Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
kutrimesut
11 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 22:42

Otağ tepe'de nefis manzaralı bir yer var, adını hatırlayamayacağım ama oralarda  başka işletme  de yok zaten. Hayli yukarıda Boğaz'ı neredeyse bir göl gibi görüyorsun. Fiyatları için bir şey diyemem, geçen yıl gittiğimde makuldu ama böyle yerler kısa sürede baştan çıkıyor. Yine de öyle kasıntı bir mekan değl, tost çay da takılabilirsiniz, pazarları açık büfe kahvaltısı var. Orada yediklerinizden çok manzara değerli.

arkadaşın bahsettiği yerin adı muhtemelen Güzelcehisar.... ulus parkından sonra en guzel manzara....

damla y
11 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 22:55

Alıntı:
en guzel waffle icin bebek-> unuttum adını )
sanırım Ab'bas'tan bahsettiniz. Ayrıca dondurma ve badem ezmesi de Bebek'te yenmeli.Mini Dondurma ve Güneş Dondurma ,Bebek Badem Ezmesi,tavsiye ederim..

oktay akçay
11 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 00:40

Çınar meyhanesi (eski adı sıçanlı meyhane Emirganda):Fiyat uygun kemancısı var ilizyonisti var tam bir salaş meyhane.
Cici büfe (Tarabya) :24 saat açık.
Emek cafe (Yeniköy) :sabah kahvaltısı denize sıfır. Yanlız kahvaltıya öğlen değil sabah gitmenizi tavsiye ederim.
Şirvan kebap(Levent): herşeyi ile dört dörtlük.
Dondorma :Nerede bir Mado görürsen gir içeri.

nagihandas

11 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 11:19

"Denizden babam çıksa yerim" diyenler için en ideal balık restoranı, eşsiz boğaz manzarasıyla Çengelköy'deki  * VİLLA BOSPHORUS*  her an taze balık yiyebilme ve her çeşit mezelerden tadabilme imkanına sahipsiniz.

www.villacengelköy.com

Bir de Ümraniye Merkezi'nde bulunan ve tarihi bir binayı andıran hoş yapısıyla Ümraniye MADO DONDURMA dondurmasevenler için ideal diyebilirim.

34 Emre 80
11 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 13:59

Baylan'ın kup griyesi: Yıllardır bilinen spesiyal: Vanilya, yanmış karamel, balkaymaklı dondurma üzerine ufalanmış ceviz ve fındık taneciklerinin dayanılmaz birlikteliğinden oluşur. İnsanın tarif ederken soluğu Kadıköy'de alıp, kupun içine gömülesi geliyor. Kadıköy Postanesinin karşısındaki  Seyhan Müzik marketin sokağında yıllardır eskimeyen lezzet.

. Üsküdar Kanaat Lokantası'nın tencere yemekleri: Çoban kavurması, saç kavurması, kuru fasulyesi, nadir bulunacak lezzettedir. Ekmek kadayıfı da pek meşhurdur.

Kızılkayalar'ın hamburgeri: Lezzeti özel salçalı sosundan kaynaklanıyor. Özellikle gece yarısı Taksim'de eğlenceden dönerken yenmeli. Taksim girişinde ve Bağdat Caddesinde.

Sultanahmet köftesi: Orijinali Sultanahmet'teki Selim Usta'nın dükkânıdır. Kıyma, köfte haline geldikten sonra bir gün dinlendirilir. Taklitlerinden sakının

ahmet_asm
11 yıl önce - Pzr 13 Ağu 2006, 22:07

Merhaba Sina,
Mesajını çok beğendim, gerçekten şimdi iştahım kabardı. İlk fırsatta tavsiyene uymaya çalışacağım..

Akın Alan
10 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 18:30

Bu başlık altta kalmış.

360 İstanbul'a gitmeyi planlıyorum yarın akşam.Daha doğrusu palnlamıyorum gidicem ancak giden bir arkadaş varsa nasıl kıyafet seçilir onu öğrenebilirmiyim ?

zeynepsarı
10 yıl önce - Cum 22 Şub 2008, 01:38

ya bilgiler icin gercekten cok tesekkur ederim

Dündar Polat
9 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 19:29

Tercihiniz balık olursa ve bir hafta sonu kaçamak yapayım diye düşünürseniz.Çatalcada durusudan sonra 7 km ileridekaraburunda gizli bahçe balık evi vardır ayrıca konaklamada mevcuttur.Balıklar ve turşular muhteşemdir. www.gizlibahcebalikevi.com

mesut_tr
8 yıl önce - Çrş 07 Ekm 2009, 23:23

beyoglu hayal kahvesi ile cihangir cafe porte'u tek gecerim..

hayal kahvesi: ulasim cok kolay, nerdeyse aramaniza gerek yok, zaten sorsaniz istiklal'de herkes bilir, benim ugradigimda mirkelam cikiyordu,suan pek bir bilgim yok ama galiba zeynep casalini, atiye, hale carneroglu, bulutsuzluk özlemi, aylin aslim, gece yolculari ve özge fiskin cikiyorlar, alkol gereginden fazla kullanildigi icin (sadece para olsun diye ayakta duramayana icki vermeye devam ediyorlar, adam sizip kaliyor ve hala önüne icki koyuyorlar), insallah ocak ayinda istanbul gezimde yine ugramayi düsünüyorum,cok güzel bir mekan ama cok ününe göre cok daha büyük beklemistim, cok dar ve kücük bir mekan görüntüsünde, tuvaletler yanlis yerde malesef...
egerki beyoglu'nda adam akilli eglenmek istiyorsaniz kesinlikle ugramalisiniz...

__________________________________________________________________________________
cafe porte: buralara cok benzeyen sokaklari ile benim favorilerimden olan cihangir semtinde cok güzel ve sirin bir pizza mekani, acayip lezzetli pizza'lari ve yine tanidik simalarin ugradigi bir mekan, egerki kafayi dagitmadan önce güzel bir yemek yiyim, yaninada bir sarap (ben icmiyorum, yanlis anlasilmasin), burayi tavsiye ederim, cok güzel bir yer, sirin ve ic dizayni ilede tam not aliyor benden, insanin gönlünü ve midesini acan bir havasi var, ünlü simalar gelipde yan masaniza otururlarsa sasmayin derim, mesela sener sen, mehmet ali alabora, mustafa alabora...

__________________________________________________________________________________
diger tavsiye edebilecegim bir cafe ise istiklal'de gs lisesi karsisinda 3. kat'ta yer alan mon ami, güzel ve sirin bir kafe, secenek cok olmasada yinede fena sayilmaz, en azindan kücük bir pasta ve yanina red bull icin,okey oynamak icin ve keyfince sohbet etmek istiyorsaniz ugrayin derim, personel'de gayet iyi niyetli, egerki baktilar sende durumlar pek iyi degil, hemen uyariyorlar, mesela benle bir garson aramizda su muhabbet gecti:

-ben: abi bir red bull daha alabilirmiyim..
-garson: gece uzunmu kocum?
-ben: neden abi, sen bana red bull'u getirsene..
garson ice tea getiriyor
-ben: abi ben red bull istemistim..
-garson: kocum anlasilan sizin gece uzun, ondan sana red bull yok, senin ...... öldürür..
ben gülmekten kendimi alamiyorum resmen..

ve yine söyle sakin bir yemek-pizza istiyorsaniz bahcelievler calislar'da pizzalino adinda cok güzel bir mekan daha var, gayet sakin ve arka bahceside cok güzel, ic mekan güzel dizayn edilmis, pizza'lari buharla pisiriliyor ve hic almadiginiz bir tat alicaginizdan emin olun...

üfffff, istanbul burnumda tütüyor resmen..

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet