Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
EGO'nun Mercedes-Benz Conecto G Otobüsleri - [ANK]
« önceki   123 ... 100101102   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 101
SERDAR OZAN
7 ay önce - Sal 29 Ağu 2017, 00:57

Ankara'daki Mercedes Conectoların motor sesinin yüksek olduğu belirtiliyor son mesajlarda. Dogrudur muhakkak ama bu bana çok ilginç geldi. Bu körüklü Conectolardan Bursa'da da var ve motor sesleri çok az. Neredeyse duyulmuyor bile. Buradan iki sonuç çıkıyor, ya EGO bu otobüslerin bakımını layıkıyla yapmıyor ya da Ankara'dakilerle Bursa'dakilerde farklı motorlar kullanılmış Mercedes tarafindan.

Tunç D.
7 ay önce - Sal 29 Ağu 2017, 09:43

Alıntı:
8 saat önce - 00:57 (bugün)

Ankara'daki Mercedes Conectoların motor sesinin yüksek olduğu belirtiliyor son mesajlarda. Dogrudur muhakkak ama bu bana çok ilginç geldi. Bu körüklü Conectolardan Bursa'da da var ve motor sesleri çok az. Neredeyse duyulmuyor bile. Buradan iki sonuç çıkıyor, ya EGO bu otobüslerin bakımını layıkıyla yapmıyor ya da Ankara'dakilerle Bursa'dakilerde farklı motorlar kullanılmış Mercedes tarafindan.

Ön kısımdan pek duyulmuyor ancak arka vagonda kalkışlarda rahatsız edebiliyor,farklı motor kulanıldığını zannetmiyorum bu araçlara Konya ve İstanbul'da da binme imkanım oldu,ses açısından Ankara'dakilerle değişen bir şey yok. Sadece Konya'da bindiğim araçta 4 ileri Voith şanzıman kullanılmıştı,ki bu bile seste ciddi anlamda bir farklılık yaratmıyordu.

muratpilot

7 ay önce - Sal 29 Ağu 2017, 10:05

Tunç abi yeri burası mı bilmiyorum ama Şanzıman -Motor sesi ilişkisi hakkında soracağım bir şey var, 2007-2008 manlar ile 2009-2011 manlar aynı motora ve farklı şanzımana sahip diye biliyorum, aradaki motor sesi farkı bariz. Fakat bu araçların kullandığı yakıtla ilgili bir fark mıdır bilmiyorum.

Yalnız fark ettiğim bir diğer husus, voith ve zf şanzımanlar hangi otobüse konursa konsunlar aynı karakteristik sesleri üretmeye devam ediyorlar.

Mesela, bir BMC Belde Cb ile 2009-2011 man 2. Vitesten 3.vitese geçerken aynı vınlama sesini çıkarıyor. Bir diğer yandan , odtü de servis olarak gördüğüm voith şanzımanlı bir solo lf conecto, devirlenme ve vites geçişlerinde ayrıca retarder kullanımında tıpkı 2006 manlar gibi ses çıkarıyordu.

onurnazliaka
7 ay önce - Sal 29 Ağu 2017, 14:10

Mercedes Benz Conecto G'ler yüksek ses çıkarıyor; ancak neye göre, kime göre? Eğer Man Lion's City G CNG'leri esas alırsanız bu araçlar tabi ki yüksek ses çıkarıyor. Çünkü arada yakıt farkı var. Örneğin Diyarbakır'da kullandığım BMC Procity CNG'ler de az ses çıkarıyordu. Bu durum doğalgazlı otobüslerin ortak özelliği. Doğalgazlı araç az ses çıkarır.

Emir GÖKER
6 ay önce - Cmt 21 Ekm 2017, 10:44

(+)

(+)

13-337 Demetevler 1.Cadde üzerinde

Emir GÖKER
3 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 13:36

12-309 330 hattında.

(+)

(+)

12-321 341 hattında.

(+)

Aracın Plakası

(+)

En son Emir GÖKER tarafından Pzr 31 Arl 2017, 14:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

mursel kasap
3 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 13:40

Resimdeki kod 12-339 değil 12-309'dur.

Tunç D.
3 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 17:12

Alıntı:

Mercedes Benz Conecto G'ler yüksek ses çıkarıyor; ancak neye göre, kime göre? Eğer Man Lion's City G CNG'leri esas alırsanız bu araçlar tabi ki yüksek ses çıkarıyor. Çünkü arada yakıt farkı var. Örneğin Diyarbakır'da kullandığım BMC Procity CNG'ler de az ses çıkarıyordu. Bu durum doğalgazlı otobüslerin ortak özelliği. Doğalgazlı araç az ses çıkarır.

Her türlü doğalgazlı araç da az ses çıkarmıyor. Mesela İstanbul ve Konya’da gördüğüm Karsan Bredamenarinibus’ların solo CNG’li olanları oldukça yüksek ses çıkarıyordu,ses seviyeleri EGO filosundaki dizel araçlarla bile kıyaslanmayacak seviyede yüksek.

Emir GÖKER
3 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 17:36

Alıntı:
Her türlü doğalgazlı araç da az ses çıkarmıyor. Mesela İstanbul ve Konya’da gördüğüm Karsan Bredamenarinibus’ların solo CNG’li olanları oldukça yüksek ses çıkarıyordu,ses seviyeleri EGO filosundaki dizel araçlarla bile kıyaslanmayacak seviyede yüksek.

Kocaeli'de de Karsan Bredamenarinibus var. Ulaşım parkta var.

Yoldaşım
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 18:03

12-302
340 EGE MAH-BEŞEVLER DDY.

(+)

(+)

(+)

13-305
383 AKDERE P.SAFA BEŞEVLER DDY.

(+)

En son Yoldaşım tarafından Çrş 03 Oca 2018, 18:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 101
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 100101102   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet