Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5284
koronapatik emre
2 ay önce - Prş 15 Tem 2021, 12:44

O gerçek değil, yine zeytinburnundan başlıyor.

Kaan tunceri

2 ay önce - Prş 15 Tem 2021, 13:03
Marmaray seferleri ücretsiz olacak

Marmaray, 15 Temmuz ve Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olacak. Buna ek olarak Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden de geçiş ücreti alınmayacak.
"Son dakika... Marmaray seferleri ücretsiz olacak - Son Dakika Ekonomi Haberleri" https://www-hurriyet-com-tr.cdn.ampproject.org/v/ ...k-41853207
https://i4.hurimg.com/i/hurriyet/75/750x422/60eeb ...367349.jpg

En son Kaan tunceri tarafından Prş 15 Tem 2021, 16:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

koronapatik emre
2 ay önce - Prş 15 Tem 2021, 13:49

Bostancıda güney taraftaki lojmanlar ve restoranların olduğu kısmın yıkılmasına kati suretle karşı çıktıkları için, altıntepe ile bostancı arasındaki ulaşımı sağlayan yol ile oradan sahile inen yol yıkıldı ve yenisi yapılmadı. Şimdi o lojmanların yıkılmasına karşı çıkan tcdd yöneticileri, altıntepe ile bostancı arasına alternatif yolu istanbul büyükşehir belediyesinin yapmasını engelliyor.

rcelal

2 ay önce - Cmt 17 Tem 2021, 19:50

İstanbul’da Velaro

(+)

(+)

rcelal

2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 10:53

söğütlüçeşme’ye çevre bakanlığınca yapılması planlanan avm gar projesi trafiği olumsuz etkiliyeceği için iptal edilmiş.

Sinan Bilgin
2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 11:07

Yapilmasini isteyenlerden biriydim ama ben de supheli bakiyordum cunku oradaki alan, ozellikle kisa kenari acisindan genislemesi cok kisitli bir yerdi

Yani gar degil de garimsi olacakti. Ama sehir merkezinde ve ana omurga uzerinde bir gar da lazim aslinda. En uygun yer veya tek uygun yer de orasiydi

Bilemedim

Rifat Behar
2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 13:26

Gar yapılabilecek en iyi yer işte burası... Kadıköy rıhtımında dolgu ile kazanılacak yer. Yeraltı veya yerüstü yapısı olabilir. Benim tercihim yeraltı olması.

- Mesafe kısa, maliyet düşük
- Merkezi konum
- Metro, denizyolu, otobüs, Moda tramvayı vs diğer ulaşımlara kolay aktarma
- Marmaray'ın bazı seferlerinin Kadıköy'de sonlanabilme imkanı

İnşaat Marmaray gibi deniz yüzeyinin düzleştirilip batırma tünellerin denizin içine oturtulması ile yapılabilir. Kıyıda vapur iskelesi gibi bir yapı inşa edilip yayaların peronlara girişi sağlanabilir.

(+)

rcelal

2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 14:08

İstanbul’da Anadolu yakasının merkezi konumda olan bir gara ihtiyacı olduğu açık. Haydarpaşa her ne kadar gar işlevinin sürdürmeliyse de ulaşım ağında önemli bir yere şu anki raylı sistemde sahip pek değil.

Kadıköy fikri tartışılır ama dininde Haydarpaşa garı varken oraya yeni bir inşaat yapılacağını sanmıyorum.

Maalesef şehir orantısız büyümeden dolayı yeni bir gar inşa edilicek arazi açısından yoksun.

rcelal

2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 14:14

mesela Kadıköy’den Haydarpaşa’ya tramvay hattı sahilden gidecek şekilde inşa edilse, bakırköy istikametine gitmek isteyen birisi için cazibe merkezi olabilir mi? Marmaray ile kadıköy’e gitmek çok daha kolay olabilir mi? Ayrıca vapurun da iskeleye uğraması koşuluyla…

omer956
2 ay önce - Pzr 18 Tem 2021, 15:31

söğütlüçeşme nedenini bilmiyorum ama tinercilerin gözde mekanı orayı güvenli hale getirmek için bir fonksyon kazandırılması gerekiyor bu avm olur otopark olur veya başka birşey olur

sayfa 5284
ANA SAYFA -> ULAŞIM