Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5121
Enes Meraklı
1 ay önce - Cum 03 Tem 2020, 11:50

yeri değil ama ben de dayanamadım, adapazarı ekspresinde ne parklanmasına ihtiyaç var gelen set dönüş yapıyor 30 dk sonra, yolcu indir temizlik yap yolcu bindir zaten dönüyor tren.

Pendiğe bile zamanında varamıyor,vardırmıyorlar, saçma sapan 2 3 durak yapmışlar marmarayın yapıldığı sürede 2 tane durak yapamadılar hala övme peşindesiniz.

Pendikli Eray
1 ay önce - Cum 03 Tem 2020, 23:41

Yeni İSTON'dan alınan oturma bankları güzel olmuş aylar önce istasyonlardaki oturak yetersizliğine değinmiştim dediğim oldu özellikle Darıca İstasyonunda dikkatimi çeken birşey olmuştu bunu sizinle paylaşmak isterim Darıca İstasyonunda Merdivenlerin alt kısmındaki asansöre bineceğimiz kısımda insanlar bisikletlerini tellere bağlıyor halbuki tellere 2 metreden fazla yaklaşmayınız yazıyor bir elektrik kaçağı olsa sıkıntı bir durum sonuç olarak istasyonlara Bisiklet bağlama yerleride konulmalı.

Birde bazı marmarayların dış kısmı sprey boyaları çıkarmak için zımparalamışlar ve çirkin görüntü oluşmuş Marmarayın dış kısmı vasat bir şekilde gözüküyor bir cila veya metal renkli bir boya atılsa idi güzel olurdu yapılacak çok şey varda burda saymakla bitmez.

batuyilmzz

1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 14:18

Hattın ilk açıldığı zamanlardan Kartal istasyonu

(+)

tadmi
1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 17:24

Tam bize göre traji komik. Bir gazetemizin köşe yazısı.

TCDD’nin çalıştırdığı Marmaray’ın istasyonlarında iki tabela göze çarpıyor:

Birinci tabela diyor ki:

“Sayın yolcularımız,

Lütfen istasyonlarda ve trenlerde sosyal mesafeyi koruyunuz.”

İkinci tabela şöyle:

“Covid 19 tedbirlerinin normalleşme süreci kapsamında koltukların tamamı kullanılmaktadır.”

Özetle... Vagonlarda karşı karşıya durursanız 1.5 metrelik mesafeyi koruyacaksınız. Yan yana oturursanız aranızda mesafe kalmayabilir, temas bile edebilirsiniz

Kaan tunceri

1 ay önce - Pzr 05 Tem 2020, 19:32
MARMARAY-HAYDARPAŞA GARI GİRİŞ ÇIKIŞ.

Özleyenlere haydarpaşa garı demir köprüde çalışma vardı jeneratör çalışıyordu fakat diger bölgelerde çalışma yoktu tek biryer vardı gri toprak yüklenerek giden harfiyat kamyonlarıydı bu arada demir köprünün yanında (kadıköy tıbbiye köprüsü istikameti tarafına) karşıdan karşıya geçilecek şekilde demir üst geçit yapılacak...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Burak3758
1 ay önce - Pzr 05 Tem 2020, 23:20

Haydarpaşa da en az bir yıllık iş daha var (her şey yolunda giderse), aşırı gecikti burası.

memq14
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 02:11

Şu banliyö hattını bahçesehir e uzatsalar

Hem Tem trafiği ve yan yol trafiği rahatlayacak.
Hem az çok bilmiyorum metrobus yoğunluğunu da azaltacak. Ama yapmıyorlar

Sinan Bilgin
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 09:19

Yenilemeye girmeden once 100 kusur sene isleyen hat bahcesehire mi giriyordu ?

Tuhaf tuhaf konusuyorsunuz gercekten. Bu bir metro insaati degildi, var olan banliyo hattinin bogaz alti eklentisi ile bire bir uzunluguyla yenilenmesiydi

Simdi buradan herhangi bir yone uzatma veya kol cikarmayi nasil isteyebiliyorsunuz , sirkeci halkali , haydarpasa gebze guzergahi disina cikiyor muydu eski hat ? Biraz mantik lutfen ..

Yeni bir hat isteyin amenna ama bu talep espri olsa gerek

onder ta2cl

1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 10:22

Alıntı:
bu arada demir köprünün yanında (kadıköy tıbbiye köprüsü istikameti tarafına) karşıdan karşıya geçilecek şekilde demir üst geçit yapılacak...

Kerem Bey o muhtemelen yaya üst geçidi değil totem veta tabela kaidesi. Pek muhtemel ki tak şeklinde olan karayolu tabelası için hazırlamışlar.

onder ta2cl

1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 11:26
Ataköy ve domates bahçesi

Başlık ilgisiz ama tek gözlemde iki tespit olunca böyle yazdım

Pazar günü Suadiye İstasyonu'na yanaşan 10'lu setin yan tabelalarında 'Ataköy' yazıyordu. Acaba yeni bir döngü hazırlığı mı var?
Tam buna bakarken istasyonun kuzey girişinde rampa kenarında kalan bir kaç metrekare alana domates dikildiğini ve küçük bir bostan yapıldığını gördüm. Hoşuma gitti lakin çok da şaşırdım. İstasyon personeli mi yoksa mahalleli mi yaptı bilemiyorum.

(+)

(+)

(+)

sayfa 5121
ANA SAYFA -> ULAŞIM