Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

5 yıl önce - Pts 19 Ksm 2012, 10:46
İstanbul Ayazağa - Vadi İstanbul (Vadistanbul) [AVM]

Haberlerde gördüm, başlığı açayım dedim :

Alıntı:
İnşaat sektörünün zirvedeki isimleri, İstanbul’un en özel projesini inşa etmek için bir araya geldi. Ayazağa’da, Evyap arazisi üzerinde hayata geçirilecek proje, sembol niteliğinde olacak, herkesin dikkatini çekecek, kendisine hayran bırakacak...

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş'in ortaklığıyla, sektörünün en özel projesinin inşaatına başlandı.

Maslak'ın devamı niteliğinde planlanan, Belgrad ormanlarıyla çevrili projenin içinden, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan, İstanbul Boğazı'nın sularını taşıyan pırıl pırıl bir dere de akıyor. Muhteşem bir lokasyonda inşa edilen proje, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ve AVM'lerin yanı sıra konser salonları ile eğlence alanlarına da sahip olacak.

Evyap'a ait 300 bin metrekarenin üzerinde bir arsada inşa edilecek proje, Vadi İstanbul markasıyla hayata geçiriliyor.

Mimari açıdan da öne çıkacak proje 3 ada halinde planlandı. Vadi İstanbul, Türkiye'nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ve Amerika'nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış mimarlık ofisi SOM Architecture tarafından tasarlandı.

TÜRKİYE'NİN İLK ÖZEL METROSUNA SAHİP

Proje dahilinde Türkiye'nin ilk özel metrosu da Vadi İstanbul içinde inşa edilecek. Vadi İstanbul'a özel olarak inşa edilecek metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Projenin bu özelliği de dünyaya örnek olacak nitelikte bir değere sahip.

Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, Boğazın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, pırıl pırıl deresiyle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın açılışını yaptığı, Haliç'e Boğaz'dan su taşıma projesinde de büyük rol sahibi olan Sadabad Deresi, sürekli deniz suyunun taşındığı doğal bir kanal özelliği kazandı.

MASLAK'IN ALTERNATİFİ

İstanbul'un kalbi niteliğindeki Maslak'ın devamı olarak planlanan Vadi İstanbul, iş merkezleri, alışveriş ve eğlence alanlarıyla donatılacak.

Vadi İstanbul'un yer alacağı bölgenin çevresi, Osmanbey ve Nişantaşı'nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Üç yıl içinde İstanbul'un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline gelecek Vadi İstanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.

burak_gultekin
5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 01:01

Zorlu'nun Zincirlikuyu projesi için de çok gürültü koparılmıştı; muhteşem arazide süper proje olacak vesaire ama büyük 4 apartmandan başka bir şey olmadı, bu sebeple bu laflara itibar etmem..
Ayrıca ilçe değişimlerinin üstüne böyle proje haberlerini bence çok duycaz, hiç olmayan şeyler döndüğünü düşünüyorum..

can a.
5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 10:24

Burç benden çabuk davranmış.
Evyap'ın yerine yapılıyor. Karşısında Eroğlu ProjectMix ve Türk Telekom Arena var.
Büyük proje ama sessiz sedasız devam ediyor. Bölge şantiye oldu, bazı sabahlar Cendere yolunu kullanıyorum, kamyondan geçilmiyor... Biraz ötede Ağaoğlu Maslak 1453 var.

Maslak Ayazağa bölgesinde siyasi rant kavgası neden bu boyutta, bir fikir verir sanırım..

Yakup

5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 12:06

bir baslik buldum, ayni projemi yoksa ayri ayri yerdemi ve ayri projemi.?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=114124

can a.
5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 16:18

Bahsettiğin başlıktaki yapı stadın yanında, bu proje ise aşağısında..
Yani bir üçgen gibi düşün. Şöyle birşey:

(+)

Muhammet Yaymaz

5 yıl önce - Sal 04 Arl 2012, 21:54

(+)

(+)  

(+)  

(+)  

(+)  

(+)

resimlerin alındığı yer: www.vadistanbul.com

ALİFDN
5 yıl önce - Cum 07 Arl 2012, 10:01

Projenin genel bir resmi.. Gayet hoş duruyo bence,bölgede yeni bi sklayn oluşturacak bu proje..

(+)

can a.
5 yıl önce - Cum 07 Arl 2012, 16:04

Resimler güzel de, hemen yanıbaşındaki stadı koymuşlar ama Project Mix'i yoketmişler..

Bu proje Project Mix gökdelenlerinin gölgesinde kalacak.

Yani aslında şöyle birşey olacak..

(+)

muratsay
5 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 09:19

3 bin tane konuttan oluşan Vadistanbul, karma proje olarak tasarlandı. Aydınlı Grup, Artaş Grup ve Keleşoğlu İnşaat imzası taşıyan projede 1+1'den 4+1'e kadar konut tipleri yer alıyor.

Cendere Vadistanbul'da 1+1 daireler 420 bin lira ile 583 bin lira, 2+1 daireler 594 bin lira ile 953 bin lira, 3+1 daireler 728 bin lira ile 1 milyon 164 bin lira, 4+1 daireler ise 1 milyon 37 bin lira ile 1 milyon 663 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.

3 etapta teslimlerin gerçekleşeceği Vadi İstanbul Ayazağa'da birinci etap teslimleri 2014 yılının Kasım ayında, ikinci etap teslimleri 2015 yılının Mayıs ayında ve üçüncü etap teslimleri ise 2016 yılında yapılacak.

Vadi İstanbul projesinde 120 aya varan vade yapılıyor. 12 ile 60 ay arasında vade yapıldığında 0,79, 61 ay ile 120 ay arasında vade yapıldığında ise 0,82 faiz oranı uygulanıyor.

Muhammet Yaymaz

5 yıl önce - Pts 05 Ağu 2013, 10:58

(+)   (+)   (+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet