Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiyem ve Havacılık Fotoğrafçılığı
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Irfan CALISKAN
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 14:33
Türkiyem ve Havacılık Fotoğrafçılığı

Arkadaşlar Merhaba,
18 yılı aşkın bir süredir havacılık fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum.Yaptığım çekimleri www.airliners.net
www.planepictures.net
www.myaviaiton.net
gibi yabancı havacılık sitelerinde,yabancı dergi ve gazetelerde yayınlıyorum.
Dün sitenizden bir arkadaşın daveti üzerine sizlerle beraber olmak,ve sitede bundan sonra Türkiye'de çektiğim havacılık fotoğraflarımı sizlerle paylaşmak isterim.Beğenileceği ümidiyle...

Irfan CALISKAN

(+)

(+)

(+)

HakanT

12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 18:07

İrfan bey cektiginiz fotograflar gercekten cok güzel.barılarınızın devamını dilerim.Bir kac sorum olucak eğer sakıncası yoksa. Hangi marka makine kullıyorsunuz? Ayrıca Airliners.net teki Ataturk havalimanı resimlerindeki makina ayarlarınız ne sekilde?..

Tesekkür ederim simdiden.

Saygılarımla,

Irfan CALISKAN
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 18:24

Hakan Bey merhaba,
Kullandığım son 2 makinam Canon idi.Bu fotoğrafları çektiğim makinam Canon EOS D60.
Lens:75*300
Çekimi iki ayrı ayarda yapmıştım.Her iki fotoğraf da a.nette yayınlandı.Mavi olan fotoğrafı 20 saniye siyah olanı 15 saniye bekletmeli çektiğimi hatırlıyorum.Diyaframı hatırlıyamıyorum.Siyah olanı aşağıya ekledim.

(+)

istanbul gençlik
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 19:11

ben sizi airliners.net ten tanıyorum ve fotolarınızı taktir ediyorum havacılıkla ilgili herseye acıgım

Irfan CALISKAN
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 19:23

İstanbul Gençlik merhaba,
İlginiz için teşekkür ediyorum.Bundan sonra havacılık ile ilgili çalışmalarımı wowturkey.com adresinde de sizlerle paylaşmak beni mutlu edecek.Havacılık fotoğrafçılığı hakkında ilgilendiğiniz,sormak istedikleriniz varsa,lütfen paylaşalım.

Senol E.
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 20:42

Sayin Irfan Bey,Bende sizi simdiye kadar Flugzeugbilder.de de yayinladiginiz resimlerden takip etme imkani buluyordum,özellikle Sabiha Gökcen Airport resimlerinizi cok begeniyorum,sizden bir ricada bulunabilirmiyim?Sabiha Gökcen Airport Genel Görüntü olarak elinizde resim varsa yayinliyabilirmisiniz? Selamlar

Faruk

12 yıl önce - Cum 25 Şub 2005, 02:08

Sayın Irfan aramıza hoşgeldin sizin çektiğiniz resimleri devamli takip ediyorum airliners.net'te bir sorum olacakti size özel izininiz mi var resimleri böyle kolay ve rahatlikla çekebiliyorsun normal şartlarda resim çekiyim dersen hemen yasak kardeşim deyip karşina çikarlar.
Tekrar aramiza hoşgeldin ve başarilarinizin devamini dilerim

Faruk Öncan

12 yıl önce - Cum 25 Şub 2005, 03:50
Havacılık fotoğrafçılığı

İrfan hocam aramıza hoş geldin.

(+)

Irfan CALISKAN
12 yıl önce - Cum 25 Şub 2005, 11:57

Şenol bey merhaba,
Cevabınız için teşekkürler.Sabiha Gökçen dış ve iç hatlar iki fotoğraf gönderiyorum.Aprondan çekmiştim.Kaliteleri çok iyi değil ancak genel görünüm hakkında bilgi verecektir.Görüşmek üzere.

(+)

(+)

Irfan CALISKAN
12 yıl önce - Cum 25 Şub 2005, 12:23

Faruk Bey merhaba,
İlginiz için teşekkürler.Yaptığım çalışmaların sizlere ulaştığını görmek çok sevindirici benim için.
Ülkemiz şartlarında havalimanı civarında çekim yapmak,geçmişten gelen bir alışkanlık üzere yasak görülüyor.11 Eylül olayları sonrası bu yasak mantığı son derece katı bir biçimde devam ediyor.Çekimlerim nedeniyle birçok sefer polisle tartışmak,güvenlik görevlileriyle ters düşmek zorunda kaldım.
Bu işe gerçekten gönül vermiş biriyim.Yolcu uçaklarının maketçiliğinden,simulasyonuna kadar birçok alanda ilgiliyim.Ancak en önemlisi de uçak fotoğrafçılığı benim için vazgeçilmez bir tutku.
Uçak fotoğrafları çekebilmek için zor şartlar altında kendime yollar bulabiliyorum.Bu bazen bir binanın çatısı oluyor,bazen bir üst geçit.Ancak son yıllarda fotoğraflarımın internet sitelerinde yayınlanması ile yabancı dergilerin gösterdikleri ilgi bu alanda destek bulmamı sağladı.Sektörden birçok ilgili ve görevli ile tanıştım.Bu vesile ile Atatürk havalimanı apronunda zaman zaman çekim imkanı yakaladım.Bunlardan sonuncusu da ilginçtir; Avustralya'da,Sabiha Gökçen'in tanıtımına gönül vermiş samimi bir insanın Hakan Bey'in aracılığı ile yönetim bana sürekli çekim izni ve kartı verdi.Çekimlerimi yönetim destekliyor.
Ben de havalimanında çektiğim fotoğrafların yabancı site ve dergilerde yayımı için gayret gösteriyorum.
Hoşgeldin dilekleriniz ve samimiyetiniz için teşekkürler.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET