Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Burç

9 yıl önce - Pts 28 Şub 2005, 15:34
AYIN FOTOGRAFI - SUBAT

1-Yüzbaşı Volkan - Izmir Boğazköy manzarası

2- atyılmaz - Eskişehir Atatürk heykeli

3- Sinancoban - Erciyes Dağı

4- Kemal Bereket - Istanbul gün batımı

5- khz_Bora - Antalya Belek sahil

6- Umit Cintosun - Samsun Atakum sahili

7- Vehbim - Izmir Bostanlı balıkçı barınağı

8- Osman K - Istanbul Kızkulesi

9- Okhan de lan - Antalya Lara Kundu sahili

10 - Salih Erden - Istanbul Sadabad

11- Remzi Oztürk - Ereğli

12 - Kemal bereket - Boğaz köprüsü gece

13 - Ata - Izmir Cankaya

14 - Okhan de lan - Antalya

15 - Yüzbaşı Volkan - Demirköprü barajı yanardağ

Burç

9 yıl önce - Sal 01 Mar 2005, 21:03

Oylama yarın geceyarısı bitiyor..

Nevra
9 yıl önce - Sal 01 Mar 2005, 21:21

Ayin fotografi'na aday olan fotograflarin buyuk hallerinin linklerini bir liste halinde yayinlayabilir miyiz?
Tesekkurler.

sipahi
9 yıl önce - Sal 01 Mar 2005, 21:35

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=12425

didem_
9 yıl önce - Çrş 02 Mar 2005, 10:04

Sevgili Yüzbaşı Volkan,

Bu ayda aday yorumlarını dört gözle bekledim. Oylama bitmek üzere maalesef ..

ümit
9 yıl önce - Çrş 02 Mar 2005, 12:39

Volkan Yüksel, Demirköprü barajının batı kıyılarında tüm Dünyaca bilinen 250000 yillik Neandertal insana ait Ayak izlerinin bulunduktan 30 yil sonra yol çalışmaları sırasında yok edimesi üzerine bunun resimlerini post ederek konunun önemine değindi ve bunun anısına o bölgenin bir fotoğrafı ile yarışmaya katıldı ama ne yazık ki sitemizde ne o konuya ait bir yorum yapıldı ne de o resme puan verildi. Wowturkey üyeleri olarak bu gibi konulara çok daha duyarlı olduğumuzu sanıyordum. Çok yazık. Sanıyorum Yüzbaşımız, bu olayların üzüntüsü ile bu ay kıymetli yorumlarını bizden esirgedi. Ben de çok üzgünüm.

Aydinsert
9 yıl önce - Çrş 02 Mar 2005, 12:46

Ümit Bey bu tür ilgisizliklere İstanbul forumundan alışığız biz!! okadar ugraştık,didindik yıkılmak üzere olan,unutulmaya yüz tutan ya da bilinmeyen yerlerin fotograflarını yükledik değil yorum yazılmak bakılmadı bile!!! Millet varsa yoksa stat başlıklarına,inşaat ve gökdelen fotograflarına,yazılarına baktı yorum yazdı...

Sizde,Volkan Bey de alışsa iyi olur..Sevgilerimle

Yuzbasi Volkan Yuksel

9 yıl önce - Çrş 02 Mar 2005, 16:06

Evet Sevgili Umit, dediklerinin etkisi olmustu biraz uzakta kalmama.

"Etrafinizda gormek istediginiz kisilik once siz olun" prensibinden hareketle elimden geldigince gayretlerime devam ediyorum. Sayisi cok fazla olmasa da gerekli hassasiyeti gosterebilecek kapasitedeki insanlarla fotograflarimi ve bu kendi urettigim bilgileri paylasabiliyor olmak bana gerekli enerji ve motivasyonu sagliyor, merak etmeyin ilgisizlik beni durduramaz.

Kemal'e de ayni sekilde pes etmemesini gayretlerine devam etmesini oneriyorum.

Sevgili Didem_' i kiramiyacagim. Nasil olsa oylama neredeyse son seklini aldi, yazdiklarimin bir etkisi olmaz sonuca.

Gelelim degerlendirmelere;

1- Bu fotografi cektigim gunu unutmam mumkun degil, ilk defa bir köyün delisinden yol tarifi yapmasini istemis bulundum. Kendisine keske daha cok zaman ayirip konusmaya calissaydim, ilgi gosterebilseydim ama mumkun olmadi. Burc'un aday gosterip sizlerin bu kadar ilgi gosterebilecegini hic ummamistim, tesekkurler. Genis perspektif ve ve ferahlik hissi sanirim oylarinizi bu fotografa cekti. Oysa arka plandaki dagin tepesindeki "doyma" teknik acidan cok olumlu bir durum degil.

2-Oldukca basarili bir fotograf, "renk doyumu", "contrast" gayet iyi, keske bir ay boyunca on sayfadan bakabilsek bu fotografa.

3- Sinancoban'in Erciyes dagi fotografi aslinda bu ayin en basarili fotografi bence. Ancak fotograf islenmeden "ham" olarak post edilmis. O yuzden carpici olamadigi icin hak ettigi puanlari alamdi yanilmiyorsam. Contrast ve renk doyumu hafiften arttirilabilseydi cok daha yerinde olurdu. Polarize filtre de kontrasti iyilestirebilirdi.

4- Kemal ustadimizin basarili bir baska calismasi. Ama bu tur fotograflar cok goruldugunden olsa gerek pek ilgi gormuyor.

5- khz-Bora'nin bu guzel fotografi umarim on sayfada yerini alabilir. Az isikta cekilmis olmasina ragmen "motion blur" un cok az olusu kayda deger. Renkler zaten harika.

6-Umit Cintosundan basarili bir calisma. Ama kontrast arttirici yonde gayretler daha etkileyici yapabilirdi bu fotografi.

7- Kidemli ustadlarimizdan Vehbim'nin bu fotografi kontrast yapan renkelin varligindan olsa gerek oldukca ilgi gordu bu ay.

8- Osman K ustadim bu fotografi cekerken Kemal Bereket'le yan yana imisler sanki. Bulutlarin benzerliginden soyluyorum bunlari tabi.

9- ODL ustadim, bu fotografi bulutsuz gokyuzunu ve alttan kirma yapip panoramaya donusturse imis daha etkileyici olabilirdi gorusundeyim.

10- Salih Erden'in bu ilginc ve guzel gece fotografi gama azaltmasiyla kontrast bakimindan zenginlestirilebilirdi.

11- Remzi Ozturk'un ilginc fotografi biraz dar kalmis, mekani daha cok algilayabilmemizi saglayan genislik olmasi daha iyi olurdu. Ancak buna imkan olmamis olabilir.

12- Kopru ve Ortakoy camisi icin pozlama dogru gorunuyorsa da geri kalan karanlik kisimlarin pozlamasi az kalmis. Bu durum gama arttirmayla iyilestirilebilir gorusundeyim.

13-Ata ustadim yerin dardi herhalde, caddeyi az da olsa alabilseymissin daha iyi olacakti.

14-ODL ustadim, bu fotografta gene kirparak yatay panorama calismasi yerinde olurdu gorusundeyim.

15- Bu yanardag ve mekan her tur kamera icin kabus bir yer. Kamera taslarin siyah rengi yuzunden az isik aldigini zannedip, pozlamayi daha cok isik alacak sekilde yapinca overexposure neden oluyor ve goruntudeki gokyuzu gibi diger ogelerin asiri parlamasina olmasina neden oluyor.

Herkese basarilarinin devamini dilerim, elinize saglik. Oy kullananlara da ilgileri icin tesekkurler.

Bu arada merak ediyorsaniz oyumu 1. fotografa kullanmistim

Burç

9 yıl önce - Prş 03 Mar 2005, 02:43

birisi kazanana kadar devam ediyor..

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET