Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antray - Antalya Hafif Raylı Sistemi - [ULAŞIM]
« önceki   123 ... 939495   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Moh@met

12 yıl önce - Sal 25 Ekm 2005, 23:55

Metro projesi arkadaşların saydığı geçerli nedenler yüzünden hem çok maliyetli hemde yapılması zor bir proje olarak gözüküyor. Ayrıca trafiğe ne kadar çözüm olur bilemem ama bana kalırsa trafiğe daha etkin çözümler bulunmalı hemde çok acilen. Bugün perge bulvarında kırmızı ışıkta 20 dakika bekledim. Hele o cam piramitin orası, öldürür adamı çileden. Acilen çözüm üretilmeli. Benim aslında 1-2 projem var ama her yönüyle incelenmesi gereken şeyler... İlerde aday olursam belediye başkanlığına oylarınızı bana verirsiniz artık

Kemal Çevik
12 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2005, 01:37
Metro mu, tramvay mı?

Arkadaşlar,

Tramvay yeraltından, metro da yüzeyden gitmez diye bir şart yok biliyorsunuz. Yeraltından giden tramvaya iki örnek Brüksel ve Marsilya, yüzeyden giden metroya Londra ve Paris. Bildiğiniz gibi metro ve tramvay hattın döşendiği yere göre değil, üzerinde gidecek aracın  beslenme tipi, tekerlek şekli (demir, havalı vs..) ve güce göre sınıflandırılırlar. Tramvayı kısmen yeraltına almak özellikle giriş çıkışlardaki eğimin limitlerinin daha fazla esnek olması nedeniyle bazen metrodan daha avantajlı olabilir. Bir de Antalya gibi sıkışık ve tarihi dokusu hassas olan kentlerde tramvay özellikle düşük dönüş  (courbe ya da dilimize yerleştiği biçimde kurp) çaplarıyla çok daha etkin bir sistem olabilir.

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

Halil
12 yıl önce - Cum 28 Ekm 2005, 15:14

Raylı sistemde ilk ihale yapıldı,,
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin proje ihalesini 440 bin YTL bedel ile Yüksel Proje A.Ş. kazandı..
13,5 kilometrelik sistemin projesi mart ayında tamamlanıp uygulama 2006 sonunda başlayacak..
Maliyeti 60 milyon $ olacak..
Kepez Fatih Mahallesinden başlayıp, Otogar-Dokuma-Çallı-Abdi İpekçi-Şarampol-Meydan-Mevlana arasındaki güzergah toplam 13,5 km olacak..
2. etap Lara-havalimanı, 3. etap ise Konyaaltı-Liman olacak..

Bu haber dünkü Sabah Akdeniz'in manşetinden alınmıştır.

Mert Doğan
12 yıl önce - Cum 28 Ekm 2005, 17:26

Önceki sayfadaki mesajda Antalya raylı sisteminin METRO tarzında olabileceği söylenmiş. Zannedersem mümkün değil. çünkü hem 60milyon dolara maledip hemde 13,5km yolu değil istanbulda tek gerçek örneğini gördüğümüz ağır metro, bursa yada izmirdeki gibi hafif metro tarzında bile o paraya maledilemez gibi geliyor bana. o yüzden eskişehir veya kayserideki gibi bi tramvay sistemi olacaktır. ama tramvay olur diye illede trafiğin içinden gitmesi gerekmediğini, pek tabi olarak gerekince kısa mesafelerde yeraltından veya viydükler üstünden gidebileceği ortada.

yanlış bilmiyosam birde nüfusu 1mlyondan az olan kent merkezlerine metro yapılamıyor ancak tramvay sistemi yapılabiliyormuş. Çünkü kayseride tramvay değil metro yapılması için çok uğraşılmıştı.

Uygun güzergahlardan trafiği kesmeden geçtiği sürece bu aracın yapım mantığının tramvay veya metro olması zaten önemli değil. Yeterki ulaşımdaki konforu sağlayıp sorunları çözsün.

mcagri
12 yıl önce - Pzr 25 Arl 2005, 11:00

Antalya'da şu anda tramvay hattı çalışmıyor mu?

Dün nasıl olsa tramvaya biner dönerim diye tramvay yolunu takip ederek kilometrelerce yürüdüm. Saatlerce ne tramvay geçti ne birşey. Herhangi bir uyarı da göremedim. Yürüye yürüye tramvayın son durağına kadar gelmişim. İki tane tramvay vagonu orada beni bekliyordu. Çalışmadıklarına emin olunca paşa paşa yürüyerek geri döndüm. Bu arada bilmediğim mahallelerde sokak sokak gezme şansım oldu.

Bu arada nokta taşıtların tramvay yoluna girmesinin serbest olması dikkatimi çekti. Tek yönlü yolda karşıdan tramvayın gelmesi halinde ne yapıyorlar merak ettim. Çünkü tramvay yolunun her iki tarafı kapalı ve yana doğru kaçmak da mümkün değil. Belki de tramvay çalışmadığı için burası trafiğe açık...

Onur Taner
12 yıl önce - Pzr 25 Arl 2005, 12:18

^^ mcağrı, Tramvay yolu yanından geçen yolun bir kısmında kanalizasyon çalışmaşı olduğu için araç trafiğine açık.(Yanılmıyorsam Üçkapılar-Stadyum arası)Dolayısı ile Tramvay hattı şu an çalışmıyor. Çalışma ocak ortasında bitecek ve trafik normal seyrine akacak.

Halil
12 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 00:40

Valla Menderes baskan bu Carsambaya bitiricem diyor Isiklar'i ama bilemiyorum
Biraz once ordan gectim, hala calisiyorlardi.
Yarin gece asfaltlanicakmis. Esnaf öldü bitti tabi ama gerekli bir calisma bu.
Ataturk caddesi ne zamana tamamlanir onu bilemiyorum. Tramvay daha en az bir hafta hizmet veremez.

rüzgar
12 yıl önce - Pts 23 Oca 2006, 21:29

Raylı sistem konusunda zamanı gelmeden ,faaliyet işlerlik kazanmadan  konuşmak erken gibi geliyor bana.Başka bir yer olsa sevinirdim ,ama canım Antalya'mda maalesef o kadar çok proje masalı atıldı ki ortaya onun için ben bu tarz işleri en çok hakeden ama bir türlü hakkını alamayan kentim adına, erkenden sevinip bir kez daha hüsrana uğramak istemiyorum.Nasıl olsa bir iki kavşak birazcık asfalt  Antalya ya yeter.Haa nice sanayi şehrinden fazla mı gelir getirmiş Antalya nın dövizleriyle mi kapanmış açıklar onu boşver Turizmin Başkenti ya Antalya size bu da yeter.Sevgili Antalyalılar en hızlı büyüyen şehir sizin şehriniz,en yoğun göç alan il sizin iliniz.Dünya da tanınan 2 ilimizden biri sizin iliniz.

Bu yeşil bu doğa
Seyredin doya doya
Masmavi deniziniz
Hizmeti çok beklersiniz...

Ulan diğer şehirlerde millet neyi tartışıyor bi de bize bak.Her şehir mutlaka güzel ama Dünya milletleri Antalya nın hakkını vermiş yatağı yorganı buraya sermeye kadar vardırmışken işi diğer büyük kentler için söz konusu olan projeler çoktan bitirilip başka işler kovalanıyor olmalıydı normal şartlarda...  

mustafa_07
12 yıl önce - Pts 20 Mar 2006, 23:48

merhabalar ben ankarada öğrenciyim geçenlerde internette bi yerde okudum.antalyada raylı sistem hazırlıkları devlet planlama teşkilatından onay çıkması bekleniyormuş..eğer çıkarsa ihaleye gidilcekmiş vs.vs.vs. bu konuda bilgisi olan birisi açıklama yaparsa sevinirim..acaba yapılacak olan yatırım antalyaya faydalı olacakmı şüpheliyim yani hemde çooookk:))

messiah_haktan

12 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 00:36

Metro bir yatirim degil mecburi bir hizmet!! Ayrica düsünülmesine bile gerek yok, Antlaya bir milyonu coktan gecmis bir sehir, Türkiye'nin en cok göc alan sehri, turizm sektörünün merkezi.Bu metro 90li yillarin basinda yapilmaliydi aslinda!

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 939495   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM