Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Murat Caner
5 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 22:10
İstanbul'da depremde riskli olan bölgeler

Beylikdüzü aslında bahçe içinde %5 yoğunluğu olan 2 katlı evlerin olması gereken bir yer. Ama Topbaş'ın dediği gibi tasarlamayı yanlış yaptığımızdan ve İstanbul'da 4-5 Milyon fazlası olduğu için şişmiş bir yer. Yanlış işler başa bela. Depremde en çok yıkım olacak yer. Son 5 yılda yapılan yapılar bile yıkılacak.

Sezgin Cengiz

5 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 23:26

Alıntı:
Son 5 yılda yapılan yapılar bile yıkılacak.

Elinizdeki hangi verilere göre konuşuyorsunuz? Ben çok bilmişlikle aşmış(kokmuş) birisiyim herhalde kendi analizlerim benim verilerimdir diyorsanız bence bir yoga yapınız. Sakince düşünmüş olursunuz. Ne -en basitinden- imar ve deprem yönetmeliği esaslarını bilirsiniz ne de belediyelerin bu yönetmelikler dışında yapılan problemli projeyi düzelttirmeden onaylamadığını bilirsiniz. Siz ve sizin gibiler ancak çok bilmişlik(kabaca ukalalık) yapmasını bilir. Üstelik çalıştığınız sektör de inşaat sektörü ise artniyetle yazmış olduğunuzu belli edersiniz.

Ben sizin karın ağrınızı biliyorum. Bu yüzden lafı uzatmadan diyorum ki: Plansız ve bunun getirmiş olduğu mukavemetsiz yapılaşma oy uğruna kaşelerini vuran kokuşmuş belediyecilik dönemlerinde kaldı.

Burç

5 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 23:35

Alıntı:
Depremde en çok yıkım olacak yer

7.4 depremde Beylikdüzünde bir tane çatlak bina dahi oldu mu ki kafadan sallıyorsun?
Beylikdüzünden ucuza daire mi kapatmaya çalışıyorsun nedir?

Murat Caner
5 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 15:54

Alıntı:
7.4 depremde Beylikdüzünde bir tane çatlak bina dahi oldu mu ki kafadan sallıyorsun?
Beylikdüzünden ucuza daire mi kapatmaya çalışıyorsun nedir?

Kapatsaydım depremden sonra kapatırdım. Deniz tarafında evler yarı yarıya ucuzlamıştı. Jeolojik etütlerini biliyorum. Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Kartal yıkımın en çok olacağı yerler.

Arkadaşlar İstanbul'da 2 Milyon kişi zarar görecek bilmem kaç milyon ev yıkılacak diyenler de göbekten sallıyor yani.

Küresel ısınma da yalandı size göre. Şimdi sesiniz çıkmıyo...

İmar mevzuatını çok iyi bilirim. Meclis kararı ile yeri değiştirilen deprem kırıklarını bilirim. Etriye kancası yapamayan binlerce işçi elimden geçti. Ağaoğlu'nu bilirim. En yeni örnek 4 katı kaçak aşağıdaki yazıyı bilirim. Kadıköy'deki Hilton'u bilirim. Toki'nin ilk yağışta çıplak kalan yapı temellerini bilirim. Van'daki Japon öldüren oteli bilirim. Bana bu ülkedeki yolsuzlukları övmeyin.

Alıntı:
CHP’li Fahri Örengül, Çayırova’da 2008 yılında kaçak olarak yapıldığı için hakkında yıkım kararı çıkan ancak 2011 yılında yapılan imar değişikliğiyle 10 katlı otele izin verilen MERTUR firmasının 17 milyon liraya satılığa çıkardığı kaçak inşaatın hesabını sordu.

http://www.cayirovagazetesi.net/haber-15083-KAcAK ...SORDU.html

Alıntı:
Ben sizin karın ağrınızı biliyorum. Bu yüzden lafı uzatmadan diyorum ki: Plansız ve bunun getirmiş olduğu mukavemetsiz yapılaşma oy uğruna kaşelerini vuran kokuşmuş belediyecilik dönemlerinde kaldı.

Kokuşmuş belediyeler şimdi daha da ayyuka çıktı. Başbakan kendi itiraf ediyor. Tek tek gezin kaçak yapıya izin vermeyin diyor. Büyükşehir yasası küçük belediyelerin imar kıyımları yüzünden çıkarılmadı mı?

Yiğit Demirkaya

5 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 17:13

Gürpınar'dı yanlış hatırlamıyorsam, bi tanıdığımızın evi vardı, evleri sürekli kayıyormuş, duvarları çatlaklar içerisindeymiş.. Sahil bölgesindeki evler çok riskli fakat Beykent, Cumhuriyet mahallesi, Barış mahallesindeki yapılar arasında şu piramit bloklar hariç hasar alabilecek bina yok gibi..

Burç

5 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 17:56

Tekrar soruyorum :
7.4 depremde Beylikdüzünde tek bir çatlak bina dahi oldu mu?

Depremin ana vatanı Kocaeli Değirmendere'de evin var,
buraya gelmiş "Beylikdüzünde deprem riski var" diye yırtınıyorsun.

Çok biliyorsan Değirmendere'de ne işin var diye sormazlar mı adama?

Değirmendere :

korkutyil
5 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 18:16

Risk büyük nasıl bir yıkım olur bilinmez ama zeminin iyi olmadığı kesin.

http://www.haberform.com/haber/istabulun-deprem-h ...-97912.htm

Burç

5 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 21:40

İnternetten bulduğun bu resim, hayali bir resim.
Verdiğin linki kendin bir okursan, Türkiye'de resmi bir kuruma böyle bir harita verilmediğini göreceksin. ABD'de yaşayan bir adamın uydudan hazırlayıp sadece "Hürriyet gazetesine" verdiği iddia edilen bu resmin aslı astarı yok. Üstüne bir uydu resmi yapıştırıp, ilçe sınırlarını baz alarak boyama yapınca, bunun bilimsel bir çalışma olduğuna inanmak için çocuk olmak lazım.

Şu yukarıdaki haritada en güvenli bölge olarak görünen Tuzla'da deprem sırasında bir dolu bina çöktü, insanlar öldü. Depremde hangi semtlerden kaç kişinin öldüğünü herkes biliyorken, bu tip hayali haritalar ile emlak sektörü oyunlarına alet olmaya gerek yok diye düşünüyorum.

İstanbul'da kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulmayan herhalde tek ilçe Beylikdüzü.
Uyduruk kaydırık binalar hiç yok orada.

aözcan
5 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 21:09

Bu bilgilerin hepsi afaki. Tüm mesele beton kalitesi ve ne kadar demir kullanıldığı. Zemin koşullarının bina sağlamlığına bir etkisi olabilir ama İstanbul'daki esas mesele inşaat kalitesizliği.

uurcyln
5 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2012, 01:06

istanbul'da deprem riski olmayan bir bölge olduğunu düşünmüyorum. Bir istanbul depremi gerçekleşirse tüm ilçeler bundan zarar görecektir.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet