Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
« önceki   123 ... 192021 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 20
yasin..10

6 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 19:28

Erdal abinin paylaştığı başkanın açıklamalarını okudum. Genel olarak Zekai Bey'in fikirlerini beğendim. Doğrusuyla yanlışıyla imar planlarını geçirme, sonradan hatalı yerleri iyileştirmek hala bana riskli ve hatalı geliyor. Bunun nedeni de şimdi ve gelecekte hangi partiden insan olursa olsun rant sağlamak için göz yumacak olmalarıdır. Politikacılara güven oluşmuş olsaydı bende bu düşünceye hiç itirazım olmazdı. Kervanı yolda düzebilirdik.

Erdal Düven

6 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 19:44

Alıntı:

Erdal abinin paylaştığı başkanın açıklamalarını okudum. Genel olarak Zekai Bey'in fikirlerini beğendim. Doğrusuyla yanlışıyla imar planlarını geçirme, sonradan hatalı yerleri iyileştirmek hala bana riskli ve hatalı geliyor. Bunun nedeni de şimdi ve gelecekte hangi partiden insan olursa olsun rant sağlamak için göz yumacak olmalarıdır. Politikacılara güven oluşmuş olsaydı bende bu düşünceye hiç itirazım olmazdı. Kervanı yolda düzebilirdik.

Kesinlikle katılıyorum.

Siyaset insanlara hizmet etme sanatıdır derler.

Ama bizim ülkemizde bu tam tersi kendini zengin etme sanatıda diyebiliriz buna tabi sözüm her politikacılara değil.

Misafir ed3

5 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 08:33

Dün Kanal D Ana Haber'de İsmail Ok vardı.

Zekai Kafaoğlu'nun geçmişte Bank Asya'dan kredi çektiğini, bunun daha geçtiğimiz aylarda bittiğini,
Yoldan geçenin bile Fetö'cü olarak içeri alındığı devirde, nasıl oluyor da kendinin Büyükşehir Belediyesi ile ödüllendirildiğini anlamadığını falan söyledi.

Elinde de bir makbuz konuşup duruyordu.

Misafir e97

5 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 10:15

FETÖ ÜYELİĞİ ŞARTLARINDAN BİRİNİ TAŞIDIĞI HALDE NASIL BELEDİYE BAŞKANI YAPILDI?"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun 17-25 Aralık'tan önce Bank Asya'dan kredi çektiğini, kredi çekerken ipotek olarak gösterdiği gayrimenkulün terkininin bu yıl 14 Haziran'da yapıldığını belirten Ok, "Kafaoğlu, terör örgütü üyeliği şartlarından birisini üzerinde taşıdığı halde nasıl belediye başkanı yapıldı?" diye sordu.

İsmail Ok, Balıkesir'de bir başka belediye başkanının çocuğunun da 15 Temmuz arefesinde FETÖ okullarının birinden mezun olduğunu ve bu belediye başkanıyla ilgili de işlem yapılmadığını bildirdi. Ok, bu konuyla ilgili ellerinde belge olduğunu, bu konuda açıklama beklediklerini dile getirdi.

bulutsrz
5 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 08:59

Herkese merhaba,

Siteyi yakin zamanda takip etmeye basladim, bazen vakit ayirip yorumlarinizi okuyorum. Kendimi tanitayim once, bu konu alti da uygunmudur tanitmaya bilemedim. Adim Bulut, yurtdisinda yasiyorum, Balikesir Altieyluldenim. Hemen hemen her gun Belediyenin sitesini acip oradaki haberleri okuyorum. Oradaki haber resimlerine baktikca aklima bir soru takilmaya basladi. Eger sizlerde acip bakiyorsaniz goreceksiniz, Syn Zekai bey nereye giderse yaninda hep (yaninda olmadigi nadir resimlere gore) Akp Il Baskani Syn Hasan bey oluyor. Yanlis anlasini istemiyorum, burada kesinlikle provatorluk degil amacim, aksina akp'ye saygi duyan birisiyim Balikesir icin. Cunku sehri yasanilabilir hale getiriyorlar sundan 15 sene oncesini goz onune alirsak. Sormak istedigim su, Balikesir AKP yonetiminde olan bir Buyuksehir, Syn Kafaoglu'nun neden surekli AKP il baskani ile beraber resmedildigini merak ediyorum. Bir BB Baskani olarak, ornegin yol asfalt calismasinda neden parti il baskanida gidip incelemelerde bulunuyor. Yani belediye & il baskanligi beraber mi calisiyor da yonetiyor BB'sini anlamadim. Balikesirden uzak olup, nedenini cozemedigim bazi konulari sizinle paylasip cozecegimi umuyorum. Diger paylasimlar konusunda da sizlerle konusup fikir paylasiminda bulunacagimdan da mutluluk duyarim.

Iyi hafta sonlari herkese.

Erdal Düven

5 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 12:07

Bulut kardeşim yazdığın durum şundan ibaret bildiğimiz üzere siyasette tıpkı hayatta olduğu gibi en tepeye birden gelinmiyor zekai kafaoğluda hasan demiraslanda gerek refah partisi gerek ise akp gençlik kolları başkanlığı il başkanlığı görevlerinde bulunmuş ve bulunan insanlar siyasettede tecrübe çok önemli zamanında zekai beyde il başkanıydı şimdi Büyükşehirin Başkanı oldu belki ileride hasan demiraslanda Büyükşehir Belediyesi Başkanı yada Balıkesirin milletvekili olarak görebilirsiniz ben olayı birlikte dayanışma olarak görüyorum. Belkide cumhurbaşkanımız bu şekilde olun birlikte hareket edin demiş olabilir ayrıca eski başkan edip uğur dışarıdan gördüğümüz kadarıyla buna pek müsaade etmiyordu kendi başına karar verme ve davranmayı tercih ediyordu aslında bunların hepsi bir süreç önemli olan Balıkesirin kazanması sonuçta ikiside aynı partiden anlaşmazlık çıkmaz ise birlikte hareket etmeye devam ederler diye düşünüyorum.

bulutsrz
5 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 16:03

Soylediklerine katiliyorum, insanin gecmisinden gunumuzde izler tasimasi ki bu yorumum sadece belediyecilik alaninda olacak, insani biraz daha halkina hizmet etmeye surukluyor ki cok da dogru bir karar. Ucu cok acik, yani 2 kelime ile kapatamayiz aslinda bu kavrami. Dedigin gibi belki Syn Cumhurbaskanimiz boyle bir konuda talimat vermis olabilir, hos. Sonucta ayni partiden, ayni yoldan gelip ayni yolda ilerleniyor. Ne bileyim, belki de Turkiyeden uzakta olmamdan dolayi boyle birseyi gozlemledim, aklima taktim. Sonucta onemli olan kisilerden ziyade coook uzun yillardan beridir duzeltilemeyen ve gelistirilemeyen Balikesir. Balikesir gelissin, sevgili Balikesir halki daha rahat ve guzel bir sehirde yasasin. A kisisi yapmis, B partisi yapmis onemli degil, yapilanlar onemli.

Erdal Düven

4 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 21:02
Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden 8 Milyonluk Tasarruf

Alıntı:

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerindeki ihtiyaç fazlası olduğu tespit edilen 100 araç 2018 yılı için kiralanmayacak. Bu sayede yaklaşık 8 milyon lira tasarruf edilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye bünyesinde ve bağlı şirketlerde kullanılan ve kiralama sistemiyle temin edilen araçların sayısı 2018 yılı itibariyle düşürülüyor.

Hizmet satın alma yöntemiyle kiralanan araçların sayısında indirime gidilmesini değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, belediyecilik hizmetlerinde ihtiyaç fazlası araçların kiralanmasına ve bu yolla belediyenin kasasından çıkan kaynakların başka hizmetlere kanalize edileceğini söyledi.

Özellikle 2018 yılını asfalt yılı olarak ilan ettiklerini duyuran Kafaoğlu, "İhtiyaç dışı araçlar için 2018 yılında ödenmesi muhtemel 8 milyon lirayı kırsal mahallelerimize asfalt olarak götürmek istiyoruz. 2018 yılı sonu itibariyle hiçbir Balıkesirli hemşehrimizin ayağının çamura değmesini istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

18'i BASKİ, 14'ü BALPARK ve BAGYAŞ, 68'i ise Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olmak üzere toplamda 100 aracın kiralanmasından vazgeçilirken, kiralama bedeli, yakıt tüketimi ve şoför giderleri olmak üzere toplamda 2017 yılı verilerine göre 7 milyon 200 bin liralık tasarruf sağlanmış olacak. Bu rakamların 2018 yılı artışları göz önünde bulundurulduğunda tasarrufun 8 milyon lirayı bulması bekleniyor.

kaynak;
https://www.sondakika.com/haber/haber-balikesir-b ...-10451027/

inşallah bu yaratılan kaynaktan elde edilen gelir ile olumlu işlere imza atılır özelliklede kırsal mahallelere

salih salih
4 ay önce - Pts 15 Oca 2018, 14:12

Kiralayan zamanında niye kiraladı, o zaman gerekli miydi bunlar da aklımdaki cevapsız sorular olarak kalcak büyük ihtimal.

Erdal Düven

3 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 21:41
Ana Arı üretim belgesi

(+)

(+)

(+)

Türkiyede bir ilk olarak Balıkesir Büyükşehir belediyesi gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının Ana Arı üretim belgesini almaya hak kazanmış Balıkesirde arıcılığın geliştirilmesi adına önemli bir gelişme diye düşünüyorum hayırlı uğurlu olsun.

sayfa 20
« önceki   123 ... 192021 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET