Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
omer dal
12 yıl önce - Cmt 21 May 2005, 18:31

merhaba, bu forumu yeni gördüm ve bende birşey eklemek istedim..
istanbulun 6 değişik semtlerde güzel bulduğum bir Çin restourantı var.
neredeyse bütün forumlara baktım göremedim.

CHİNESE İN TOWN & SUSHİCO

ATAŞEHİR:0216 455 41 04

SUADİYE:0216 372 75 72

LEVENT:0212 279 32 22

NİŞANTAŞI:0212 234 98 80

KEMERBURGAZ:0212 322 31 81

KOŞUYOLU:0212 322 31 81

ANKARA:0312 426 25 26

SERVİS VE KALİTESİ SÜPER.PAKET SERİSLERİDE MEVCUT.

Tunc

12 yıl önce - Cmt 21 May 2005, 23:20

Istanbuldasiniz, Karniniz acikti, Temiz ve lezzetli Durum veya et Turu Diger kebaplardan yemek istiyorsunuz, Gece 03.00 e kadar acik, Tavsiye ederim, Yesilkoy Durumcu baba, Ayrica www.yemeksepeti.com dan internet uzerinden siparis verebilirsiniz.....

can a.
12 yıl önce - Pts 23 May 2005, 00:27

Tabii bu adresleri birçok yerde bulmak mümkün. Dergiler, siteler vs.

Ben kendi deneyimlerimi paylaşmayı tercih ederim. Doğrusu da bu sanırım.

İlk aklıma gelenler:

Türk yemeği için Hünkar (Etiler, dalmaz Center yanı) ya da Hacı Abdullah (Beyoğlu, agacamii sk.)
Kebab için Namlı (Levent)
Suşi için SushiCo (Nişantaşı)
Balık için Körfez (Kanlıca) ya da Set (Kireçburnu)
Kahvaltı için Mehtap (Emirgan)
Kokoreç, tuzlama ve İşkembe için Apik, (Dolapdere)
Meksika için: adını unuttum yaa, Akmerkezi Hisarüstüne doğru geçince hemen sağda, o işte Bişey express.. kafa durdu.. (Hatırladım, ekliyorum: El Torito. Express nereden çıkmış?)
Çin: Dragon Hilton, (uzun süredir gitmedim ama..)
İtalyan: Spaso, Hyatt..
Kurufasulye: Çömlek (Kısıklı)
Bar derseniz canlı müziği ve sıcak atmosferi ile Eylülist (Arnavutköy)

Bir de sırf tatlıları için size kimselerin bilmediği bir yer önereyim: Şile yolunda Küçük Ev..

Elbette yüzlerce seçenek var ama bunlar genelde benim tercihlerim.

Memnun olduğum için paylaşmak istedim sadece..

En son can a. tarafından Sal 28 Hzr 2005, 13:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Anil Korkmaz
12 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 06:41

Tercihler herkesin zevkine göre değişir. Ben de kendiminkileri yazayim.

En iyi Rum Meyhanesi: Barba Yorgo'nun meyhanesi (Tepeköy-Gökçeada) Özellikle sirkede bekletilmiş ahtapotunu denemek gerekiyor. Gerçek kendi yapımı şarapları da çok iyi ama öğrendiğim kadarı ile çoğu zaman kendi yapımım diyerek Güzel Marmara şarabını dayıyormuş, İstanbul'da Pandeli (Misir Çarşısı)

En iyi osmanlı yemekleri: Hacı Abdullah (Hunkar'da yadiği yemekten rahatsızlanmış birisi olarak yazıyorum.)

En iyi kebapçı: Develi (Samatya'daki ozellikle manzarası ve terası için tercih edilse de Etiler şubesinde de ona eş lezzetler bulunur. Etilerdeki diğer kebapçılardan uzak durmanızı tavsiye ederim.)

En iyi balıkçı: Cibalikapı balıkçısı (Kadir Has Uni. yani) Ahtapotunu ve sonbaharda luferini tavsiye ederim.

En iyi profiterol: Beyoğlu İnci

En güzel manzara: Hamdi Et lokantası (Tüm Eminönü, Galata kulesi, Eminönünün canlı sokakları ayaklarınızın altında.Gerçek İstanbul manzarası. Yemeklerde gayet güzel.)

En güzel çay bahçesi: Gülhane parkı çay bahçeleri. Tabii Sarayburnu sahili tarafında olan.
Özellikle hayvanat bahçesi kapandıktan sonra park gidilebilir bir hal almış. Son gittğimde yüksek volumlu arabesk müzikte kesilmişti. Huzurlu bir park halini almıştı. Çay da fena sayılmaz. Güzel bir Sultanahmet gezintisi sonrası iyi bir dinlenme noktası. Bogaz ayaklarınızın altında.

En güzel mimariye sahip restoran: Kanimca Hidiv Kasrı. Fakat yemekler ve servis çok zayıf. Belediye işletemiyor burayı.

En güzel kahvaltı mekanı: Oba, Rumeli Hisarı. Guzel bir manzara. Haftasonları açık büfe.
Edit: Yok vazgeçtim. Tabii en iyisi Beşiktaş Çarşı Rando (İsmi yanlış hatırlamıyorum umarım.)

En iyi dekor: Cistern Tavern, Ayasofya arkası. Biraz ürperti verebilir.

mcagri
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 12:18

Salaş bir kaç mekan: (Lezzeti beş katı, parası beşte biri)

Unkapanı: Sur Kebapçısı, Sur kebabı ve saç kavurması eşsiz.

Üsküdar: Kadıköy dolmuşlarının kalktığı yerin az ilerisinde ara sokaktaki kokoreççi. Türkiye'de oranın üzerine kokoreççi tanımıyorum. Şampiyon falan hikaye.

Mecidiyeköy'den Gülbağ'a giden yolun üzerindeki Karadeniz Pide. İsmine bakmayın, daha çok sulu yemekler yapıyor, tipik bir esnaf lokantası.

Sarıyer: Özcan Amca'nın Yeri. Sarıyerli arkadaşların burayı bildiğine eminim. Bol etli dürümlerinden, turşularında mutlaka tadınız. Yerini Sarıyer'de sorunuz...

Afiyet olsun...

Sedat
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 13:55

Nardis Jazz Club - kendim daha gitmedim ama her hafta sonu tiklim tiklim oldugnu görüyorum... fazla bilgim yok ama listeye eklerdim... belki bilen vardir...

enes

12 yıl önce - Çrş 29 Hzr 2005, 22:51

arkadaşlar dondurma yemek isteyenler Moda'da Tenis kortlarının orada Tarihi Ali Usta dondurmacısı var. Hemen yanında Mado olmasına rağmen dükkanda kuyruk oluyor. Dondurmalarının fiyatı Mado'da kilosu 17 YTL olmasına rağmen 20 YTL!

evrenulu
12 yıl önce - Pts 22 Ağu 2005, 14:57

beyoğlundaki birbirinin kopyası kafelerden sıkıldıysanız tünele yakın richmond otelin 6. katında iff cafe&bar var. benim simdiye kadar gordugum en iyi manzarali kafe diyebilirim. servis cok iyi. cok kesfedilmemis bi yer oldugundan dolayi gayet de tenha ve sakin oluyor gunduzleri. fiyatlari ise eger gunduz vakti gittiyseniz (sanirim 6dan once) oyle bi yer icin komik derecede ucuz olabiliyor. diger zamanlarda ise bildiginiz taksim cafelerinden cok da pahali degil hatta hemen hemen ayni.

deryadogan
12 yıl önce - Cum 02 Eyl 2005, 15:20

Tuzla'ya Filizler Köftecisine "köfte" yemeye mutlaka gidin... 0216 395 91 06

Beyoğlu'nda Lebi Derya'ya uğrayın...0212 293 49 89

(+)

Evlenme tekliflerinizi Çubuklu Hayal Kahvesi (0216 413 68 80) veya Lacivert'in (413 24 24 ) eşssiz manzarasında yapın

(+)

Merit Halki Palace'ta bir hafta sonu konaklayarak Heybeliada'yı bol bol gezin
(0216 3510025)

Hatırladıkça yazarım...

MehmetK
12 yıl önce - Cum 02 Eyl 2005, 16:56

Bir kaç beğendiğim yer ve en beğendiğim yemekleri,tavsiye ederim...

Namlı et lokantası,1.Levent'te en iyi İskender Kebap
Gelik et Lokantası,Ataköy Galleria'nın yanında,Kaşarlı köfte kuyu kebabı ve künefesi harika
Beyti et lokantası,Florya,döner,et ve türk mutfağı mükemmel
Hacı Abdullah,İstiklal,en iyi Türk mutfağı
Lale,tarlabaşı'ndan taksim meydana çıkarken sağda,işkembe ve zerde
Güllüoğlu,Karaköy Katlı Otoparkının altında,en iyi baklavalar ve tüm şerbetli tatlılar
Sarıyer Muhallebicisi,Sarıyer çarşıda,tüm sütlü tatlılar süper üstünede dondurma ohhh
Vefa Bozacısı,Vefa'da tabi ki,boza ve şırası
Ali muhiddin Hacı bekir,İstiklal cad,lokumları,sakızlısı daha da güzel,bir de demirhindi içmeli
İnci Pastahanesi,istiklal,profiterol ...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet