Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
EGO'nun Mercedes-Benz Conecto G Otobüsleri - [ANK]
« önceki   123 ... 100101102   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
çağan kudal
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 21:29

Alıntı:
Bencede. Bu otobüslerin tek artısı motor gücünden dolayı atak olacak olmaları yoksa çok kalite bir otobüs değil. (kalitesiz bir otobüs dediğim düşünülmesin)

benim düşüncem EGO şoförleri mercedes'den daha çok memnun kalacak.bir kere MAN CNG gibi zırt pırt arıza çıkarmayacak,garajda yattısı daha az olacak.konfor güvenlik desen zaten tartışılmaz.

MAN araçlarına ilgi duyuyorum ama bu eksikleri düzeltemezse MAN a EGO dan ekmek çıkmaz...

06yasin92
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 21:40

Alıntı:
benim düşüncem EGO şoförleri mercedes'den daha çok memnun kalacak.bir kere MAN CNG gibi zırt pırt arıza çıkarmayacak,garajda yattısı daha az olacak.konfor güvenlik desen zaten tartışılmaz.

MAN araçlarına ilgi duyuyorum ama bu eksikleri düzeltemezse MAN a EGO dan ekmek çıkmaz...

Bencede. Bir kere daha atak olacak olmaları bile şöförlerin beğenmesi için yeterli bir sebep. Man ise bence kendini geliştirmiş evet lion's classicler gerçektende iyi değil (Bir kere vites değişirken sallanmaları bile sinir bozucu). Ama city'leri ben beğendim açıkçası. Cityler konfor olarak falan (güvenlik konusunda bir şey diğemem) kötü bir otobüs değil. Ama classicler evet kötü.

Hüseyin Keskin

6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 21:42

Aracın dijital tabelası İstanbul'da kullanılan ile aynı marka olmuş.

çağan kudal
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 21:49

Alıntı:
Bencede. Bir kere daha atak olacak olmaları bile şöförlerin beğenmesi için yeterli bir sebep. Man ise bence kendini geliştirmiş evet lion's classicler gerçektende iyi değil (Bir kere vites değişirken sallanmaları bile sinir bozucu). Ama city'leri ben beğendim açıkçası. Cityler konfor olarak falan (güvenlik konusunda bir şey diğemem) kötü bir otobüs değil. Ama classicler evet kötü.

classic'lerin 2006-08 arası dediğiniz gibi. hatta benim bir şoför dostum 2008 model araçla çalışıyor araç bölge apelden çıkmak bilmiyor her gün yeni bir arıza çıkarıyor aracı 1 gün kullanamadı adamcağız.
Lion's city almanya'da da gerçekten çok tutulan bir araç hem diesel hem alternatif yakıtlı verisyonları otobüs çevreleri tarafından da seviliyor beğeniliyor.

Alıntı:
Aracın dijital tabelası İstanbul'da kullanılan ile aynı marka olmuş.

ben de bir bu hat panolarını beğenmedim. tek parça kayan yazı çok zor okunur bir de altyazı gibi geçiyor okuyana kadar araç geçip gider

eyupgokmen
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 22:13

Yeni başlığımızda teslimat programını bir kez daha inceleyelim:

Alıntı:
Araçların Teslim Programı
1. Teslimat: Sözleşmenin imzalandığı tarihten 100 takvim günü sonra 50 adet
2. Teslimat: Sözleşmenin imzalandığı tarihten 130 takvim günü sonra 35 adet
3. Teslimat: Sözleşmenin imzalandığı tarihten 160 takvim günü sonra 35 adet
4. Teslimat: Sözleşmenin imzalandığı tarihten 190 takvim günü sonra 40 adet
5. Teslimat: Sözleşmenin imzalandığı tarihten 220 takvim günü sonra 40 adet
6. Teslimat: Sözleşmenin imzalandığı tarihten 250 takvim günü sonra 50 adet

Sözleşme 3 Eylül 2012'de imzalandığına göre,
1. Teslimat: Aralık 2012 (50 Adet)
2. Teslimat: Ocak 2013 (35 Adet)
3. Teslimat: Şubat 2013 (35 Adet)
4. Teslimat: Mart 2013 (40 Adet)
5. Teslimat: Nisan 2013 (40 Adet)
6. Teslimat: Mayıs 2013 (50 Adet)

çağan kudal
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 22:34

Alıntı:
Sözleşme 3 Eylül 2012'de imzalandığına göre,
1. Teslimat: Aralık 2012 (50 Adet)
2. Teslimat: Ocak 2013 (35 Adet)
3. Teslimat: Şubat 2013 (35 Adet)
4. Teslimat: Mart 2013 (40 Adet)
5. Teslimat: Nisan 2013 (40 Adet)
6. Teslimat: Mayıs 2013 (50 Adet)

bence ne zaman geleceği kadar adaletli olunup olunmayacağı da önemli. 1.bölgeye 10 tane 5.bölgeye 60 tane verilirse bu iş de yaş haberiniz olsun.

eyupgokmen
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 22:59

Alıntı:
bence ne zaman geleceği kadar adaletli olunup olunmayacağı da önemli. 1.bölgeye 10 tane 5.bölgeye 60 tane verilirse bu iş de yaş haberiniz olsun.

Dizel körüklülerden 5. Bölgeye az sayıda verileceğini düşünüyorum. Belki de hiç verilmeyecek. Yani connectolar 1. 2. 3. ve 4. Bölgelere en az 50şer adet dağıtılır.

SERDAR OZAN
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 23:14

Alıntı:
yoksa çok kalite bir otobüs değil.

Bu otobüslerden 2009 dan itibaren Bursa'da da kullanılıyor. Otobüsleri kullanan şöförler Conectoları yere göğe koyamıyorlar. Çok memnunlar. Otobüsleri kullanan şöförler Conectolar hakkında böyle düşünürlerken arkadaşımız otobüsün çok kaliteli olmadığı sonucuna nasıl varmış acaba?

06yasin92
6 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2012, 23:35

[quote][Bu otobüslerden 2009 dan itibaren Bursa'da da kullanılıyor. Otobüsleri kullanan şöförler Conectoları yere göğe koyamıyorlar. Çok memnunlar. Otobüsleri kullanan şöförler Conectolar hakkında böyle düşünürlerken arkadaşımız otobüsün çok kaliteli olmadığı sonucuna nasıl varmış acaba?
/quote]

Yok o anlamda değil. Citaro veya lion's city ile kıyaslandığında bir alt seviye de anlamında. Yoksa bende bir kere binmiştim (izmir'de) güzel otobüstü. Ama lion's city ferahlık olarak, malzeme kalitesi olarak falan daha güzel. (citaroya binmedim) Ama conecto da kötü değil. Ama city ve citaronun alt seviyesinde. Ama motor gücüne falan lafım yok.

yunus2435
6 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 00:06
Conecto değil ConERRORto...

Bu aracı yere göğre sığdıramayanlar gelsin de İzmirde görsünler..Ben bu araçlara sürekli arıza yaptığı için Conecto değil ConERRORto diyorum Ulaşım ege İzmir sayfasında girip yorumları okuyun.Orda çoğu şoför ve atölye çalışanı arkadaşlar bu araçların nasıl durmadan arıza yaptığını, nasıl geldiğinin senesinde dökülmeye başladığını, atölyelerin bu araçlarla adeta dolduğunu çok güzel anlatıyorlar.Conectoları yerden yere vuruyorlar.Bu araçlar bence MB nin yüzkarasıdır.belediyeler başka seçenek olmadığı için mecbur Conecto adlı dandik araçtan almak zorunda kalıyorlar.kesinlikle Lions City Conecto ya fark atar.Türkiyede üretildiğinden mi neden bilmem Conecto çok çabul dağılıyor ve sürekli arızalanıyor. İzmire 94 yılında alınan Volvolar arızasız cayır cayır çalışırken 2-3 senelik araçlar atölyelerde yatıyor MB kalitesi Bence EGO bunları almakla hata etti.Paraya kıyıp 2012-13 model CİTARO almalıydı.Çok merak ediyorum Ankaraya gelecek Conectolar kaçıncı GÜNÜNDE yolda kalacak

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 100101102   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet