Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
« önceki   123 ... 363738

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 38
atk16
1 yıl önce - Sal 17 Nis 2018, 14:46

Alıntı:
İnsanlar eski sokak isimlerine alışkın ayrıca kuryeler posta ve kargo arıza şirketleri mevcut hep adrese göre geliyorlar kimi insanlar eski kimi insanlar yeni adreslerini veriyorlar ayrıca şehir merkezi haritaları yada navigasyon cihazları henüz güncellenmedi bazıları hariç yüzden çadır karışabilir diye yazdım.

Sokak,cadde gibi isim değişiklikleri yapıldıkça belediye güncelleme metni yayınlarsa daha bilgilendirici olur ve karışıklıklar kısa zamanda çözüme kavuşur diye düşünüyorum.

Bu arada Berktuğ, Bursa BB'de olduğu gibi Balıkesir BB'sininde aylık aldığı UKOME kararları gibi karar toplantıları mevcut mu? Varsa nerden ulaşabilirim

Erdal Düven

1 yıl önce - Sal 17 Nis 2018, 14:59

Alıntı:

Sokak,cadde gibi isim değişiklikleri yapıldıkça belediye güncelleme metni yayınlarsa daha bilgilendirici olur ve karışıklıklar kısa zamanda çözüme kavuşur diye düşünüyorum.

İşte sıkıntı burada yayınlamadıkları için sıkıntılar çıkabilir insanlar şu anda eski sisteme alışkın

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 23:02

ENTEGRE TESİS, AYLIK 18 BİN HANEYİ AYDINLATACAK
Alıntı:
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'nda oluşan metan gazını enerjiye çevirecek üretim tesisi kuruyor. Tesiste, yıllık ortalama 400 bin ton çöp işlenerek 18 bin hanenin aylık enerji ihtiyacı karşılanacak. Yapımı devam eden tesis ile birlikte Balıkesir hem ülke ekonomisine katkı sağlayacak hem de Balıkesirli rahat bir nefes alacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en önemli çevre projelerinden birine imza atıyor. Altıeylül İlçesi Gökköy Mahallesi'nde bulunan ve ilçelerin katı atıklarının işlendiği Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'nda atıklardan enerji üretecek tesisin kurulmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. 2021 yılından itibaren Balıkesir'de çöpten elektrik üretiminin başlaması hedefleniyor. Tesiste günlük bin 100 ton, yıllık ise ortalama 400 bin ton çöp işlenerek 18 bin hanenin aylık enerji ihtiyacı karşılanacak. Yapımı devam eden tesis ile birlikte Balıkesir hem ülke ekonomisine katkı sağlayacak hem de Balıkesirli rahat bir nefes alacak.

KÖTÜ KOKU ORTADAN KALKACAK
Dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı artarken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de Türkiye'ye örnek olacak bir çevre projesini hayata geçiriyor. İlçelerden gelen katı atıklarının işlendiği Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'nda metan gazını enerjiye çevirecek üretim tesisinin kurulmasıyla birlikte atmosfere yayılan gazlar enerjiye dönüşecek. Alanda yürütülen çalışmalarla birlikte ayrıca sızıntı suyu, koku ve görüntü kirliliği gibi sorunlar büyük ölçüde ortadan kaldırılacak.

GERİ DÖNÜŞÜME KATKI SAĞLANACAK
Saha içerisinde gazın nakil edilebilmesi için 5-6 metre derinlikte borulama kazı çalışmalarının sürdürüldüğü enerji üretim tesisinde günlük 1.100 ton, yıllık ortama 400 bin ton atık işlenerek 18 bin hanenin enerji ihtiyacı karşılanacak. Eskiden bir sorun olarak algılanan çöpün alternatif bir enerji kaynağına dönüştüğü bu tesis ile Balıkesir'e ekolojik ve ekonomik bir değer kazandırılmış olacak. Özellikle evsel atıkların enerji elde etmek için değerlendirileceği üretim tesisi ile ayrıca enerji verimliliği artacak, şehre yayılan kötü koku ortadan kalkacak hem de geri dönüşüme katkı sağlanacak.

Kaynak: https://www.balikesir.bel.tr/haberler/entegre-tes ...dinlatacak

Yenilenebilir enerji adına güzel bir katkı.

ahmet sert

1 ay önce - Pts 07 Ekm 2019, 23:07

Kokunun sebebi burası ve burada yapılan faaliyetler.İnşallah bu tesis yakın zamanda devreye girer de ortadan kalkacağı söylenen koku konusu da halledilmiş olur.

savage74
1 ay önce - Sal 08 Ekm 2019, 10:07

İnşallah dediğiniz gibi olur Ahmet Bey, bizde o kötü kokudan kurtuluruz. Çünkü çalışma yaptıklarında koku evin içine kadar giriyor.
Başlık tekrar açılmış sanırım bunun içinde Berktuğ'a teşekkür etmek gerekiyor.

Erdal Düven

2 hafta önce - Sal 29 Ekm 2019, 18:59
Altıeylül ilçesi 1000 mm lik ctp ana su boru hattı değişimi

(+)

En nihayetinde beklenen haber geldi Altıeylül ilçesinin büyük kısmını besleyen 1000 mm lik ctp su borusu yenisi ile değiştirilecek 2km lik hatda yapılacak çalışmalar sütlüce mahallesi su deposunda başlayacak Plevne mahallesi demiryolu caddesinde tamamlanacak.

Baski yetkilileri çalışmanın en kısa zamanında başlayacağını belirtti.

Büyükşehir nezdinde büyük projelerin esamesi bile okunmaz iken şehir içi trafiği 3×3 yol genişletme çalışmaları arttık kangren hale gelen Altıeylül ilçesi ana su boru hattı değişim çalışmaları Belediyeye nefes aldıracaktır.

Çünkü bunlarda yapılmasa en temel hizmetlerden bile mahrum koca bir şehir ve halk olacaktı.
Bu tür çalışmaların artarak devam etmesini bekliyorum.

sayfa 38
« önceki   123 ... 363738
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET