Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
elvis07
5 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 04:07

Alıntı:
http://www.toki.gov.tr/TR/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF043BA18AB8121FAD tokinin sayfasında daha proje değerlendirme aşamasında gözüküyor..

Bilmediğimden soruyorum yani projenin değişme ihtimali var mı . Birde 2014 uefa kupası finalini Torino ya Juventus un yeni yaptığı 41 000 kişilik stadına vermişler, aslında kapasite 33 000 kişilik yerine 40 000 kişilk planlansaydı uefa finaline de aday olunabilirdi hemde olası Avrupa futbol şampiyonasında da daha rahat kullanılabilirdi sanırım federasyonun projesi 40 000 kişilkti

a_iverson
5 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 19:25

Değerlendirilen proje değil verilmiş olan teklif. Projesi olmayan veya kesinleşmeyen bir şey için zaten ihaleye çıkılmaz. Bu saatten sonra proje değişmez. Anca halkın ayaklanması lazım biz bu projeyi istemiyoruz diye. Samsun'lular mesela imza kampanyasına başladılar. Belki etkili olur ama o da zaman kaybına sebep olur.

turan toksoy
5 yıl önce - Pzr 30 Arl 2012, 00:17

HADİ HAYIRLI OLSUN ......
Antalya’da tartışmalara neden olan 100. Yıl’a yapılacak stadyum ile ilgili ihale sonuçlandı. TOKİ’nin pek çok işini alan ve TOKİ tarafından teşekkür belgesi ile onurlandırılan Akay İnşaat ihaleyi kazandı.
Bu Haber 29.12.2012 10:04:55 Yayynlandı

6 Aralık’ta gerçekleştirilen Antalya stadyum ihalesi sonuçlandı. 14 firmanın katıldığı ihaleyi Akay İnşaat kazandı. TOKİ, 79 milyon 440 bin TL ile en düşük 3. teklifi veren AKAY İnşaat’ı ihalenin kazananı olarak ilan etti. İtirazlar için 14 Ocak’a kadar beklenecek ve itirazlar olmaz ise firma ile sözleşme imzalanacak.

AKAY İNŞAAT KİM?

Akay İnşaat 1985 yılında kurulan ve TOKİ’nin diğer illerdeki pek çok ihalesini de kazanarak başarılı çalışmalar yürütmüş olan bir firma. Kurulduğu günden itibaren İller Bankası, Milli Savunma Bakanlığı gibi değişik kamu kuruluşlarının işlerini gerçekleştirdi.

kutluayomer
5 yıl önce - Prş 03 Oca 2013, 14:40

Böyle rezil bir stad yapacaklarına yapmasınlar daha iyi. Bence proje değiştirilerek yapılmalı.

turan toksoy
5 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 19:31

STADYUMA KARŞI DEĞİLİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya için büyük bir tehlikenin söz konusu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Gençlik ve Spor Bakanımız birkaç ay önce statlar için ‘3.2 milyar lira bütçe ayırıyoruz’ dedi. Hepimiz bu habere sevindik. Kentimizde yapılacak stat için ihale yapıldı. İhaleyi TOKİ’nin şirketlerinden biri aldı. Sonradan TOKİ’ye orada 40 dönüme yakın alanın ayrılmış olduğunu duymaya başladık.100. Yıl’daki eski senaryo, TOKİ aracılığıyla yeniden yaşatılacak gibi. Burada çok ciddi bir rezidans yapılması söz konusudur. Bu yapı kentin siluetini bozacak, Meltem Mahallesi’nin önünü kapatacaktır. Yani devletin kasasından çıkan bir para yok, Antalya’nın satışı var. Stadyumun o bölgede yapılmasına karşı değilim. Stadyum kamu bütçesiyle yapılmalı. Antalya’nın çok değerli arazisi satılarak yapılmamalı. Bu tablo benim dediğim gibi gelişirse bütün Antalya’nın ayağa kalkması lazım.” Mustafa akaydın ?

Karaman Ahmet
5 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 20:26

Alıntı:
STADYUMA KARŞI DEĞİLİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya için büyük bir tehlikenin söz konusu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Gençlik ve Spor Bakanımız birkaç ay önce statlar için ‘3.2 milyar lira bütçe ayırıyoruz’ dedi. Hepimiz bu habere sevindik. Kentimizde yapılacak stat için ihale yapıldı. İhaleyi TOKİ’nin şirketlerinden biri aldı. Sonradan TOKİ’ye orada 40 dönüme yakın alanın ayrılmış olduğunu duymaya başladık.100. Yıl’daki eski senaryo, TOKİ aracılığıyla yeniden yaşatılacak gibi. Burada çok ciddi bir rezidans yapılması söz konusudur. Bu yapı kentin siluetini bozacak, Meltem Mahallesi’nin önünü kapatacaktır. Yani devletin kasasından çıkan bir para yok, Antalya’nın satışı var. Stadyumun o bölgede yapılmasına karşı değilim. Stadyum kamu bütçesiyle yapılmalı. Antalya’nın çok değerli arazisi satılarak yapılmamalı. Bu tablo benim dediğim gibi gelişirse bütün Antalya’nın ayağa kalkması lazım.” Mustafa akaydın ?

Eger Akaydin olmasaydi o stad coktan bitmis olacakti ve yaninda spor salonunda Antalyada antalyalilar 2010 yilinda basketbol dünya kupasi maclarini izleme keyfini yasamis olacaklardi.

Yil olmus 2013, yine ayni yere ayni stad ve ayni spor salonu yapilacak, adam isini gücünü birakmis, hayla mide bulandirmakla mesgul......kendisine is yapmayi degil yapilacak isleri engellemeyi hedef olarak koymus sanki...

Ömer YILMAZ
5 yıl önce - Cum 11 Oca 2013, 01:02

Alıntı:
Eger Akaydin olmasaydi o stad coktan bitmis olacakti ve yaninda spor salonunda Antalyada antalyalilar 2010 yilinda basketbol dünya kupasi maclarini izleme keyfini yasamis olacaklardi.

Yil olmus 2013, yine ayni yere ayni stad ve ayni spor salonu yapilacak, adam isini gücünü birakmis, hayla mide bulandirmakla mesgul......kendisine is yapmayi degil yapilacak isleri engellemeyi hedef olarak koymus sanki...

Halk, onu 100.Yıl'a stat yapılmasın diye seçti. Adam gidin Pınarlı'ya yapın diyor. Antalya'yı babaların çiftliği sananlar da 100.Yıl da 100.Yıl diye tutturuyor.

Ayrıca projeyi mahkeme sınırsız kat yüzünden iptal etti ve projenin tamamı iptal edildi. Akaydın'ın ne engellemesi varmış. Ayrıca bu projeyi engellememek vatana ihanettir. Ben bir Antalyalı olarak 100.Yıla stat yapacak olanlara hakkımı helal etmiyorum.

Hizmet 4-5 tane alt geçit yapmakla, bir tane sözde "metro" yapmakla olmuyor. Akaydın sayesinde gerçek hizmetin ne olduğunu öğrendik.

Eğer Akaydın seçilmeseydi ve Türel devam etseydi, proje yine iptal edilecekti. Antalya'nın gökdelene ihtiyacı yok. Antalya'nın malını kimselere peşkeş çektirmeyiz. İptal edilen projede, inşaatı yapacak firmaya 100.Yıl arazisi resmen satılmıştır, stat yapma karşılığında.

Ali Cem 07
5 yıl önce - Cum 11 Oca 2013, 13:11

"Belediyecilik bizim işimiz" diye en çok konuşanlar en çok partizanlık yapanlar Ömer Bey,Antalya'yı satmışlar kime ne? maksat tuttuğum takım olsun!

doktorus
5 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 14:58

Alıntı:

Ömer Bey yukarıda cevap cok güzel cevabını vermis.
Alıntı:
adam işini gücünü bırakmış, hayla mide bulandirmakla mesgul.....

Antalya'nin tek sorunu şu an icin stadyum değil.
Antalyalilarin da Münih gibi toplu tasimaya ihtiyaci var. Stadyum yerine ona para versinler.

fikret07
5 yıl önce - Cmt 12 Oca 2013, 17:17

Antalya'nin buyuk bir stadyum'a da ,spor salonu'na da,metro'ya da,buyuk avm'lere de ve tabii ki gokdelen'lere de ihtiyaci var.Sadece bunlarin nerelere yapilacagi tartisilabilr.Bunlar Antalya'nin ihtiyaclaridir.Ben yurt disinda yasiyorum ve surekli Antalya'da olan gelismeleri internet uzerinden takip ediyorum.Hangi ulkeye gitsem dev yatirimlar ile karsilasip,Antalya aklima geliyor ve bu sehire buyuk haksizlik yapildigini dusunuyorum.Ben demiyorum ki Antalya yagmalansin,sehirin merkezine buyuk AVM'ler ve gokdelen'ler yapilsin.Ama soyle sehir merkezine bir bakin tamamen sekilsiz carpik beton yiginlari,gecekondular.Halbu ki Yuzuncu yil,Gulluk, Sarampol ve Dogu garajinda bu kadar bina yerine ,yuksek katli bir kac bina ve cevreleri yesil alan ,park olsa fena mi olur du?Antalya'da bir suru AVM var deniyor.Gercek anlamda buyuk kac tane AVM var.Yapilan arastirmaya gore turistleri otelden en cok cikartan sey alisveris.Son zamanlarda turizm icin yapilan en guzel ve buyuk yatirim Akvaryumdur.Bir de Buyuksehir'in yapacagi ayni bolgede ki park.Maalesef Antalya'ya dogru duzgun buyuk yatirimlar gelmiyor.30 senedir konusulan bir temali park olayi var.Herhalde bir 30 sene daha konusulur.Tabii bir de yapilacak bir yatirim icin getirisini ve goturusunu iyice hesaplamadan ya oy avciligi icin yada show icin kosup dava acanlar var.Turkiye'de ki yargi sistemi dusunuldugu zaman,aslinda nasil zarar verdiklerini hic hesaplamiyorlar.O bolge senelerce atil vaziyette kaliyor.
Antalya'ya gereksiz yere tramvay yapilip trafigini mahfettiler.Batti ciktilar dunyanin bir cok yerinde var ama bizde ki gibi 2-3 tanesine girdikten sonra trafik lambalarina cakilip kalmiyorsun.Eger gercekten hizmet olsun diye yapiyorsan o batti ciktilar koprulu kavsaklar ile desteklenip sehiri bir uctan diger uca gecmesi gerekir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET