Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5285
CinCanCem
2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 16:21

17 Temmuz Cumartesi sabahı saat 04:45 ila 05:05 arasında iki adet yük treninin Gebze yönüne doğru gittiğini Göztepe'de gördüm. Her ne kadar birini filme almış olsam da yükleyemiyorum. Mevzu bu değil tabi ki, geçenlerde okuduğum 800 küsür yük treni Marmaray'ı kullandı bilgisinin teyidi.

ismail ferruh

1 ay önce - Çrş 28 Tem 2021, 21:12
HAYDARPAŞA GARI

Haydarpaşa garında hiç bir çalışma yok.
arkeolojik kazı çalışmaları durmuş arazide çalışan yok . yalnız eski peronların bir kısım çatıları sökülüp zemine indirilmiş. şantiye binalarının olduğu yerde üç beş kişi gördüm.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Sinan Bilgin
1 ay önce - Çrş 28 Tem 2021, 21:30

Asiri sicaklar bitsin yeniden baslar

mustafa sayar
1 ay önce - Prş 29 Tem 2021, 11:17

Sıcaklar bitsin başlar, kış bitsin başlar, baharda başlar. Bu proje böyle giderse bitmez. Milyar dolarlık iş yapıyorsun ama yht seti kaldırcak gar yapmıyorsun bu yüzden işletemiyorsun kurumu.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Prş 29 Tem 2021, 11:22

Arkeo kazisi icin ilk haber dustugunde 3 ile 5 sene gecikti buranin acilmasi yazdigimi hatirliyorum

Caresi yok malesef

Volkan vd
1 ay önce - Prş 29 Tem 2021, 11:27

Mustafa beye katılıyorum. Yok yazın sıcağı bitsin, yok kışın soğuğu bitsin, yok baharın yağmuru geçsin bu iş bitmez. Bu yavaşlıktan anladığım bu arkeolojik çalışma önemsenmiyor. Önemsenmiyorsa usulünde kapatın üstünü garı açın. 40 50 yıl sonra garın detaylı ray yenileme çalışması yapılacağı zaman arkeolojik çalışmayı önsemseyen bir hükümet varsa tekrar açarlar çalışmayı bitirirler

Sinan Bilgin
1 ay önce - Prş 29 Tem 2021, 12:00

Sicak hava iscileri yormasi acisindan degil, direkt gunes isigina maruz kalip isi sigasi acisindan riske giren eserler sebebiyle calismalara engel oluyor olabilir.

Benzer sekilde kisin cok sogugunda da calisilamayabilir. Oksijen ile temas eden bu gibi yapilarin korunmasi biraz zahmetli

Sonuc olarak tarihi eserlerin onemi oradaki gardan kat be kat fazla oldugu icin onceligi ve sureyi arkeo belirliyor

ozinho

1 ay önce - Cum 30 Tem 2021, 06:32

Pendik-Ataköy işletmesi için bir test vb.işlem var midir? Yoksa artik olmayacak mi? Bilgisi olan paylasabilirse cok sevinirim.

Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 09:29

Alıntı:
Sicak hava iscileri yormasi acisindan degil, direkt gunes isigina maruz kalip isi sigasi acisindan riske giren eserler sebebiyle calismalara engel oluyor olabilir.

Göbeklitepe kazıları da bu şekilde ilkbahar ve güzün yapılıyor. Yazın yok.
Alıntı:

Pendik-Ataköy işletmesi için bir test vb.işlem var midir? Yoksa artik olmayacak mi? Bilgisi olan paylasabilirse cok sevinirim.

Tahminimce eylül ayını bekliyorlar. Yoğunluk artacağı vakit devreye alınabilir.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Pzr 01 Ağu 2021, 10:29

Maksimum 3 sene icerisinde (en kotu ihtimalle) o bolgedeki kazilar ve calismalar biter

Tepe avm nin altina dogru uzanan bolgede de beklentiler var ama gar sahasini etkilemiyor orasi

Su an tum tesbitler yapilmis durumda ve artik fiilen icraat noktasinda zaten ama her ne kadar bir ic mekan restorasyonu kadar uzun olmasa da bunlarin da toplamda 5 senenin altinda bitmesi zaten cok beklenmez

sayfa 5285
ANA SAYFA -> ULAŞIM