Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antray - Antalya Hafif Raylı Sistemi - [ULAŞIM]
« önceki   123 ... 939495   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 94
Misafir a9b

1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 07:52

Trambüs troleybüsünden iyidir hertürlü. Yavaş dediğin sistem günde 200 bin kişi taşıyor. Trambüs kaç kişi taşıyor.

AhmetDemir

1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 08:21

İnecektik ama etrafta hic ticari taksi goremedik Saka bir yana tramvayi kullanmak daha cazip gelir ve klimadan dolayi kullandim. Tramvaylar cok temiz gayet duzenli . Havalimani istasyonuna (inen) yolcular tek tek araniyordu. Ama sanki tam anlamiyla tramvay hatti duzene girmemis gibi. 200 bin yolcu tasiyorsa gercekten dehset bir rakam bu Bu kadar yavas bir hattin tramvaylari tiklim tiklim olur maalesef oyle korkunc bir izdiham goredim. İstanbuldaki rezillige alistigimizdandir belki.

Bu ekranda surekli boyleydi. Bu ekranda istasyon bilgileri vs donmesi gerek ama Antalya buyuksehirbld logo reklami yapmayi daha faydali goruyor anlasilan

(+)

dirkmavs
1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 09:11

Normalde orada istasyon bilgileri oluyordu her durak ismi yazıyordu belki bi sıkıntı olmuştur.

AhmetDemir

1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 09:14

Yarim ay seklinde istasyonlar cikiyordu ama nadiren. Ama yinede derli toplu iyi sayilirdi sistem. 10 uzerinden 7 diyorum ben

Ömer YILMAZ
1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 13:08

İlk tramvay hava limanınından 07.04'te kalkıyor.

http://www.antalyaulasim.com.tr/Content/UserFiles ...nFatih.pdf

Raylı sistem tarifeleri gayet açık. Üstteki linkten bakabilirsiniz.

Alıntı:
Ve tramvay geldi 10 dk havalimani istasyonunda bekliyormus

Antray, otobüs gibi çalışmıyor. ilk ve son istasyonlardan kalkış saatleri sabit.

Alıntı:
Hareket ettik tek kelime ile soyluyorum inanilmaz yavas

sabahın ilk seferinde hızlı gitmesini gerektirecek bir durumu yok.

Alıntı:
Tek set bir arac olmasina ragmen, istasyonlarda cok bekliyor yogunluk olmamasina ragmen , tramvay yolu trafikten izole olmasina ragmen, ragmen oglu ragmen cok yavas cok!!! Hala Muratpasad

Antrayda 3 farklı hat işletmesi olduğu için her raylı sistem aracı saatine uymak zorunda. seferler belli bir sıklıkta olması için her hattın kalkış saati sabit. hem çakışma olmaması hem de 3-4 dklık sıklığı sağlamak için seferlerin düzeni böyle.
Fatih-Meydan, Fatih-Aksu ve Fatih-Havalimanı hatları var.

Havalimanından sabah o saatte dolu olması beklenemez, hatta havalimanından Meydan istasyonuna kadar dolması mümkün değil. Öğleden sonra o yönde dolmaya başlar.

Asıl yoğunluk Kepez ve Muratpaşa ilçelerindeki duraklarda olur.

Alıntı:
Bu kadar yavas bir hattin tramvaylari tiklim tiklim olur maalesef oyle korkunc bir izdiham goredim. İstanbuldaki rezillige alistigimizdandir belki

Üstte dediğim gibi yoğunluk farklı saatlerde ve farklı yönlerde olur.

Sabah Kepez'en Muratpaşa yönüne yoğun olur. Öğleden sonra her iki yönde de yoğunlu olur. Akşam en çok Muratpaşa'dan Kepez'e yoğunluk olur.

Bazı duraklardan binmek de bazen imkansız olur. Dokuma, Çallı, Muratpaşa, İsmetpaşa durakları çok aşırı yoğun olur.

ediz001

1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 13:34

Dijital tabelada sorun var o sorun bazen dönmüyor Fatih olmuyor bazende Havalimanı olmuyor normalde anons ve yarım ay şeklinde oluyor. Hala o taraf UBAK tarafından bakılıyor yani tam manasıyla Belediye olmadı, raylar ve geri kalan tüm bakımları UBAK'a ait aşırı yavaş soruna gelince, Sehiriçinde tramvay ile yol arasında bir ayırım olmadığı için orada yavaş gidiyor ve makaslarda yavaş gitme sorunu var. Sehiriçini geçtikten sonra hızlanıyor.

AhmetDemir

1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 13:46

Pazar oglen otelden ayriliyoruz.Pts sabahina kadar Antalyayi gezmek istiyorum. Nostaljik tramvayi da kullanmak istiyorum hangi duraklar arasinda nostaljik tramvay var? Kemer ozelhalk otobusleriyle sehir merkezine donerken nerde ineyim arkadaslar?

dirkmavs
1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 14:04

Nostalji tramvayı için antray ismetpaşa durağında inin ışıklar caddesi yönünde ilerleyince göreceksiniz nostalji tramvay hattını.

AhmetDemir

1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 16:49

Beldibi-Kemer ozel halk otobusuyle sehir merkezine donunce ispetpasa duragindan geciyor mu?

Ömer YILMAZ
1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 18:22

5M Migros'ta inip oradan KC06 otobüse bin, Müze'de inip oradan Tramvaya binebilirsin. Müze ilk kalkış yeri. Saat başı ve buçuklarda kalkıyor.

sayfa 94
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 939495   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM