Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mehmet BERBER

12 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2005, 10:59

merhaba arkadaşlar,

İstanbul'daki gidilesi mekanları paylaştığınız için teşekkürler..

Ben 3 yıldır İstanbul'da yaşayan birisi olarak halen arayıp ta bulamadığım bir mekan sormak istiyorum sizlere..

Ocakbaşı'nda Antep usülü kebap yapan bir yer arıyorum. Hani şu Şener Şen'le Türkan Şoray'ın oynadığı "İkinci Bahar" dizisindeki gibi bir mekan.
Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Not: Avrupa Yakası olursa daha makbul olur...

Şimdiden teşekkürler..

Sina

12 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2005, 15:14

Benim aklıma gelen ilk yer Memopad, wowturkey buluşmalarının da yapıldığı "Hayri Usta" Taksim'de yerini sorarak bulabilirsin, tarif edecek durumda değilim

Can Aydinoglu
12 yıl önce - Sal 29 Ksm 2005, 00:19

Harika bir panoramik Istanbul manzarasi icin Beyoglu Leb-i Derya'yi tavsiye ederim.

www.lebiderya.com

Ayrica cok kaliteli Antep yemeklerini şık bir ortamda yemek isteyenler Kisikli (Altunizade) Mabeyin Restaurant'i tavsiye ederim.

http://www.mabeyin.com

deryadogan
12 yıl önce - Cum 02 Arl 2005, 15:36

Söylemesi ayıp bugun bir ciğer yemişim ki ne yemişim.
Tavsiye ederim    Kadıköy'e gidip yemeden gelmeyin.isteyene ciğer,isteyene yürek isteyene çöp şiş var.Ezmesi ve közde sogan & domatesi enfes.Unutmadan porsiyonlar epey büyük 1,5 söylerseniz yiyemeyebilirsiniz  

Alıntı:
Kadıköy'de her gün geçtiğimiz Misbah Muayyeş Sokak'ta yeni bir lezzet mekanı açıldı: Ciğerci Hulusi... Hulusi'nin özellikle ciğer ve yürek dürümü ünlü...

Engin

12 yıl önce - Çrş 07 Arl 2005, 22:09

arkadaşlar arkadaşlar!! acil kahvaltılık mekan aranıyor! çok pahalı olmasın, manzaralı olsun.. beşiktaş sirkeci arası.. var mı bilen gören duyan tecrübe eden      

ozlemh
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 10:18

Otağ tepe'de nefis manzaralı bir yer var, adını hatırlayamayacağım ama oralarda  başka işletme  de yok zaten. Hayli yukarıda Boğaz'ı neredeyse bir göl gibi görüyorsun. Fiyatları için bir şey diyemem, geçen yıl gittiğimde makuldu ama böyle yerler kısa sürede baştan çıkıyor. Yine de öyle kasıntı bir mekan değl, tost çay da takılabilirsiniz, pazarları açık büfe kahvaltısı var. Orada yediklerinizden çok manzara değerli.

deryadogan
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 10:52

Beşiktaş iskelesinde Beer Port'un hemen arkasında denize sıfır bir yer var.Orda çok güzel kahvaltı etmiş ve sahanda yumurta yemiştim..Orası olmaz mı? Çok pahalı değildi sanırım.

Engin

12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 20:30

teşekkürler derya   mutlaka uğrayacağız oraya da umaım beğeniriz. bu arada bir önceki mesajda otağ tepe denmiş, süper manzaralı bir yer olmasına karşın bahsettiğim üzere beşiktaş sirkeci arası bir yer değil havanın yağmurlu olması ihtimaline karşı kapalı mekan önerilerinde de bulunabilriseniz sevinirim.

tekrar ediyorum, taksim beşiktaş karaköy sirkeci civarında fiyatları da abartı olmayan bir yer. yani rakam verim, çok güzelse de 10u geçmesin    

yardım edenlere teşekkür edeiyor, yeni önerileri bekliyorum. CUMA AKŞAM SON  

esen kalın.

Emre_Uzan
12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 20:36

Kadıköy'deki 'kaz'lı balıkçının ilersinde Çiya isimli muhteşem Antep yemekleri yapan bir mekan var. Vişne kebabı isminde ucube görünümlü bal tatlı kebapları var ki tavsiyemdir.

Sina

12 yıl önce - Prş 08 Arl 2005, 21:23

Çiya çok meşhurdur. Oraya sadece Antep ile sınırlandırmamalı Emre. Her yöreye ait özellikle Doğu ve Güney Anadolu Bölgesinin yemekleri daha fazla çeşitle sunulur. Biraz tuzludur, maddi açıdan da...

www.ciya.com.tr

Ünlülerin çoğunun da uğrak yeridir, ünsüzlerin de uğramak istediği...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet