Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Cum 02 Ksm 2012, 19:16
Bursa BUSKİ'den Haberler ve Yorumlar


BUSKİ'nin projeleri ile ilgili haberler ve yorumları bu başlık altında toplayalım.

BUSKİ ELEKTRİK ÜRETECEK
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DOBRUCA İÇME SUYU ARITMA TESİSİ YAKININDAKİ D0 DEPOSUNUN YANINA KURULACAK HİDROELEKTRİK SANTRALİNDEN ELDE EDİLECEK ELEKTRİK ENERJİSİ, BUSKİ’NİN ENERJİ İHTİYACININ KARŞILANMASINDA KULLANILACAK.

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi yakınındaki D0 deposunun yanına kurulacak hidroelektrik santralinden elde edilecek elektrik enerjisi, BUSKİ’nin enerji ihtiyacının karşılanmasında kullanılacak.

Bursa’da içme suyu kültürünün oluşumuna sağladığı katkı ve altyapı çalışmalarıyla, ‘sağlıklı kent Bursa’ hedefinde önemli hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, elektrik enerjisi üretimi için ilk adımı attı. Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi yakınındaki D0 su deposunun yanına kurulacak hidroelektrik santralinden elde edilecek 500 kilovatsaatlik elektrik enerjisi, BUSKİ’nin enerji ihtiyacının karşılanmasında kullanılacak.İhale komisyonu toplandı
Hidroelektrik Santrali inşaatı ile ilgili ihale BUSKİ Konferans Salonu’nda BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Talat Özen’in başkanlığında yapıldı. 2 milyon 671 bin 367 lira maliyet bedelli hidroelektrik santral inşaatı için 3 firmadan teklif alındı. İhale komisyonuna; TEMSAN Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü 2 milyon 64 bin 100 lira, Hidroen Elektromekanik Makine İmalat Montaj Sanayi ve Ticaret AŞ 1 milyon 866 bin 480 lira, Kaşıkçı Mühendislik ise 1 milyon 328 bin 500 liralık fiyat teklifinde bulundu.

Teklifler üzerindeki değerlendirme sürecini başlatan komisyon önümüzdeki günlerde santral inşaatını üstlenecek firmaya ilişkin kararını vermiş olacak.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buski-elektrik-uretecek/h ...ber/11692/

Hayırlı olsun. BUSKİ'nin sanırım Rüzgâr Enerjisi Santrali çalışmaları da var.


En son Berktuğ tarafından Pts 09 Şub 2015, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


eray36
7 yıl önce - Prş 08 Ksm 2012, 14:51

Çöp toplama bedeli artık su faturasında

Alıntı:
Su faturalarındaki 1.5 liralık çöp vergisi 60 kuruşa iniyor, ama 2 yıl önce yayınlanan yönetmelik gereği mayıs ayında Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararla 3 lira 27 kuruşluk çöp toplama ve taşıma bedeli geliyor. Su kullanılmasa bile alınacak olan yeni bedel bu ay BUSKİ faturalarına girecek…

Aslında… Su abonelerine halen ulaşmakta olan ihbarname ve faturalara 1.5 lira olarak yansıyan çöp vergisi adı altında bir bölüm var.
Fakat…
Su faturasında vergi olarak alınan bedel, bu aydan itibaren farklı bir statüye kavuşuyor. Daha doğrusu, yasal düzenlemelerden sonra yapısı değişmiş ve kapsamı genişlemiş olarak su faturalarında yerini almaya hazırlanıyor.
Çünkü…
27 Ekim 2010 tarih ve 27742 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan bir yönetmelik var. Bu yönetmelik çöp vergisi tahsilatına yeni bir düzenleme getirerek, “Evsel atıkların toplanması, taşınması ve bertarafına yönelik maliyetlerin Büyükşehir belediyeleri tarafından belirlenerek su faturalarıyla birlikte tahsil edilmelerini” öngörüyor.
Yani…
İki yıl önce Resmi Gazete’de yayınlanmış ve yürürlüğe girmiş bir yönetmelik söz konusu.
Üstelik…
Bu yönetmeliğin uygulamaya yönelik ikinci adımı da 17 Mayıs 2012 tarihli Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında atılmış.
O toplantıda alınan 483 sayılı karar, çöp toplama ve bertaraf bedelini bile belirliyor.
Buna göre…
Kısaca çöp olarak adlandırdığımız “evsel katı atık toplama ve taşıma bedeli” olarak 3 lira 20 kuruş alınması Meclis kararıyla belirlenmiş.
Ayrıca…
Toplanan bu katı evsel atıkların bertarafı için de 7 kuruş bedel uygun bulunmuş.
Böylece…
17 Mayıs 2012 tarihli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar gereği, su faturalarına evsel atık toplama, taşıma ve bertaraf bedeli olarak toplam 3 lira 27 kuruş eklenecek.
Uygulamanın nasıl olacağına ilişkin yönetmelik, “belirlenen miktarın su tüketimi olsun ya da olmasın her aboneye tahakkuk ettirilmesini” gerekli kılıyor. Bu ücretin KDV’si ise yüzde 18 olarak uygulanacak.
İşte…
Bu yeni uygulama bu aydan itibaren, yani Kasım 2012 su faturalarıyla birlikte tahsil edilmeye başlanıyor. BUSKİ faturalarında yer alan 1.5 liralık çöp vergisi ise 60 kuruşa indirilerek devam edecek.
Resmi Gazete’de iki yıl önce yayınlanan yönetmelik, toplanan paraların nasıl kullanılacağını da hükme bağlıyor.
Orada da…
Büyükşehir belediyeleri tarafından, yani Bursa’da BUSKİ tarafından su faturalarından yapılacak tahsilatta toplanacak paranın yüzde 70’inin ilçe belediyelerine dağıtılması hükmü yer alıyor.
Kalanı da…
Yine yönetmelik gereği, “atıksu altyapı ve evsel katı atık bertaraf tesisleriyle evsel katı atık bertaraf tesislerinin kurulması, bakımı, onarımı, işletilmesinde” kullanılacak.Kaynak : http://www.olay.com.tr/makaleler/ahmet-emin-yilma ...16755.htmleray36
7 yıl önce - Prş 08 Ksm 2012, 14:58

BUSKİ’Lİ GÜVENLİKÇİLERDEN HEDEFE TAM İSABET

Alıntı:
BUSKİ’Lİ GÜVENLİKÇİLERDEN HEDEFE TAM İSABET


Sahip olduğu abone sayısı, işlem yoğunluğu ve sorumluluk sahasıyla Türkiye’deki su ve kanalizasyon idareleri arasında dördüncü sırada yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, sunduğu güvenlik hizmetiyle de kurum kimliğini yansıtan örnek uygulamalara imza atıyor.

Bu kapsamda, BUSKİ Genel Müdürlüğü Güvenlik Şefliği’nde görevli 58 güvenlik personeline ‘atış eğitimi’ verildi.

2012 yılı eğitim programı çerçevesinde düzenlenen etkinlik, Beşevler’deki Sevdam Kılıç Atış Poligonu’nda gerçekleştirildi.

Hedefi isabet ettirmede sergiledikleri üst düzey performansla göz dolduran özel güvenlikçiler, BUSKİ’nin güvenliğini sağlamada sağlam bir duruş ortaya koydular.

BUSKİ Güvenlik Şefliği, profesyonel anlayıştaki eğitim uygulamalarıyla, Bursalılara verilen hizmetin huzur içerisinde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)Kaynak : http://www.buski.gov.tr/HaberDetay.aspx?PID=335


Ali Melih Atafırat

7 yıl önce - Prş 08 Ksm 2012, 15:06

Galiba su faturalarının bedellerini toplamak için yeni bir yöntem geliştirmişler. Siz siz olun faturalarınızı zamanında ödeyin. Ne olur, ne olmaz!

eray36
7 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 22:07

BUSKİ’DEN ENGELLİLERE SU İNDİRİMİ

Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ENGELLİ ABONELERE SU TÜKETİM BEDELLERİ ÜZERİNDEN YÜZDE 50 İLE YÜZDE 20 ARASINDA DEĞİŞEN ORANLARDA İNDİRİM UYGULAYACAK.

15 KASIM 2012

BASIN BÜLTENİ

BUSKİ’DEN ENGELLİLERE SU İNDİRİMİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ENGELLİ ABONELERE SU TÜKETİM BEDELLERİ ÜZERİNDEN YÜZDE 50 İLE YÜZDE 20 ARASINDA DEĞİŞEN ORANLARDA İNDİRİM UYGULAYACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ YOLLARIN AÇILMASI VE MAHALLELERE HİZMET GÖTÜRÜLMESİ AMACIYLA BUGÜNE KADAR YÜZLERCE ARSA SATIN ALDIKLARINI VE KAMULAŞTIRDIKLARI BİNALARI HİZMET İÇİN YIKTIKLARINI BELİRTEREK, “BU HİZMETLERİN YAPILMASI ANCAK KAYNAKLA OLUR. BELEDİYENİN DEĞERLİ BİR YERİNİ HİZMET ÜRETMEK İÇİN SATMAMIZIN TARTIŞILMASINI ANLAMIYORUM” DEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, engelli abonelere su tüketim bedelleri üzerinden yüzde 50 ile yüzde 20 arasında değişen oranlarda indirim uygulayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmet alanı içinde yer alan 25 derenin ıslah edilmesi noktasından BUSKİ’nin önemli yatırımları hayata geçirdiğini belirterek, engellilere yönelik olarak indirim kararının ise engellilere yönelik pozitif ayrımcılığın önemli bir göstergesi olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısı Heykel’deki tarihi belediye binasında yapıldı. Meclis toplantısı öncesinde yapılan BUSKİ Genel Kurulu’nda konuşan BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, hizmet kurumu olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle, engelli abonelerin su faturalarında indirime gitme kararı aldıklarını söyledi. İndirimli tarifeye ilişkin engelli vatandaşlardan da yoğun talep aldıklarını belirten Çetinavcı, “Uygulayacağımız indirim tarifesi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın özürlüler için hazırladığı vergi rehberindeki kıstaslar dikkate alınarak hazırlandı. Buna göre çalışma gücünün asgari yüzde 80’ini kaybetmiş bulunan birinci derecedeki engelli abonelere yüzde 50, çalışma gücünün asgari yüzde 60’ını kaybetmiş bulunan ikinci derecedeki engelli abonelere yüzde 35, çalışma gücünün asgari yüzde 40’ını kaybetmiş üçüncü derecedeki engelle abonelere de yüzde 20’lik indirim uygulayacağız” diye konuştu.Haberin tamamı ve kaynağı : http://www.bursa.bel.tr/buski-den-engellilere-su- ...ber/11815/mustafaguler
7 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2012, 13:42

Bu ay gelen fatura ile geçen ayın faturasını karşılaştırdımda suya zam gelmiş haberimiz yok.

1.Kademe (10metreküpe kadar)
Eski fiyat: 2,03TL
Yeni fiyat: 2,06TL

2.Kademe (10metreküp üstü)
Eski fiyat: 3,87TL
Teni fiyat: 3,91TL

Birde bu aydan itibaren faturalara "katı atık bertaraf bedeli ve katı atık toplama bedeli" adı altında %18 KDV'li kalemler gelmiş iken hala neden "atık su bedeli" alınıyor bunu bilen birisi bana açıklayabilir mi?


eray36
7 yıl önce - Cum 23 Ksm 2012, 14:27

ÇEVRE DÜŞMANI İŞLETMELER BUSKİ’NİN KISKACINDA

Alıntı:
ÇEVRE DÜŞMANI İŞLETMELER BUSKİ’NİN KISKACINDA


Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda, hizmet alanı içerisinde şebeke harici olarak kendi imkanları ile kuyu suyu veya benzeri yollarla yer altı suyu çıkararak su kullananların disipline edilmesi ve çevreye olan zararların en aza indirilmesi çalışmaları çerçevesinde çok önemli bir adım attı. Bu kapsamda, BUSKİ Abone İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde ‘Atıksu Kontrol Şefliği’ oluşturuldu.

Şefliğin sorumluluk alanı içerisinde kurulan 5 ayrı ekibin, her gün rutin denetimlerde bulunduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI, aynı denetimler kapsamında, atıksu abonelerinin tüketim değerlerinin de takip edildiğini ifade etti.

Denetimlerden amaçlananın, işletmelerin sınai atık sularının çevre ve insan sağlığını tehdit eder durumdan uzak tutmak olduğunu belirten ÇETİNAVCI, “Çalışmalarımız dahilinde, sınai işletmelerin deşarj noktalarına debimetreler takılıyor. Debimetreler aracılığıyla suyun debisi uzaktan kumanda ile ölçülecek. Teknolojinin en son imkanları ile gerçekleştirilecek uygulama, çevre ve insan sağlığını riske atacak tutum ve davranışlar içerisindeki işletmeleri anında tespit edecek” diye konuştu.

Uygulama sahası

Uygulamanın; Osmangazi’de 514, Nilüfer’de 216, Yıldırım’da 76, Gemlik’te 83, Mudanya’da 42, Gürsu’da 14 ve Kestel’de 13 olmak üzere BUSKİ’nin sorumluluk sahasındaki 958 aktif atıksu abonesini kapsadığını vurgulayan ÇETİNAVCI, atıksu abonelik sözleşmesi yapmadan kanalizasyon şebekesinden faydanalanlar hakkında tutunak tutulacağına dikkat çekti.

Tutanak tanzim edilenlerin 7 gün içinde BUSKİ’ye müracaat ederek, atıksu aboneliğini tesis ederek, tahakkuk edecek bedeli ödemek mecburiyetinde olduklarına işaret eden ÇETİNAVCI, süre sonunda abonelik tesis etmeyenlerin hakkında yasal işlem başlatılacağını da sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BUSKİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

(+)

(+)

(+)Kaynak : http://www.buski.gov.tr/HaberDetay.aspx?PID=343Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Pzr 25 Ksm 2012, 17:50

GÜNEYBAYIR´IN ÇEŞMESİNDEN YARIM ASIR SONRA SU AKTI
Alıntı:
- ULUDAĞ’IN ETEĞİNDEKİ GÜNEYBAYIR KÖYÜ’NÜN 45 YILLIK SU ÖZLEMİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YATIRIMIYLA SONA ERDİ.
- ARAS DERESİ´NDEN ÇEKİLEN HATTIN SADECE SU SIKINTISINI GİDERMEDİĞİNİ, SOĞUKPINAR-KARAISLAH VE GÜNEYBUDAKLAR KÖYLERİNİN SU KAPASİTESİNİ 2 KAT ARTIRDIĞINI SÖYLEYEN BAŞKAN ALTEPE: "BURSA’NIN YILLARDIR KONUŞULAN SORUNLARINI BiR BİR GİDERİYORUZ”
- BAŞKAN ALTEPE: BURSA İÇİN NE YAPSAK AZDIR. HEDEFİMİZ; ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLARI ÇÖZMEK, GÖTÜRÜLEMEYEN HİZMETLERİ GÖTÜRMEKTİR"


Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ’ın eteğinde yer almasına, Doğancı Barajı’na komşu olmasına rağmen 45 yıldır su özlemi çeken Güneybayır Köyü’nü yaptığı yatırımla suya kavuşturdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları aşan hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BUSKİ) Aras Deresi´nden çekilen 20 bin metrelik hatla Güneybayır Köyü’nü suya kavuştuğu törende konuşan Başkan Altepe, bu yatırımla Soğukpınar-Karaıslah ve Güneybudaklar köylerinin de su kapasitesinin 2 kat artırıldığını söyledi. Bursa´da sıkıntı neredeyse orada olduklarını, yıllardır çözülemeyen sorunları çözüme kavuşturduklarını belirten Başkan Altepe, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´ın girişimleri ile başlattıkları çalışmayla Güneybayır Köyü´nü 45 yıl sonra suya kavuşturmaktan onur duyduklarını belirtti. Su ve yolun medeniyetin ölçülerinden biri olduğunu ifade eden Altepe, "Hayatta su kadar önemli bir ihtiyaç yok. Suyun olmadığı yerde hayat yok. Bölge halkı uzun yıllar sıkıntı çekti. Bunu defalarca kez dile getirdiler. Bunca yıl sonra, bugün için mutlu sona ulaştık. Uzun yılların özlemi bu şekilde giderilmiş oldu. Çekilen sıkıntılar inşallah geride kaldı. Güneybayırımıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
Güneybayır Köyü´nü Aras Deresi´nden çektikleri 20 kilometrelik şebekeyle suya kavuşturduklarını, aynı derenin 3 köyü daha beslediğini belirten Başkan Altepe 20 kilometrelik su şebekesinin bölgenin temiz su kapasitesini 2 kat artırdığını ifade etti. Altepe, bölgenin 20 litre saniye olan su kapasitesinin, 40 litre saniyeye çıktığını belirttiği çalışmanın 1.2 milyon TL’ye mal olduğunu anlattı.

Törende konuşan Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan ise, içme suyunun hangi ölçülerde ne kadar sağlandığının bir ülkenin kalkınmışlığının göstergesi olduğunu söyledi. Güneybayır Köyü sakinlerine gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür eden Taştan, problemi gideren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´laa Başkan Altepe’ye teşekkür ederken şunları söyledi:
"Sorunun uzaması parasal nedenler değildi, yeterli su kaynaklarının bulunmayışıydı. Aras Deresi´nden beslenen 3 köye, su kaynaklarından Güneybayır Köyü´nü de yararlandırdıkları için teşekkür ediyorum. Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç da büyük uğraş verdi, tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı oldu. Fakat problemi asıl çözen; Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ yetkilileri oldu. Son 3 ay içerisinde adeta dağları yardılar. Kayalar ve zorluklar çıkmasına rağmen kış mevsimi gelmeden hattı döşeyerek suyu köye ulaştırdılar. Problemi kökünden çözdüler. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Video:Törende konuşan ve suyun Güneybayır Köyü´ne ulaştırılmasında büyük emeği olan Soğukpınar Köyü Muhtarı Mehmet Şirin de, konuşmasında 45 yıl önce dönemin yetkili mercii tarafından düzenlenen ve teknik nedenlerle Güneybayır´a su verilemeyeceğini ifade eden resmi raporu okudu. Duygusal anlara neden olan raporun ardından içme suyunu köye ulaştıran Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür eden Şirin, "Her şey, geçtiğimiz Ramazan ayında Güneybayır Köyü Muhtarı Mehmet Gezen´in bana telefon etmesi ve köyde iftar açacak içme suyunun bulunmayışını aktarmasıyla başladı. Daha sonra girişimlerimiz neticesinde Büyükşehir Belediyemizin şefkat elini gördük. İnsanlığın, müslümanlığın, komşuluğun gerekleri yerine getirildi. Su için ağlayan insanların artık gülmesi bizleri de mutlu etti. Başkan Altepe’ye teşekkürü bir borç biliyoruz. 45 yıl sonra bu insanların yüzü güldü. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Törende konuşan Güneybayır Köyü Muhtarı Mehmet Gezen de, yapılan hizmetten dolayı müteşekkir olduklarını belirterek, halkı adına Başkan Altepe´ye ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Güneybayır Köyü Muhtarı Mehmet Gezen, günün anısına Başkan Altepe ve protokol üyelerine birer şükran plaketi verdi. Daha sonra protokol heyeti, yeni hatla köy meydanındaki çeşmeye ulaşan sudan içtiler.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/guneybayir-in-cesmesinden ...ber/11880/

Su hizmeti en büyük sevaptır. Hayırlı olsun.


eray36
7 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 12:41

BUSKİ’den yeni döneme hazırlık

Alıntı:
Yasa onay bekliyor. Ardından, muhalefetin Anayasa Mahkemesi’ne taşıma süreci olabilir.
Dün Olay Medya’yı ziyaret eden CHP’li vekiller Sena Kaleli ve İlhan Demiröz’ün yasaya muhalefetleri sürüyor.
Bu demektir ki, Cumhurbaşkanı onaylarla hemen iptal başvurusu yapılacak.
Kaleli ve Demiröz’ün konuşmalarından bunu çıkarıyoruz.
Ama Türkiye’deki diğer 29 kentle birlikte kırsaldaki altyapı ağını da uhdesine geçirecek olan Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BUSKİ) şimdiden kolları sıvamış.
Çok değindik.
Taşradaki ilçe ve diğer yerleşimlerde BUSKİ’yi sağlıksız bir altyapı bekliyor.
Bu amaçla kurum bünyesinde stratejik çalışmalara başlanmış.
Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarının genişlemesiyle hizmet alanı 3 bin kilometrekareden 11 bin kilometrekareye genişleyecek olan BUSKİ Genel Müdürlüğü, yeni yapılanma sürecinde daha etkin ve hızlı hizmet verebilmenin planlarını yapıyor.
Bu kapsamda, BUSKİ daire başkanlıkları nezdinde bir çalışma kurulu oluşturulmuş.
BUSKİ Plan Yatırım Daire Başkanı Necat Yardımcı’nın öncülüğünde oluşturulan kurulda; Abone İşleri Dairesi Başkanı Bülent Özdemir, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Halit Karasu, İçmesuyu Dairesi Başkanı Mehmet Koz, Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mesut Boz, Elektrik Makine İkmal Dairesi Başkanı Orhan Çağlayan ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Güngör Uğurel bulunuyor.
Çalışma kurulu, yeni dönemde 7 ilçeye ilave olarak diğer 10 ilçede daha sorumluluk yüklenenecek BUSKİ’nin hizmet aktivitesini ve yol haritasını belirleyecek.
Ayrıca, bu kurula bağlı olarak bir de ‘alt kurul’ oluşturulmuş.
Kurulun asıl amacı, yeni döneme yapılanma, makine, araç gereç, ekipman ve eleman olarak hazır Demek ki BUSKİ işini sıkı tutuyor.
Yasa devreye girdiğinde ise her şeyi hazır vaziyette işe koyulacak.
Bu hazırlığın, kent merkezindeki yurttaşlarımız kadar kırsalda oturanlar açısından da önem arz ettiğini düşünüyoruz.
Zira, yasanın zaten çıkarılma gereçse de bu.
İl bütünündeki her türlü yerleşimler arasındaki gelişmişlik makasını kapatmak.


Yazı, 27.11.2012 tarihli Olay Gazetesi'nde İhsan Aydın'ın köşesinen alınmıştır.

Kaynak : http://www.olay.com.tr/makaleler/ihsan-aydin/busk ...16989.html


eray36
7 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2012, 15:54

BUSKİ ARAMA KURTARMA EKİBİ AFAD FUARI’NA KATILDI

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Sivil Savunma Uzmanlığı BUSKİ Arama ve Kurtarma Ekibi, 22-24 Kasım tarihleri arasında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD), İstanbul Fuar Merkezi Expo Center’da düzenlediği ‘Uluslararası AFAD Fuar Organizasyonu’na katıldı.

Afet öncesi ve sonrasında dünyaca kullanılan ekipmanları, araç-gereçleri ve yeni geliştirilen cihazları inceleme imkanı bulan BUSKİ Sivil Savunma Uzmanlığı Arama ve Kurtarma Ekibi, fuar organizasyonu kapsamında, sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri de gözlemleme olanağı elde etti.

Bursa’nın en önde gelen hizmet markası BUSKİ’nin üstlendiği sosyal sorumluluk bilincini fuar ziyaretçileriyle en etkin biçimde paylaşan BUSKİ Sivil Savunma Uzmanlığı Arama ve Kurtarma Ekibi, olası afetlerde meydana gelebilecek arama kurtarma çalışmalarına katılmaya hazır olduğu mesajında da bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BUSKİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)Kaynak : http://www.buski.gov.tr/HaberDetay.aspx?PID=346sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet