Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Hala AB'yi istiyor muyuz?
Evet 32.9%  32.9%  [25]
Hayır 53.9%  53.9%  [41]
Beni ilgilendirmez 3.9%  3.9%  [3]
AB bize katılsın 9.2%  9.2%  [7]
Toplam Oy : 76

Okan Yayla
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:26
Türk insanı hala AB konusunda ısrarcı mı? 2012

Alıntı:
Almanya'nın başkenti Berlin'deki Türkiye Büyükelçiliği Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı görkemli bir törenle açıldı. Erdoğan, törende yaptığı konuşmada Türkiye'nin AB hedefinden vazgeçmediğini söyledi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/recep-tayyip-erdogan ...z2ArZ24HXJ

aslında site bu konularla dolu ama güncel olan bir konu yok. denetçiler izin verir inşallah

Fatih Murutoğlu
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:30

ne geçmişte ne de şimdi avrupa birliğini istemedim, istemiyorum...

metehan88
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:33

Ben eskisi kadar istekli olmadığımızı düşünüyorum ülke olarak. Buna siyasilerde dahil. Onların vazgeçmedik, ısrarcıyız tarzı konuşmaları bana biraz da mecburiyetniş gibi geliyor. Yani yok biz vazgeçtik, girmiyoruz gibi açıklamalar yapsalar AB ülkeleriyle ilişkilerimiz bozulabilir. Bizim dış ticaret hacmimizin çok büyük kısmının AB ülkeleriyle olduğunu düşünürsek, bu pek iyi sonuçlara yol açmayabilir. Yani bizim siyasi liderlerimiz AB'ye sırtımızı dönmüşüz imajı vermek istemiyorlar gibi geliyor bana.

Bende AB konusunda isteksizim. Çünkü bu topluluğun ömrünün çokta uzun olmayacağını düşünüyorum. Olsa bile eski gücü, etkisi olmayacaktır.

Kayıp
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:39

"Birlik" ve "Beraberlik" kavramı biz gelenek ve göreneklerine bağlı bir millet arasında bile unutuluyorken, uluslararası platformlarda ne kadar sağlam kalır şüpheliyim, bu yüzden AB taraftarı hiçbir zaman olmadım. Biliyorum ki bize getirdiğinden fazla götürüsü olur.

amdf50

7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:41

Ukrayna vizesi de kalktıktan sonra halkımızın AB'ye olan ilgisi haklı olarak azaldı.

ilker22
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:47

AB ye girmeyi sadece serbest dolaşım hakkı için istiyorum

Arabama atlayıp taa İngiltere ye maç izlemeye gitmek ne güzel olurdu

Alper Alpay

7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 18:08

AB'ye katılmayı ve Avrupa toplumunun bir parçası olmayı istiyorum. Bizi alırlar mı bilmiyorum, yalvarılması taraftarı da değilim. Ancak olabiliyorsak olalım isterim. Gerçekten insana değer veren bir yapı var Avrupa devletlerinde...

Ahmet BAHADIR
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 18:09

Hayat standartlarımızı AB'ye yaklaştırmalıyız ama kesinlikle üye olup daha büyük ekonomilerin boyunduruğu altına girmemeliyiz

Alper 34

7 yıl önce - Prş 01 Ksm 2012, 04:00

Açıkçası birkaç yıl öncesine kadar üyelik taraftarıydım ancak müzakere sürecindeki sadece bize karşı olan ikiyüzlü çifte standartları gördükten sonra soğudum şu andan itibaren benim tek isteğim ab standartlarını yakalamış ,hatta geçmiş bir Türkiye'de yaşamak !

Taha
7 yıl önce - Prş 01 Ksm 2012, 04:26

Son 10 senede avrupa birligine uye olan ulkelerin vatandaslarina sorun bakalim size ne cevap vericekler. Hepsi pahalilikdan sikayetci ve eskisine gore hayat daha zor. Eskiden AB ye katilmamizi istiyordum fakat son yillarda ekonomik krizleri gordukden sonra fikrimde degisiklikler oldu. Yani suan eskisine oranlara AB ile hic ilgilenmiyor sayilirim.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET