Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MehmetS.

5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 00:48
Antalya Arena - Antalya'nın yeni stadyumu

136 dönüm arazi üzerine inşa edilecek 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun 6 Aralık’ta ihalesi yapılacak. Stadyumun hemen yanı başında 10 bin seyirci kapasiteli bir spor salonu ve 3 bin seyirci kapasiteli yüzme havuzu yapılacak.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son MehmetS. tarafından Cmt 24 Ksm 2012, 01:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

MehmetS.

5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 00:54

(+)

(+)

(+)

Atila
5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 03:49

Yani, eski projenin aynisi yapilacak?
Fakat ihale spor salonu diye bir sey yok ama?

http://www.toki.gov.tr/TR/Genel/BelgeGoster.aspx? ...1CE407B291

Ömer YILMAZ
5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 10:25

Antalya'da stadyumun adresi 100.Yıl değil, Dokuma ya da Pil Fabrikası olmalıydı.
Nedenlerini bir bir saymaya gerek yok.

En önemli neden: trafik...
Maç günleri, stada gidişte ve stattan dönüşte trafiğin halini hiç düşünmediklerini iddia edebilirim.
Burada sadece Antalyaspor'un maçları oynanmayacak, milli maçlar dahil uluslararası karşılaşmalara ev sahipliği yapacak.
Açıkçası akşam ben arabamla eve giderken yolda kalmak istemiyorum.
Bu proje hazırlanırken kimse halka bir şey sormadı.
Önceki stat projesinden tek farkı ticaret alanı yok. Yani hatalı, sorunlu bir proje olduğunu kabul ettiler.

Daha Antalya'da stad yok, inşaatı bile yok...
Ama stadın yapılacağı yerin yanından geçen 100.Yıl Bulvarının bugünkü hali ortada:

Karaman Ahmet
5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 10:41

Baska sehirlerde stadlar merkezden uzak yapilinca, "neden merkezden uzak yapiliyor?" diye sitem edilir, buradada "neden merkeze yakin yapiliyor?" diye sitem ediliyor.

Anlayacaginiz, asagi tükürsen sakal, yukari tükürsen biyik.

Ayni stad projesinin ayni yerinde o kadar engellemelere ragmen gecikmelide olsa yapilacak olmasina sevindim!

Ömer YILMAZ
5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 11:12

Dokuma ve Pil Fabrikası şehrin ortasında.
Ulaşım bakımından daha iyi. Dokuma ve Pil Fabrikasındaki tramvay evrakları söz konusu alana yakın. Insanlar şehir merkezine rahatlıkla yürüyebilir. Trafik sıkışıklığı 100.yıla göre çok az.
İlle de tutturdular 100.yıl diye.

Ayrıca önceki projede rant vardı, eğer bunda da rant varsa mutlaka engelleme olur.

aliserdar

5 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2012, 11:18

Güzel bir proje olmus fakat kale arkasi ust kat daha yuksek tutulabilirdi.

Doğan G
5 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 17:59

Tribunler simetriden uzak. Hic begenmedim diyebilirim

turan toksoy
5 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 00:24

10 gün sonra ihale olucak hayırlısı

Mesut Yeşil
5 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 00:34

Bence Antalya'ya daha bir Akdeniz mimarisine sahip stad yapılmalıydı. Akdenizle uzaktan yakından alakası yok bunun, hele dışı tam sovyet stadı.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET