Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ertan Akyüz
9 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 19:07
(Türkiyenin)TRT nin Orta Dalga Frekansı İşgal edildi!

Orta Dalga bandında Türkiyenin 702 KHz Frekansı Radyo Romania tarafından İşgal edildi! Gündüz saat 15:00 cıvarlarında 702 KHz frekansında amatör radyo dinleyicilerimiz tarafından Yabancı yayın tespit edilmiştir dinleme sonucunda yayının Radyo Romania olduğunu tespit ettik ve 3 farklı frekansta çıkıyor
702,1000 ve 1200 KHz.
Türkiyenin bu kadar küçük düşürülmesi gerçekten üzüntü vericidir.
İşte olayla ilgili vidyo;

Teknik Bilgiler:
İhlal Yapan Radyonun Adı: Radyo Romania
Yayın Türü: Analog
Polarizasyon: Horizontal(Yatay) Yön:Batı
Yayını yakalayabildiğimiz saat aralığı: 11:00-17:00 aralığı
Not:Tespit saati olarak vidyonun kayda alındığı zamanı yazdık.

alvardar

9 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 22:33

Rtük'e bildirin. İzin almadan radyo yayını yapılamaz. Frekans tahsisi Rtük tarafından yapılır.

Sinyore Serhat
9 yıl önce - Pts 05 Ksm 2012, 04:56

Sen TRT'nin Uzun ve Orta dalga yayın yapmayı büyük ölçüde bıraktığını bilmiyorsun herhalde.
http://www.reklam_link.com/satforum/archive/index ...68165.html
TRT yayınları sabah yapıyor. 10 da kesildiği yazıyor. Aldığın yayına 11 de başladım demişsin.[/code]

erkinalp
9 yıl önce - Sal 15 Oca 2013, 00:04

Arkadaş doğru söylemiş, orta ve uzun dalgada frekansları RTÜK vermiyor, ITU tek tek yayıncılara saat bazında dağıtıyor.

Ertan Akyüz
8 yıl önce - Cmt 29 Hzr 2013, 17:11

RTÜK ne alaka? Uluslararası bir durum,hatta bu durumdan başbakanın haberi olsa uluslararası gerginlik bile çıkardı. Neyse ki çok geç olmadan TRT duruma el attı Önce 24 saat yayına başladı daha sonra Geniş band yayıncılığa başlayıp araya parazit girmesini engelledi,şimdi Orta dalga yayını çok net dinlenebiliyor.
İnşallah ileride de bu tip frekans ihlalleri olmaz.
şunu da belirteyim Orta Dalga da frekans tahsisini RTÜK değil ITU(Uluslararası Telekominikasyon Birliği) yapıyor 702 KHz de Dünya üzerinde Türkiye ye ait TRT nin Resmi tahsisli frekansıdır.

Ertan Akyüz
7 yıl önce - Cmt 06 Eyl 2014, 21:56

Arkadaşlar TRT nin Vericisi bu sene İlkbahar ın Mayıs ayında çıkan fırtına da devrilmişti o günden bu güne hala orta dalga frekansı boş ve Gerek Romanya gerekse Arap ülkeler tarafında geceleyin 702 KHz çalatca frekansı işgal ediliyor!
Ülke olarak malesef bu hallere geldik 1 direği dikmek bu kadar zor mu?

Misafir ba9

3 yıl önce - Cum 20 Tem 2018, 16:59

TRT Orta Dalga Yayını Sabah 06.00 Dan 01.00 kadar yayın yapıyor
Çukurova Radyosu
Erzurum Radyosu
Antalya Radyosu
Trabzon Radyosu
Radyo 1
Ve Diğerleri

Misafir 653

3 yıl önce - Pzr 29 Tem 2018, 21:01

Ben gündüzleri tarama yapıyorum orta dalga TRT yayını bulamıyorum

Misafir 115

3 yıl önce - Prş 10 Oca 2019, 00:25

630 khz Mersin kazanli verici istasyonu ve 891 khz Antalya aksu vericileri aktif sabah 6 ile öglen 13 arasi yayin iyi, Her ikisinide Antalyadan alabiliyorum,

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET