Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5122
KHanbilge

1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 14:02

Alıntı:
Az önce yenikapı istasyonunda çok ilginç bir anons yapıldı. "Sirkeci yönüne gidecek olan trenimiz Süreyya Plajı istasyonundan hareket etmiştir"????????? Bu anonsun nedeni ne olabilir sizce, sinyalizasyon ile alakalı bir durum mu?

Eskiden Pendik istasyonda beklerken Haydarpaşa yönüne gidecek tren Gebze den hareket etmiştir Maltepe de beklerken Gebze yönüne gidecek tren Söğütlüçeşme den hareket etmiştir gibi anonslar oluyordu ha birde şimdiki anonslar anlaşılır eskileri sadece istasyon isimleri anlaşılıyordu Büyük ihtimal merkezi anons sisteminden kaynaklı

Burak3758
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 17:07
Maltepe Zeytinburnu

Ben bu Maltepe Zeytinburnu ara işletmesini kesinlikle rantabl bulmuyorum. Sabah saatlerinde Zeytinburnu Maltepe arası bomboş gidiyor, akşam da tam tersi. TCDD bu işletme yerine ilk düşündüğü ara işletme olan Pendik Ataköy işletmesine başlamalı sefer aralığı da 6 dakika olmalı.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 17:18

Set yetmeyebilir

Burak3758
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 20:15

Doğrudur Sinan bey, şöyle birşey de olabilir; şayet Pendik ataköy başlar ve 6 dakika sefer aralığı olursa Gebze halkalı işletmesinin sefer aralığı 18 dk civarına çekilirse set sayısı yeter diye düşünüyorum. Zira yolcunun büyük bölümü Pendik ataköy arası seyahat ediyor.

Berke Karaali57
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 20:33

Anadolu Yakası için bilmem ama Avrupa Yakası'nda ara işletmenin Zeytinburnu'nda bitişi bana çok kısa geliyor. Avrupa Yakası'nda ara tren sadece 4 tane duraktan geçiyor. Bakırköy daha merkezi bir ilçe ve ara işletmenin Ataköy'e uzatılması Gebze-Halkalı treninin de yükünü büyük ölçüde hafifletir. Orada buna uygun ray hattı ve makas var çünkü. Ben hep ara işletmenin Ataköy'de bitmesi taraftarıydım, önceki mesajlarımda da görebilirsiniz.

Konudan bağımsız olarak 3 gün önce Kazlıçeşme giriş-çıkışlarında niye tren kaplumbağa hızında gidiyor diye yakınmıştım. Ama bugün trenler hem girişte hem çıkışta hızlı sayılırdı. Sanki bir yetkili bu sitede sesimi duymuş da makinistlere iletmiş .

Sinan Bilgin
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 20:38

biz hep atakoy ya da bakirkoycuyduk bu soylem gundeme gelince ama zeytinburnu da israr ediliyor, o yuzden de teknik bir sebebi olduguna inanc olustu .. fakat bu 6 dk 18 dk olayi forumda konusuldugunda azimsanmayacak bir topluluk da bastan sona tum setlerin esit araliklarla calismasini savunuyordu .. burada tekil bir dusunce birligi olusmadi su ana dek

kami suyutmaz
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 22:24

Gözlerim yaşardı vallahi...
Forumdaşımızın paylaştığı görüntülerde dijital ekranlarda nihayet bir şey yazmayı becerebilmiş asrın ülkesi kurumumuz..
Kartondan dijitale geçiş hayırlı uğurlu olsun..

AlpPll
1 ay önce - Çrş 08 Tem 2020, 19:15

Sabah 6 civarında konteyner yüklü bir tren Gebze’ye doğru devam etti.

onder ta2cl

1 ay önce - Prş 09 Tem 2020, 10:58

Pandemi nedeniyle uzun süredir trene binmemiştim. Zemindeki bu işaretlemeleri yeni gördüm.
Fena olmamış bence.

(+)

(+)

(+)

erimz
1 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 11:30

Yeni bir Yht seti geliyor galiba. 3 gün önce yüklenmiş bir fotoğrafa rastladım bir sayfada.

Fotoğraf Alıntıdır.

Sevgiler.

sayfa 5122
ANA SAYFA -> ULAŞIM