Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mustafa99
5 yıl önce - Pts 12 Ksm 2012, 17:48

Alıntı:
Suriye'nin pkk ye destek verdiğini sağır sultan bile biliyor..Siz palavra diyorsunuz..

Doğrudan "palavra" demedim düzgün oku. Mealen dedik ki "bir döneme kadar destek verdiler, sonra Adana Anlaşması 1999'da imzalandı".

Bak bir daha oku istersen

Alıntı:

bu da palavra, 1999 Adana Anlaşması'ndan sonra destek falan olmadı

Yani 99'dan önce destek varmış..

Ondan sonra Suriye desteği söz konusu olmuş mu? Bununla ilgili belge getirmelisin. Baba Esad'ın Öcalan'ı desteklediği, beslediği gün gibi ortada, bunun için kanıt araman gereksiz. Oğul Esad destek vermiş mi mesela? Vermişse bile ne zamana kadar vermiş? Erdoğan'la kardeş oldukları dönemde vermiş mi? Önemli olan bu.

Aksi durumda saçma sapan şeyi savunmuş olursunuz, neden mi? PKK destekçisi ile kardeş olmak, düşündürücü olsa gerek

Soruyu yineliyorum: Sen Erdoğan'a "bu adam pkk destekçisi, ne işimiz var onunla?" diye söylendin mi? Şikayet ettin mi? Yok..

O halde bu konuda konuşacak son kişi sen olmalısın..

Übermut

5 yıl önce - Sal 13 Ksm 2012, 08:53

Alıntı:
Soruyu yineliyorum: Sen Erdoğan'a "bu adam pkk destekçisi, ne işimiz var onunla?" diye söylendin mi? Şikayet ettin mi? Yok..

O halde bu konuda konuşacak son kişi sen olmalısın..

Suriye'yi 1.Suriye 2.Suriye die ayıramayacağıma göre Suriye pkk ye destek vermiştir diyorum..İster 99 den önce versin ister sonra versin , sen yeni kurulmuş bir örgütü finanse et , yetiştir güçlensin sonra ben bundan elimi ayağımı çektim , yok ya..

Sen beni ne kadar tanıyorsunda böle bir yorumda bulunuyorsun..Tabiikide eleştirdim , tıpkı Kürt meselesi yokken ortalığı karıştırdığında eleştirdiğim gibi eleştirdim..Birini desteklemek onu körü körüne tutmak anlamına gelmiyor..Biz bu Vatanın aşığıyız , Bu Vatana hizmet eden bizimde gönlümüzde yer eder..

Mehmet Burak
5 yıl önce - Sal 13 Ksm 2012, 09:02

Alıntı:
Suriye'yi 1.Suriye 2.Suriye die ayıramayacağıma göre Suriye pkk ye destek vermiştir diyorum..İster 99 den önce versin ister sonra versin , sen yeni kurulmuş bir örgütü finanse et , yetiştir güçlensin sonra ben bundan elimi ayağımı çektim , yok ya..

Pkk'yı destekledi diye Suriye'ye bu kadar laf ediyorsunuz ama sonra kalkıp Türkiye Suriye'de terörist konumunda bulunan bir grubu destekleyip, birlikte toplantılar vs. düzenleyince destekliyorsunuz. 10 yıl sonra başkalarıda "siz ÖSO'yu desteklemiştiniz, teröre destek veriyorsunuz" diyince ne cevap vereceksiniz? O destek 10 yıl önceydi biz o gömleği çıkardık mı diyeceksiniz?

Türkiye şuan yıllardır pkk'yı desteklediği için yerden yere vurduğumuz ülkeler seviyesine gelmiştir ve sırf hükümeti desteklemek için bunu bile onaylayanlar olması gerçekten ilginç.

Übermut

5 yıl önce - Sal 13 Ksm 2012, 09:08
ÖSO'DAN İNGİLTEREYE : 'SURİYE SAHİPSİZ DEĞİL'

Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) İngiliz güçlerinin Suriye topraklarına girmesine izin verilmesi için muhalefetle koordinasyonu şart koştuğu bildirildi.

ÖSO'nun Siyasi Danışmanı Bessam ed-Dade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Suriye sahipsiz değildir ki İngiltere istediği zaman Suriye'ye girsin'' dedi.

Muhalefetle koordineli bir şekilde çalışılması durumunda İngiliz kuvvetlerini kabul edeceklerini dile getiren Dade, ancak bunu temenni etmediklerini ifade etti.

Dade, muhalefetle koordineli bir şekilde çalışılmaması halinde, ÖSO'nun Esed güçleriyle İngiliz güçlerini birbirinden ayırmayarak ikisini de düşman olarak kabul edeceğini belirtti.

''Biz İngilizlere güvenmiyoruz, Suriye topraklarında bulunma niyetlerini kötü olarak yorumluyoruz'' diyen Dade, İngiltere'nin, rejim çöktükten sonra ülkeyi etnik ve mezhepsel olarak bölmeye çalışacağı iddiasında bulundu.

İngiliz Genelkurmay Başkanı David Richards, bugün BBC'deki demecinde ülkesinin insani krizin kötüleşmesi durumunda acil durum planı çerçevesinde Suriye'ye ''bir çeşit askeri müdahale'' hazırlığında olacağını söylemiş, Savunma Bakanı Phillip Hammond da daha önce, ''Askeri müdahale ihtimalini dışlamıyoruz'' açıklaması yapmıştı

http://www.internethaber.com/suriye-ozgur-ordusu- ...76097h.htm

Übermut

5 yıl önce - Sal 13 Ksm 2012, 09:13

Alıntı:
pkk'yı destekledi diye Suriye'ye bu kadar laf ediyorsunuz ama sonra kalkıp Türkiye Suriye'de terörist konumunda bulunan bir grubu destekleyip, birlikte toplantılar vs. düzenleyince destekliyorsunuz. 10 yıl sonra başkalarıda "siz ÖSO'yu desteklemiştiniz, teröre destek veriyorsunuz" diyince ne cevap vereceksiniz? O destek 10 yıl önceydi biz o gömleği çıkardık mı diyeceksiniz?

Türkiye ile Suriye'yi nasıl bir tutabiliyorsunuz ? Türkiye'de Seçme ve seçilme hakkı var , doğal olarakda iktidarı Halk belirliyor..Suriye ise dikta ile yönetiliyor..O yüzden ordaki gruba terörist bile demeniz için rejimin değişmesi gerekiyor..ÖSO ise zaten bunu istiyor..Yani kimin terörist kimin olmadığının ortaya çıkması için mücadele veriliyor..

Übermut

5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 09:15
PYD bölge sorumlusu öldürüldü

Suriye'nin Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı Demokratik Birlik Partisi (PYD) milisleri arasındaki çatışmaların şiddetlendi.

Yerel kaynaklar bayrak asmak isteyen PYD üyeleri ile buna izin vermeyen ÖSO mensupları arasında meydana gelen çatışmalarda PYD bölge sorumlusunun öldürüldüğünü ve iki taraftan en az 20 kişinin yaralandığını aktardı.

http://www.internethaber.com/pyd-bolge-sorumlusu- ...78040h.htm

Mustafa99
5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 11:53

Alıntı:

Mırın kırından başka ne var yazdığında? Diyoruz ki pkk destekçisi Esad'la kardeş olunan dönemde Esad için "pis pkk destekçisi" dedin mi? Demedin, hükümete mecburen şak şak yaptın. Şu an hükümet Esad'la masaya otursa, herşey eskisi gibi olsa Esad'a kardeşim diyebilecek birisin. Çünkü iraden yok, başkasına teslim etmişsin (hükümete)..

Alıntı:
Türkiye ile Suriye'yi nasıl bir tutabiliyorsunuz ? Türkiye'de Seçme ve seçilme hakkı var , doğal olarakda iktidarı Halk belirliyor..Suriye ise dikta ile yönetiliyor..O yüzden ordaki gruba terörist bile demeniz için rejimin değişmesi gerekiyor..ÖSO ise zaten bunu istiyor..Yani kimin terörist kimin olmadığının ortaya çıkması için mücadele veriliyor..

Seçme ve seçilme hakkı bir ülkeyi yaptığı her eylemde haklı çıkarır mı? İyi o zaman ABD ve İsrail askerlerinin yaptığı herşey meşru, demokratik ülkenin seçilmiş başkanlarının eylemleri sonuçta. Ne içiyorsanız ondan bize de verin, olaylara nasıl baktığınızı biz de görelim, cidden böyle çelişkiler içinde yaşamak nasıl bir duygu merak ediyorum

Übermut

5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 11:56

Alıntı:
Seçme ve seçilme hakkı bir ülkeyi yaptığı her eylemde haklı çıkarır mı? İyi o zaman ABD askerlerinin yaptığı herşey meşru. Ne içiyorsanız ondan bize de verin, olaylara nasıl baktığınızı biz de görelim, cidden böyle çelişkiler içinde yaşamak nasıl bir duygu merak ediyorum

Ben ne diyorum sen ne diyosun?

Böle ukala tavırda konuşmayıda bırak

Mustafa99
5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 12:04

Alıntı:
Ben ne diyorum sen ne diyosun?

böyle ukala tavırda konuşmayıda bırak

Şu aşağıdakini sen yazdın;

Alıntı:

Yazdığının anlamını bile bilmiyorsun gelen cevaba sinirleniyorsun

Adam diyor ki "pkk'yı destekledi diye Suriye'ye kızıyorsunuz" sen de ÖSO'yu destekleyen Türkiye için diyorsun ki "Türkiye ile Suriye bir mi? Türkiye'de seçilmiş iktidar başta".

Ben de diyorum ki "seçilmiş olmak yapılan her eylemi meşru kılmaz". ABD pkk'yı yıllarca destekledi, seçilmiş ABD hükümetinin yaptığı eyleme kızma o zaman..

Bir daha yazmaya gerek var mı?

Übermut

5 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 12:19

Alıntı:
Yazdığının anlamını bile bilmiyorsun gelen cevaba sinirleniyorsun

Adam diyor ki "pkk'yı destekledi diye Suriye'ye kızıyorsunuz" sen de ÖSO'yu destekleyen Türkiye için diyorsun ki "Türkiye ile Suriye bir mi? Türkiye'de seçilmiş iktidar başta".

Ben de diyorum ki "seçilmiş olmak yapılan her eylemi meşru kılmaz". ABD pkk'yı yıllarca destekledi, seçilmiş ABD hükümetinin yaptığı eyleme kızma o zaman..

Bak güzel insan tane tane anlatim anlaman için..

Suriyede halkın ayaklanma sebebi seçilmiş bir iktidar olmamasıdır..Halk demokrasi istediği için ayaklandı..Seçilmiş bir hükümete karşı ayaklanma yapılırsa bu ayaklanmayı yapanlar terörist kabul edilebilir..

Türkiyede hükümet halkın oylarıyla seçiliyor , hükümet ne yaparsa doğrumu diyorum? Sen hükümete karşı sandıktan başka bir yerde hakkını arıyamazsın kaba kuvvete başvuramazsın diyorum..

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET