Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mert101

5 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 00:06

Adana - gaziantep - kilis - maras derken bu gidişle yakında istanbul - ankara - izmirede getirtirler bunları. Savas bitsede gitseler. Ama bu gidişle bu savasın bitcegi yok. Aksine hergecen gün büyüyor. Bu gidisle bütün suriyeliler türkiyeye gelecek. En mantıklısı ise türkiye suriye sınırında birkca sehirlik bos araziler alsın tampon bölge kurulsun. Böylece orada yasarlar..

Ersin ÇALDIR

5 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 00:13

Alıntı:
Bu haberi "Adana'ya büyük yatırım" diye adlandırmakta herhalde bizim insanımızın gafleti olsa gerek..

Yahu arkadaşlar siz daha neyin "yatırım" olduğunu bile anlamıyorsunuz, bu yapılanlar herhalde sadece sizin gözünüzde böyle büyüyor, ya birileri sizi kandırıyor, ya da siz çoktan kandırılmaya meyillisiniz..

ben çok rahatsız oldum başlıktan, yani ''yatırım'' kelimesinden..

Alıntı:
... konteynır kent oradaki köylüleri çok rahatsız ediyor. etrafı tel örgüyle çevrilecek olan konteynır kentten kaçanların köyü talan edeceğinden korkuluyor. . .

Ama başlığı açan arkadaşımızın Yaşanan Durumu eleştirmek için Yatırım kelimesini kullandığını düşünüyorum ben
başlığı bir an önce değiştirmekte fayda var

Necdet Cevahir
5 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 00:18

Çoğu üyenin ortak görüşü olarak mutabık kalındığına göre, başlıktan "büyük yatırım" ibaresi kaldırıldı..

berkaysezer
5 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 00:28

Güzelim adanayı yıkacak bir haber bu. . .Kaç zamandır anlatacaktım bundan iyi bir başlık olamaz herhalde. . .Bu suriyeliler ve suriye plakalı araçlar son 3 ayda Mersin de neredeyse her kavşakta her dönemeçte karşınıza çıkıyorlar. . .Öncelikle kural tanımıyorlar alışmışlar kendi ülkelerinde sürüş tarzına yada kurallara burada çatt diye sağdan soldan fırlıyorlar ışık yok sinyal yok yol vermiyorlar kornaya basınca da el kol hareketleri tehditvari hareketler. . .Daha geçenlerde mersin tulumba köprüsü yan yolundan pozcu yönüne doğru giderken birden suriye plakalı bir araç çok sert ve ani bir hareketle köprüye doğru sıkıştırdı. . .İleride bende bunu yakaladım ışıklarda ve ne oluyor dedim fakat o da ne demeye kalmadan adam bir telsiz çıkardı birşeyler anons etti ve Forum Mersine kadar 3 suriye plakalı araç ve ben konvoy gibi gittik Bu durumu ilk gördüğüm ekibe anlattım biz ne yapalım nasıl ceza yazalım diyorlar onlar da haklı bunlara aslında yazacaksın cezayı sınır kapısından cezayı ödemeden de çıkamayacak fakat ne yazık ki kanunlarda boşluklar var. . .

Trafik kenarda kalsın Forum Mersin ve Marina alışveriş merkezinde de bunlar her biryandan çıkmaktalar yanımızda ki arkadaşlara bakmaktalar ("deyim yerindeyse kesiyorlar") yeri gelince esnafla tartışmaktalar ve buna hiçbir önlem alınmamakta. . .Korkum o ki bunlar güzel adanayı ve sırasıyla Mersini de kirletecekler. . .

İsmailSY
5 yıl önce - Pts 26 Ksm 2012, 14:32

Gelecek olanlar içerisinde mutlaka yardıma ihtiyacı olan insanlar vardır... Gelsinler buyursunlar...

Fakat haberlerde görüyoruz sorun çıkaran çok maalesef yetkililerin önlem almaları lazım...

mustafa hakan ekmn
5 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 20:54

bende çotlu köyündenım tamam ınsanız muslumanız türküz ama boyle bır memleketı yeterınce bozdular ve hala bozmaya calışanlar var yok kardeşim biz elin adamını alıpta burnumun dıbıne sokamam hepımızın anası bacısı karısı var bu nedemek boyle bır durumda turkıyeyı kım kabul edecek kım ısteyecek herkez türkün kanına aş eriyor zaten türkün türkten başka dostu yok egerkı boyle bır karar name varsa karşılarındayız bu bızım kendı devlet buyuklerının emrı dahı olsada.

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 23:54

Bu konteynır kent den sonra daha Adana merkeze yerleşenlerde olur tıpkı Gaziantep ve Hatay gibi

evkiraları uçtu karaborsa diye bilirim çogu bölgede umarım Adana da aynı durum olmaz

günde 2 3 suriyeli kiralık ev soruyor nere gidsen suriyeli

sonunda Adana yada geliyorlar ama inşaallah Adana merkeze yerleşipde kiralık ev bulunmasını zorlaştırılmaz vede kiralar yükselmez insanlar zor duruma düşüyor kiracı olanlar bilirler.

Halit D
5 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 00:02

necdet cevahir abi ağzına sağlık ,

suriyenin pisliği hırsızı gaspçısı doluştu türkiyeye, gitmezde şimdi bunlar ben size dandik yolları dandik okulları yetersiz hastaneleri geliştirin düzeltin diye vergi ödüyorum , suriyelilere bakın diye değil , babanızın parasıyla mı bakıyosunuz bu insanlara ? sanki ülkemizdeki herşey mükemmel gibi bide araplara kucak açıyoruz , amerika yada çin falanmıyız biz kardeşim ? bu ülkede binlerce aç insan var bari yapıcaksanız onlara açın bu konteynırları ... yavaş yavaş batıya doğru göç etmek için kum saatini başlattım , çocuklarımın bu gerillalarla aynı ülkede yaşayıp aynı okullarda okumasını istemiyorum daha doğrusu böyle 3.dünya ülkesi olan hortumlanan ve adaletin olmadıgı bir ülkede yaşamak ve yaşatmak istemiyorum artık ...

erolcoş
5 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 22:37

Adamlara birde vatandaşlık veriliyor isterlerse bunu bir tanesi söyledi birebir duydum .Böyle şey olmaz aralarında iyileride vardır belki ama çoğu kötü bu insanların .Türklere olan oluyor şehirleri mahfediyorlar !

berkaysezer
5 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 23:07

Bu insanlar alışmışlar kendi adetleri var yaşam tarzları var ve bunun en iyi örneği şudur; Siz çöpünüzü poşetlersiniz su akıtmaması sızdırmaması için ve kapınıza koyarsınız görevli toplasın diye fakat bu adam kalkar bir kova koyar içine yarısı su doludur içinde yemek artıkları vardır ve üzerinde çocuk bezi yüzmektedir . . .İşte bu adamın da belki de alıştığı budur ben bunu yaşadım kendi oturduğum sitede. . .Hadi onu geçtim bu aralar herkes bu suriyeli mültecilerle beraber ülkeye giriş yapan Muhaberat ajanlarını konuşuyor bunu duyan bilen var mı arkadaşlar. . .

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET