekmeğinde ise 100 kilogram buğdaydan 95 kilogram un alıyoruz, bütün vitamin mineraller ekmeğin içinde kalıyor. Şayet tam buğday ekmeği yersek ve Türkiye´de yaygınlaşmasına sağlanırsa, buğdaydan en az yüzde 35 tasarruf etmiş olacağız. Türkiye´de yılda ortalama 15 milyon ton buğday tüketildiğini düşünürsek, 5 milyon ton buğday tasarruf etmiş oluruz" şeklinde konuştu.

Sempozyumun açılışında konuşan EFB Yönetim Kurulu Üyesi ve BARMAK AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Barutçuoğlu da, fima olarak fırın ekipmanları ürettiklerini ve ürün geliştirmede üretimden gelen talepleri dikkate aldıklarını ifade etti. Konuya ilişkin EFB, un fabrikaları, fırın ekipmanları üreten firmalar ve ekmek üreticileriyle verime dayalı ahenkli bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Barutçuoğlu, imkan ve fırsatların tüketici yararına kullanılması konusunda aralarında örnek bir işbirliği olduğunu anlattı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/obezite-nin-caresi--tam-b ...ber/12128/

BESAŞ her konuda ürün gamını genişletmekte.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 14 Oca 2013, 18:26

BESAŞ’TAN ‘BİREYSEL ÖNERİ SİSTEMİ’ EĞİTİMİ
Alıntı:
- TÜRKİYE’NİN ÜÇÜNCÜ, BURSA’NIN EN BÜYÜK EKMEK FABRİKASI OLAN BESAŞ, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA PERSONEL VE BAYİ EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olan BESAŞ, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları kapsamında personel ve bayi eğitimlerini sürdürüyor.

BESAŞ tarafından Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonu’nda düzenlenen ‘Bireysel öneri sistemi’ eğitimine BESAŞ ve taşeron firma personeli ile BESAŞ satış noktalarında görevli personel katıldı. Toplantının açılışında konuşan BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, ‘Bireysel öneri sisteminin’, BESAŞ çapında etkinliğini sağlamak ve bunu tüm organizasyon çapında yaygınlaştırabilmek açısından önemli olduğunu söyledi. Bektaş, “Bu eğitim sayesinde hizmet kalitemizi ve ürün çeşitliliğimizi müşterilerimiz, çalışanlarımız ve bayilerimizin istekleri ve katılımları ile şekillendirebileceğiz. Eğitimin bize sağlayacağı en önemli katkısı ise çalışanların sürekli iyileştirme hareketinde yer almaları” dedi.

BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan da “Çalışanlarımızın ve bayilerimizin kuruluşu sahiplenmeleri ve kendilerini bu ailenin bir parçası olarak hissetmeleri açısından iyileştirmeye yönelik öneri ve teklif vermeleri kadar bu öneri ve tekliflerinin değerlendirilmesi bizim açımızdan büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından KALDER Kalite Derneği Eğitim Danışmanı Kadir Akbaş, BESAŞ personelini bireysel öneri sistemi ve sistemin yararları hakkında bilgilendirdi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-tan--bireysel-oneri ...ber/12322/

Eğitim ve seminerlerin verilmesi kalite açısından oldukça önemli

mustafaguler
5 yıl önce - Sal 05 Şub 2013, 15:20

Alıntı:
Bursalıları 30 yılı aşkın süredir kaliteli, sağlıklı ve ekonomik gıda ile buluşturan BESAŞ, aynı hizmet kalitesini şimdi de BUDO’ya ait gemilerin büfelerinde sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bursa İstanbul arasında konforlu ulaşımın sağlanması amacıyla başlatılan BUDO ile yolculuk yapan vatandaşlar, gemi içindeki büfelerden BESAŞ’ın kaliteli ürünlerine uygun fiyatlarla ulaşabiliyor.

Burulaş bünyesinde kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) ile vatandaşlara Bursa ve İstanbul arasında konforlu, kaliteli ve ekonomik ulaşım imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi, gemi içindeki servis hizmetlerinde de vatandaşları BESAŞ kalitesiyle buluşturdu. BUDO bünyesinde çalışan 4 geminin de büfe işletim görevlerini üstlenen BESAŞ, yaklaşık 30 yıldır Bursalılara sunduğu kaliteli, sağlıklı ve ekonomik gıda hizmetlerini şimdi de ulaşımda BUDO’yu tercih eden vatandaşlara sunuyor. BESAŞ’ın satış noktalarında yer alan geniş ürün yelpazesine gemilerde de ulaşma imkanı bulan vatandaşlar, aynı ürünleri ekonomik fiyatlarla alma imkanına kavuşuyor. Bunun yanında çaydan kahveye, soğuk içeceklerden aperatif atıştırmalara kadar her şey piyasa fiyatlarından satışa sunuluyor.

Amacımız rekabet değil hizmet
BUDO’nun vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine kurulduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşlara en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Bu nedenle kimseyle rekabet etmediklerini ve kar amacı gütmediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Gemi içi hizmetler de kalite standardını yüksek, fiyat politikasını ise düşük tutmak amacıyla büfeleri yine belediyemizin şirketi olan BESAŞ işletiyor. Seferlerin başladığı ilk günden beri fiyat politikamızı piyasa fiyatlarıyla eşdeğer olarak belirledik. Vatandaşlardan gelen olumlu tepkiler de sistemin ne kadar doğru işlediğini gösteriyor” dedi.

Ekonomik fiyatlar
Gemilerde yer alan BESAŞ büfelerindeki bazı ürünlerin fiyatları şöyle:
Francala Ekmek 0,70 kuruş, Kepekli Ekmek 0,80 kuruş, Tam Buğday Ekmeği 0,80 kuruş, Timsah Ekmek 0,50 kuruş, Şampiyon Ekmek 0,50 kuruş, Light Ekmek 1.00 TL, Köy Ekmeği 1,25 kuruş, Çay 0.50 kuruş, Nescafe 1.00 TL, cappuccino 1.00 TL.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-kalitesine-budo-yol ...ber/12513/

Aparatif olarak satışta hangi ürünler var bilmiyorum ama ekmek satılması ilginç olmuş açıkçası, değişik bir uygulama.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 13:45

BESAŞ’TA GÜNDEM İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
Alıntı:
- BURSALILARI 30 YILDIR SAĞLIKLI VE EKONOMİK EKMEKLE BULUŞTURAN BESAŞ, MESLEK HASTALIKLARI VE İŞ KAZALARINI ORTADAN KALDIRMAK AMACIYLA PERSONELE YÖNELİK İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİ ARTIRDI.

Bursalıları 30 yıldır sağlıklı ve ekonomik ekmekle buluşturan BESAŞ, meslek hastalıkları ve iş kazalarını ortadan kaldırmak amacıyla personele yönelik iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerini artırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Türkiye’nin üçüncü Bursa’nın en büyük ekmek üretim tesisi olan BESAŞ, kaliteli ve geniş ürün yelpazesiyle hizmet çıtasını her geçen daha da artırırken, çalışanlara yönelik hizmet içi eğitimleri de aksatmadan sürdürüyor. Fabrikada karşılaşılabilecek sağlık ve güvenlik risklerinin ortadan kaldırılması hedefiyle düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi tüm personelin katılımı ile BESAŞ eğitim salonunda yapıldı. İş Güvenliği Uzmanı Musa Yıkılmaz, fabrikada karşılaşılabilecek sağlık ve güvenlik riskleri, bu risklere karşı koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınması, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda tüm çalışanları bilgilendirdi.

Bu eğitim çalışmalarıyla tüm personelin iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinçlendirilmesi ve sıfır iş kazası ile iş hayatını sürdürülebilmesi hedefleniyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-ta-gundem-is-saglig ...ber/12570/

İş güvenliği her zaman için önemlidir.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 22 Şub 2013, 16:43

BESAŞ BURSA’NIN GURURU
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EKMEK FABRİKASI BESAŞ’IN KATKILARIYLA HAZIRLANAN ‘İNSAN VE EKMEK’ ADLI ESER, TOPRAK MAHSÜLLERİ OFİSİ’NİN İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANDI.

Bursa’da vatandaşları kaliteli hizmetlerle buluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BESAŞ, ekonomik fiyat politikasıyla da ekmek israfının önüne geçiyor.

Türkiye’de ekmek ve unlu mamuller üreten firmalar arasında; ürün ve hizmet kalitesi ile fark edilen bir firma haline gelen BESAŞ; kaliteli ve sağlıklı ekmeği, uygun ücretlerle vatandaşların sofrasına ulaştırıyor. Kenti fiziki açıdan yenilerken sosyal sorumluluk bilinciyle de çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde BESAŞ tarafından hayata geçirilen hizmetler de Bursa ve Türkiye’de tüm kurum ve kuruluşların dikkatini çekiyor.
Sağlıklı ekmeği kentin dört bir yanındaki bayileriyle vatandaşlara ulaştıran BESAŞ’ın katkılarıyla hazırlanan ‘İnsan ve Ekmek’ kitabı, Toprak Mahsülleri Ofisi’nin internet sitesinde yayınlandı. Gazeteci Yazar Murat Kuter’in ekmeğin dününü ve bugününü mercek altına alan eseri, Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından sanal ortamda halkın bilgisine sunuluyor. Toprak Mahsülleri Ofisi’nin çalışmalarında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İnsan ve Ekmek’ yayınını beğenerek vatandaşlarla paylaşması, Bursa için de büyük bir gurur kaynağı oldu.
Türkiye’nin 3. büyük ekmek fabrikası olan BESAŞ, vatandaşların sağlıklı ve ekonomik ekmeğe ulaşması için faaliyetlerini yoğun olarak sürdürürken, aynı zamanda halkın memnuniyeti doğrultusunda ürün yelpazesini de genişletiyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-bursa-nin-gururu/haber/12650/

Bana da buda güzel demek düşer.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 21 Mar 2013, 20:04

SUDAN HEYETİ BESAŞ’TA
Alıntı:
- BURSA’YA GELEN SUDAN HEYETİ, BESAŞ ÜRETİM TESİSLERİNDE ÇALIŞMALARI İLGİYLE İNCELEDİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ’ı ziyaret eden Sudan heyeti, üretim tesislerindeki titiz çalışmaları ilgiyle inceledi.

Bursa Organize Sanayi İş Adamları Derneği’nin (BOSİAD) davetlisi olarak Bursa’ya gelen Sudan heyeti, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden, Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olan Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş.’yi (BESAŞ) ziyaret etti. Hartum Eyalet Valisi Dr. Abdelrahman E Khıdır, Sudan İstanbul Başkonsolosu Asım M. Mukhtar, Hartum Eyaleti Yatırım Direktörü Abdellah Ahmed Hamad, Hartum Eyaleti Maliye Bakanlığı Direktörü Adılmohamed Osman, Hartum Eyaleti Valilik Direktörü Abdelmahmoud Hamıd, Hartum Bankası CEO’su Fadı Salım Al Faqıh ile işadamlarının da yer aldığı heyeti, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ağırladı. BESAŞ tesislerini gezen Sudan heyeti, Türkiye’nin ekmek ve besin üretim aşamasında ne kadar geliştiğini BESAŞ sayesinde kavradıklarını belirterek, Bursa halkının kaliteli, sağlıklı ve ekonomik ekmek tüketim aşamasında çok şanslı olduklarını dile getirdiler.

Tesis hakkında heyete bilgi veren BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “Türkiye’nin ekmek ve unlu mamuller üreten firmaları arasında ürün ve hizmet kalitesi ile fark edilen lider bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bursa’nın marka değeri en yüksek firmalarından biriyiz, Bursa halkının bize göstermiş olduğu bu özgüvene layık olabilmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz” dedi.
Bu çalışmalar doğrultusunda müşteri istekleri ile paralel olarak ürün çeşitliliğini de artırdıklarını anlatan Bektaş, “Mevcut üretim portföyümüzü tamamen doğal olarak, francala, kepekli, ay çekirdekli, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, tam tahıllı, ruşeymli, mısırlı, haşhaşlı, zeytinli, cevizli, rol, rol kepek, rol tuzsuz, light, patatesli, şampiyon, çikolatalı, timsah, ramazan pidesi ve köy ekmeği olmak üzere toplam 22 çeşide çıkardık” diye konuştu.
BESAŞ’ın sosyal sorumluluk bilinciyle de her zaman Bursalıların yanında olduğunu ifade eden Bektaş, bu doğrultuda Uludağ üniversitesi ile ortak olarak kurulacak olan Ar-Ge merkezi ile dağ yörelerini kalkındırmak amacıyla projesine başlanan Keles süt fabrikası gibi örnek çalışmalara başlandığını ifade etti. Bektaş, ziyaretin sonunda Sudan heyetine Bursa’ya özgü hediyeler takdim etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/sudan-heyeti-besas-ta/haber/12877/

Fabrikanın örnek olması çok güzel.

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 19:46

BESAŞ HİZMET ZİNCİRİNİ SÜREKLİ GELİŞTİRİYOR
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ’ın kaliteli hizmet anlayışıyla sürdürdüğü faaliyetlerini, Uludağ Üniversitesi ve Keles’te yapılacak yatırımlarla daha da geliştirdiğini belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin en büyük 3. Ekmek fabrikası olan BESAŞ’ı ziyaret ederek, üretim tesislerini gezdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş’tan çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı. BESAŞ’ın ekmek ve unlu mamuller üretiminin yanı sıra sosyal projelere de ağırlık verdiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bu doğrultuda Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle, Görükle Kampüsü’nde BESAŞ Ar - Ge merkezi kuruluyor. Gıda Mühendisliği’nde eğitim gören öğrencilere uygulamalı eğitim imkânı sağlayacak merkezde, bilimsel ürün geliştirme çalışmaları yapılabilecek ve üretilen ürünler kampus içinde satışa sunulacak” dedi.
Başkan Altepe, BESAŞ’ın kaliteli üretim seviyesini adım adım daha ileriyle götürdüğünü ifade ederek, “Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde eğitim gören öğrencilerin staj yaparken ar-ge ve kalite konularında deneyim kazanabilecekleri bir merkez olacak. Üniversite içinde 2 noktada da üretilen ürünlerin satılacağı satış reyonu oluşturulacak, böylece öğrenciler kendi ürettikleri ürünlere ekonomik olarak ulaşabilecekler” diye konuştu.
Başkan Altepe, 800 metrekare kapalı alana kurulacak olan tesis bünyesinde analiz laboratuvarı, rol ekmek lamine hattı, döner fırın, matador fırın, dinlendirme odası, mikserler, tartım silosu, kesme tartma makinesi, konik yuvarlama gibi ekipmanlar bulunacağını da kaydederek, kazan dairesi, jeneratör, chiller grubu, soğuk hava deposundan oluşan yardımcı tesislerin de kurulacağını anlattı. Saatte 7500 adet rol ekmek üretim kapasitesine sahip olacak tesiste ayrıca köy ekmeği, cevizli, haşhaşlı, zeytinli, mısırlı ekmek ve pide üretimi de yapılabileceğini, tesis bünyesinde 2 adet satış mağazasının bulunacağını ifade etti.

Keles’e süt fabrikası
BESAŞ olarak bir Keles’te günde 30 ton kapasiteli bir süt fabrikası kurulacağını da hatırlatan Başkan Altepe, “ 9000 m2 alan üzerine, 1640 m2 üretim, 1000 m2 yardımcı tesisler, 300 m2 idari bina ile 2940 m2 kapalı alana mevcut olacak fabrikada kaşar peynir, pastörize süt, yoğurt, ayran, lor imalatı gerçekleştirilecek. Bölgede süt fabrikasının kurulması, yöre hayvancılığının gelişmesine, bölge gelirlerinin ve istihdamının artmasına, bunlara bağlı olarak sağlayacağı katma değerlerle Keles ve dağ yörelerinin kalkınmasına da katkı koyacaktır” diye konuştu.
Altepe, Projeyle temel olarak dağ yöresinin sosyoekonomik açıdan gelişmesine destek sağlamak, üreticiden tüketiciye sağlıklı ürünleri en uygun fiyat ve BESAŞ kalite garantisi ile sunabilmeyi amaçlandıklarını belirtti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/besas-hizmet-zincirini-su ...ber/12898/

Yeni üretim tesislerimiz hayırlı uğurlu olsun.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet