Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Karaman Ahmet
7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 04:45
Edirne - Yeni Stadyum Projesi

Alıntı:
25 Kasım stadı için son karar, Anıtlar Kurulu’nun

EDİRNE/ 25 Kasım stadının TOKİ’ye devri konusunda anlaşmaya varıldığını belirten Belediye Başkanı...

28/06/2012 01:17

25 Kasım stadının TOKİ’ye devri konusunda anlaşmaya varıldığını belirten Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Koruma Kurulunun olumlu sonuç vermesi ile birlikte bu alanını Ticaret merkezi olarak TOKİ’ye devir edileceğini söyledi

Başkan Sedefçi,TOKİ yetkilileri ile Ankara’da görüştüğünü spor kompleksi için anlaştıklarını bunun için 25 Kasım Stadının takas olarak TOKİ’ye devrinin söz konusu olduğunu ifade etti.

Başkan sedefçi,Spor Bakanına da konuyu ilettiğini ve onunda buna sıcak baktığını belirterek,”TOKİ ile anlaşmamızda Tarımsal Araştırmanın oradaki yere konut ve hastane yapması ile ilgili bir çalışmamamız vardı bu kapsamda Spor kompleksinin de yapılmasının anlaşmasını yapmıştık.

Ankara’da TOKİ’ye bunu hatırlattım. Şu an yer teslimatı yapıldı. Edirne Belediyesi bu yeri Spor kompleksi için TOKİ’ye verdi. TOKİ görüşmelerinin ardından spor bakanımız ile görüştüm.

Eğer Anıtlar Kurulu stadyumla ilgili olumsuz karar almazsa stadyumu spor tesisi veya ticaret merkezi olarak planlarımızı kabul ederse, orasını TOKİ’ye vererek, bunun karşılığında, bir kaç yıl içinde 15 bin kişilik yeni stadyum yapılması konusunda spor bakanımız genel müdüre talimat verdi. Muhtemelen bir protokol yapılarak hem kapalı salonu hemde stadyum Edirne belediyesi uhdesine verilecek.

Önemli olan Anıtlar kurulunun buraya olumlu bir karar vermesini bekliyoruz.Şayet Anıtlar Kurulu olumsuz bir karar almazsa Edirne’nin önünün açılacağı da kesindir.Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz”dedi.

http://www.edirnesonhaber.com/detay.php?id=3206

Edirne belediyesi ile Toki arasindaki takas Anitlar kurulu tarafindan olumlu karsilanmis anlasilan...

Alıntı:
24 İLDE STAT YAPIMI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 24 ilde ise stat yapımı için yaklaşık 2,5 milyar TL bütçe ayırdı. Türkiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yürütülen stat projeleri içinde, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Batman, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir (2 adet), Kocaeli, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas ve Trabzon illeri bulunuyor.

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/794454-en- ...r-yatirimi

15.000 kapasiteli yeni Edirne Stadi tüm Edirnelilere hayirli ve ugurlu olsun...

emrenmert

7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 05:07

Trakyamıza hayırlı olsun. BAL'da mücadele eden Edirnespor GK'nın maçları burada oynanmakta.

Karaman Ahmet
7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 05:20

Ne güzel iste, en yüksek oynayan takimi amatör BAL liginde olan Edirnemiz bile 4.000 kapasiteli antik stadindan kurtulup, 15.000 kapasiteli, modern stadina kavusuyor...bundan iyisi can sagligi!

Sporda yapilan bu atilimin tüm hiziyla devam etmesi ve daha cok sehrimize yeni stadlar, yeni tesisler kazandirilmasi dilegiyle!

emrenmert

7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 05:43

Ayrıca futbol dışında milli bayramlar, konserler ve festivaller, etkinlikler, kutlamalar vb. amaçlarla da kullanılacağını düşünüyorum.

berk78

7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 06:36

Hayırlı olsun o zaman Edirneye bu stadyum, en kısa zamanda profesyonel lige çıkmaları dileğiyle.

erkan_gs_mk

7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 06:54

Hadi bakalim, hayirli ugurlu olsun.

Taner80

7 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 11:19

Edirnemize hayırlı olsun, en kısa zamanda takımımızı profesyonel liglerde görürüz.

tugcanaslan
7 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2012, 17:00

Malatyasporda amatörde oynuyor fakat 30-40 bin kişilik stadyum yapılıyor şehirlerine. Edirnespor bir zamanlar süperlig playoff'udan dönmüş bir takım. Futbola ilgi çok fazla. Daha bugün maçı vardı BAL liginde ve maçı 5-6bin kişi civarı izledi. 10larca profesyonel takımın böyle seyircisi yok hatta süperligteki İBB takımının seyircisi çok az Keşke stad kapasitesi biraz daha fazla olsaydı 25bin civarı bence daha uzun ömürlü olurdu hem bazen Yunanistan ve Bulgaristan ile yapılacak Milli u-17 u-21 u-16 u-15 vs hazırlık maçlarına falanda ev sahipliği yapıyor edirnemiz. A milli takımada ev sahipliği yapmak iyi olurdu 25bin kişilik stadımızda:)

Karaman Ahmet
7 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2012, 17:32

Alıntı:
Malatyasporda amatörde oynuyor fakat 30-40 bin kişilik stadyum yapılıyor şehirlerine. Edirnespor bir zamanlar süperlig playoff'udan dönmüş bir takım. Futbola ilgi çok fazla. Daha bugün maçı vardı BAL liginde ve maçı 5-6bin kişi civarı izledi. 10larca profesyonel takımın böyle seyircisi yok hatta süperligteki İBB takımının seyircisi çok az Keşke stad kapasitesi biraz daha fazla olsaydı 25bin civarı bence daha uzun ömürlü olurdu hem bazen Yunanistan ve Bulgaristan ile yapılacak Milli u-17 u-21 u-16 u-15 vs hazırlık maçlarına falanda ev sahipliği yapıyor edirnemiz. A milli takımada ev sahipliği yapmak iyi olurdu 25bin kişilik stadımızda

Yanlis anlasilmasin, ben Edirne takimlari amatörde diye stad yapilmasin demedim, tersine yurdumda yapilan her staddan, futbol adina atilan her olumlu gelismeden gurur duyarim.

Fakat yinede düzeltmeden edemiyecegim, Malatyaya yapilan stad 25.000 kapasiteli ve Malatyasporun Yeni Malatya adinda TFF 2. Ligdde bir takimi var...

Eger su andaki stadin kapasitesinin 4.000 oldugunu göz önüne alirsak, 15.000 kapasitedede cok iyi gelisme Edirne adina.....artik is Edirne takimlarina düsüyor....basarili olup, profesyonel liglerde boy göstermeleri lazim...

tugcanaslan
7 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2012, 17:43

Alıntı:
Yanlis anlasilmasin, ben Edirne takimlari amatörde diye stad yapilmasin demedim, tersine yurdumda yapilan her staddan, futbol adina atilan her olumlu gelismeden gurur duyarim.

Fakat yinede düzeltmeden edemiyecegim, Malatyaya yapilan stad 25.000 kapasiteli ve Malatyasporun Yeni Malatya adinda TFF 2. Ligdde bir takimi var...

Eger su andaki stadin kapasitesinin 4.000 oldugunu göz önüne alirsak, 15.000 kapasitedede cok iyi gelisme Edirne adina.....artik is Edirne takimlarina düsüyor....basarili olup, profesyonel liglerde boy göstermeleri lazim...

Kesinlikle yanlış anlaşılma yok merak etmeyin böyle bir haberi paylaştığınz içinde teşekkür ederim.
Stadlar zaten 2 haftada bir maç yapıldığından o zamanlar kullanılan yapılar. Genel olarak söylüyorum bunu elbet konser bayram yada hazırlk maçı turnuva vs etkinlikler oluyor orası ayrı. Pardon ben 25bin den fazla diye duymuşm benim yanlışım. Elbette 4bin kişilik stadymdn sonra 15bin harikulade olarak göze çarpıyor ama şimdiye dek 4 bin kişilikte kalması zaten koca bir ayıptı. 20-25bin kişilik olsaydı yinede daha uzun vadede yararlı olacağını düşünüorum. Bundan 20 sene öncesine gidersek Trakya takımları futbolda başarılıydı. 9-10 tane Trakya Futbol takımı vardı Profesyonel ligde günümüzün PTT.1 Liginde. Umarız tekrar eski günlerine dönecektir. Edirnespor bu sene gökten kutup ayısı yapmaz ise 3. Lige çıkacaktır Allah'ın izniyle

Toki'ye verilen eski stadın yeride gerçekten bir harika. Toki bu işten çok karlı çıktı.
Kapalı spor salonu sözleride vardı Toki'nin 5bin kişilik. Bakalım hayırlı olsun. Ülkeye yapılan bu stad yatırımları güzel. Söylemeden edemiycem özellkle Sivas'a yapılacak stad bir harika öyle bir stad Edirne'ye yapılsın çok isterdim [/quote]

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET