Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tugcanaslan
7 yıl önce - Cum 23 Ksm 2012, 15:36

Alıntı:
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yapımı planlanan 24 yeni stat ve 405 spor tesisini tanıttı.
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen basın toplantısına, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, diğer yetkililer ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Yeni yatırımları paylaşmak amacıyla spor medyasıyla bir araya geldiklerini belirten Suat Kılıç, 'Büyük spor hamlemiz kapsamında 24 yeni stat ve 405 tesis yatırımımız var. Statlarımız, ev sahibi takımın 15 günde bir maçlarını yaptığı değil, çeşitli amatör sporlara da sürekli hizmet verecek tesisler olacak. İçlerinde alışveriş merkezleri, dinlenme alanları, sosyal tesisler bulunacak. Sadece 15 günde bir maça gidilen beton bloklar değil, 365 gün çalışacak yaşam merkezleri oluşturmaya gayret ediyoruz' diye konuştu.

İnşasına başlanan ya da planlanan Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir-1, İzmir-2, Kocaeli, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon, Bursa, Çorum, Konya, Manisa/Akhisar ve Manisa/Turgutlu statlarıyla ilgili bilgi veren Bakan Kılıç, hiçbir ildeki stadın diğer ildeki statla mimari benzerliğinin bulunmadığını vurguladı.

Stadyumun resmini projesini bulup paylaşan olursa iyi olur ben bulamadım.

tugcanaslan
6 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 18:55
Edirne 25 Kasım Stadyumu TOKİ'ye devredildi...

Alıntı:
TOKİ’den müthiş gol
Haberin Yayın Tarihi: 07 Mart 2013 Perşembe - 15:31
Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, son birkaç yıldır Edirne’nin gündeminde olan 25 Kasım Stadyumu’nun dün itibarıyla TOKİ’ye devredildiğini açıkladı...

Doğan YÜRÜKLER
Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak düzenlediği bir basın toplantısında son birkaç yıldır Edirne’nin gündeminde olan 25 Kasım Stadyumu’nun dün itibarıyla TOKİ’ye devredildiğini açıkladı. Edirne’de başta futbol olmak üzere çok sayıda sportif müsabakanın yapıldığı, resmi bayram kutlamalarının gerçekleştiği stadyum, bundan böyle TOKİ tarafından kendi projelerinde kullanılacak.
İl Müdürü Ocak, makamında düzenlediği basın toplantısında 25 Kasım Stadyumu’nun devrini, “Edirne için hayati önem taşıyan projelerin başlangıcı” olarak değerlendirdi. 25 Kasım karşılığında, TOKİ’nin Edirne’ye 5 bin kişilik spor salonu ve 15 bin kişilik stadyum yapacağını, bu tesislerle de Edirne’nin 20-25 milyon TL’lik spor yatırımı kazanacağını ifade etti. Ocak, “En kısa sürede 5 bin kişilik spor salonu ve 15 bin kişilik stadyumun yapımına başlanacak. Edirne’ye spor kompleksleri olarak ciddi yatırımlar yapılıyor. Edirne’nin bu tesisleri ihtiyacı var. Bu iki tesisin maliyeti 20-25 milyon TL civarında. Edirne yeni spor tesislerine kavuşacak” dedi.
Yapılacak spor tesislerinin yerinin ise henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.
Ocak, ayrıca Edirne merkeze okçuluk salonu, iki adet tenis kortu, Lalapaşa’ya spor salonu ve Süloğlu’na da sentetik çim sahası yapılacağını, olimpik yüzme havuzunun da yatırım programına alındığını söyledi.

Kaynak : http://www.hudutgazetesi.com/haber/11245/tokiden- ...s-gol.html

Çok güzel bir haber. İlk somut adım böylelikle atılmış oldu. Umarım en kısa zamanda yeni stadyumun temelleri büyük bir törenle atılır ve hayata geçmiş olur. Buradan Spor Bakanımıza sesleniyorum Lütfen Edirne'ye yapılacak 15bin kişilik stadyumun projesi Çorum'un projesi ile aynı olsun. Afyon ve Rize de yapılan stadyum gibi olmasın.

serdar4ada
6 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 19:17

Benim için kötü bir haber sebebi işim nedeni ile 3 yıldır edirnedeyim ve temmuzda ayrılacağım yani yenisini göremeden gideceğiz kimbilir kısmet nezamana olur.

tugcanaslan
6 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 19:52

Alıntı:
Benim için kötü bir haber sebebi işim nedeni ile 3 yıldır edirnedeyim ve temmuzda ayrılacağım yani yenisini göremeden gideceğiz kimbilir kısmet nezamana olur.

Kimbilir gün gelir yeni stadyumumuzda Edirnespor-Malatyaspor maçı oynanır sizde misafirimiz olursunuz

Tabi Edirnespor yeni stadyumu ile eminim bir atılım yaşayarak utanç durumdan kurtularak eski parlak dönemlerine dönecektir...

tugcanaslan
6 yıl önce - Sal 23 Nis 2013, 07:56

15000 kişilik olarak planlanan yeni stadyum projesinin aldığım duyumlara göre daha uzun ömürlük olsun diye 20000 kişiliğe çıkarma pazarlıkları belediye tarafından devam ediyormuş. Umarım en kısa sürede 20000 kişiye çıkartılır ve projesini halka tanıtıp bir an önce inşaasına başlarlar.

Karaman Ahmet
6 yıl önce - Cum 18 Ekm 2013, 12:53

TOKI baskani Karlibel Edirne stadi projesinide ilgilendiren bir aciklama yapmis:
Alıntı:
Son olarak proje hazırlığında olan illeri sıralayan KARABEL, bu stadyumların ise; Ankara (40 bin seyirci kapasiteli), Diyarbakır (33 bin seyirci kapasiteli), Hatay (25 bin seyirci kapasiteli), Batman ( 15 bin seyirci kapasiteli), İzmir ( Göztepe 15 bin seyirci kapasiteli ve Karşıyaka 15 bin seyirci kapasiteli),Edirne (15 bin seyirci kapasiteli) ve Elazığ (20 bin seyirci kapasiteli) stadyumlar olduğunu kaydetti.
Kaynak : kanal23.com

http://www.kanal23.com/h-23710-b-TOKIden-Stadyum- ...amasi.html

Cok yakinda artik Edirne Stadinin insaat forolarini bu siteden takip ederiz...

fehmi goden
6 yıl önce - Cum 18 Ekm 2013, 13:14

nasil yani antalya 33 bin kisilik degil mi? 25 bin kisilik insaati devam ediyor diye yaziyor..

Karaman Ahmet
6 yıl önce - Cum 18 Ekm 2013, 13:28

Alıntı:
nasil yani antalya 33 bin kisilik degil mi? 25 bin kisilik insaati devam ediyor diye yaziyor..

Kesin sitenin yazim hatasidir diye tahmin ediyorum ben...

quatro
6 yıl önce - Pzr 10 Ksm 2013, 23:16

Bir Çorlu'lu olarak Edirne'ye yapılacak olan stadın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.Edirne harika ve çok yaşanabilir bir şehir. İnşallah stadı yapılınca furbolda da iyi bir noktaya gelir.

tugcanaslan
6 yıl önce - Prş 21 Ksm 2013, 16:58

Alıntı:
Sedefçi, Edirne Belediyesi meclis salonunda yaklaşık 42 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile bir araya geldi.

Sivil toplum kuruluşu ve derneklerin, toplumun gelişimine olan katkısına değinen Sedefçi, TOKİ’nin Trakya Tarımsal Araştırma mevkisi civarındaki alana inşaat yapma yetkisini aldığını belirtti.

TOKİ’nin inşaatları yaptığını, kendilerinin de yapılacak stadyuma salon yapılmasına olanak sağladıklarını belirten Sedefçi, şöyle devam etti :

“Şu an stadyum ve kapalı salon inşaatı için her şey tamamlandı. Projeleri hazırlanmış vaziyette, seneye ihalesi yapılacak. Edirne’ye FIFA normlarına göre 15 bin kişilik stadyum yapılıyor. Yabancı maçların oynanması olasılığı da söz konusu. Yanında kapalı salonumuz, olimpik yüzme havuzu, tenis kortları olacak. Edirne’mizin gençlerine sporcularına ve spora gönül verenlere bir kompleks hediye ediyoruz. Ben bu konuda etkili değilim ama belediye başkanı olarak emek verdim, uğraştım. Vali bey ve il spor müdürümüz katkı yaptı. Bu işi beraberce başardık. Edirne, güzel bir tesise kavuşacak .”

“Stadyum Alanı Dönüşüm Projesi”

Sedefçi, TOKİ’nin 25 Kasım Stadyumunun bulunduğu alanı, Trakya Tarımsal Araştırma mevkisi civarındaki alana yeni stadyum yapma karşılığında aldığını söyledi.

Stadyumun bulunduğu alana, “Stadyum Alanı Dönüşüm Projesi’ yapmak istediklerini belirten Sedefçi, şöyle konuştu :

“Bu proje kapsamında bu alanı amfi tiyatrolar, kafeteryalar, oturma mekanları, spor alanları olan bir yer haline getirmek istiyorum. Planlarımızı yaptık, bunu belediyenin talebi olarak sunacağız. İnşallah sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle TOKİ’nin oraya başka işler yapmasına engel olmak şartıyla kamuoyunun baskısıyla bunu buraya yaparız. TOKİ burasını belediyemize versin, 1 yıl içerisinde tamamlamaya hazırım. Bu projeyi sunacağız ve olursa 22 dönümlük çok güzel bir kent parkı olacak.”

sayfa 2
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET